Rolnicy rozłożyli przed Sejmem główki kapusty. Symbolizują one „puste łby” posłów

Rolnicy już nie kochają PiS

Przed Sejmem zebrali się rolnicy protestujący przeciwko ustawie o ochronie zwierząt. Przedstawiciele AgroUnii rozłożyli  przed budynkiem 356 główek kapusty, które mają oznaczać „puste łby posłów, którzy bezmyślnie poparli ustawę”.

 

Pusty łeb kapusty symbolizuje brak konsultacji społecznych, pusty łeb kapusty nie przewiduje konsekwencji, za którymi ci posłowie głosują. To jest pusty łeb, który bierze udział w grze politycznej Jarosława Kaczyńskiego, który walczy dzisiaj ze Zbigniewem Ziobrą i do tego wszystkiego użył swojej partyjnej maszyny, ale także opozycyjnej, którzy poszli jak ciemny lud” – wytłumaczył szef AgroUnii.

Związkowiec podkreślił, że „5. dla zwierząt” jest zagrożeniem dla rolników. „Ta ustawa to jest bomba atomowa, która wysadziła dzisiaj rząd w powietrze, która pokazała, że mamy kraj, który za chwilę nie będzie miał rządu i nie ma opozycji” – dodał. „Jedynym człowiekiem, który tak bardzo w Polsce wykorzystał zwierzęta w sposób przedmiotowy, jest Jarosław Kaczyński. Użył zwierząt do swojej walki politycznej, do swojej walki i wpływów. Jest to człowiek, który dzisiaj robi zwierzętom największą krzywdę” – powiedział chwilę później lider środowisk wiejskich.

 

Przedstawiciel rolników zaatakował też opozycję, z Koalicją Obywatelską na czele. „To, że o tym nikt nie mówi, to pokazuje, że my dzisiaj nie mamy opozycji. Borys Budka składa różne dziwne wnioski o wotum ufności, nieufności. Dzisiaj nas to kompletnie nie interesuje. (…) Widać ogromne zagubienie opozycji” – ocenił.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W podobnym tonie wypowiedział się obecny na proteście Szczepan Wójcik z branży futerkowej. „My jako rolnicy czujemy się absolutnie zdradzeni przez PiS, bowiem powtarzamy raz jeszcze: to dzięki głosom rolników prezydent Andrzej Duda uzyskał reelekcję, a Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne” – stwierdził. Zażądał też od rządu, by ten przyznał futerkowcom odszkodowania i to takie, jakie przyznano im w Wielkiej Brytanii, Norwegii czy Holandii.

Projekt „piątki dla zwierząt” będzie teraz opracowywany i konsultowany przez Senat. W dialogu mają wziąć udział m.in. członkowie rolniczej AgroUnii.

/nt/

Źródło: tvn24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
AgnieszkaWandaHerodAntypisZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Albo kapuściany łeb, albo pusty, bo kapusta nie jest pusta.

HerodAntypis
HerodAntypis

Miały być pustaki, ale głąby poszły na klomby a tam tylko kapusta. Dobrze że godek nie wzięli, bo jeszcze dziecko by znalazła!

Wanda
Wanda

Tu nie chodzi o puste łby tylko o kapuściane głąby, które są symbolem głupoty!!!

HerodAntypis
HerodAntypis

Redneki zagłosowały za pisowcami i ich marionetkowym prezydentem a teraz rozgoryczone przygłupy mają wyimaginowane hortensje i żaluzje do opozycji. Jak dziwce klient nie zapłaci, to idzie do alfonsa i kasa się znajduje, ale gdzie ma szukać kasy jak to alfons ją wydymał?

Agnieszka
Agnieszka

Leb kaczira jest pelen…trocin.