Roman Giertych – „List do pana Adama Tomczyńskiego podającego się wczoraj za sędziego SN”

Roman Giertych - "List do pana Adama Tomczyńskiego podającego się wczoraj za sędziego SN"

Szanowny Panie Mecenasie!

W dniu wczorajszym podczas swojego wystąpienia przed mediami w sali budynku Sądu Najwyższego naruszył Pan wielokrotnie moje dobra osobiste poprzez:
– nazwanie mnie obwinionym w postępowaniu dycyplinarnym
– zarzucając mi wypowiedzi niemerytoryczne i obrażające sąd
– oraz zarzucając mi nieprzestrzeganie zasad kultury i dobrego wychowania.

 

Jednocześnie doskonale Pan jako prawnik zdawał sobie sprawę z tego, że mówi Pan nieprawdę i próbuje Pan podważać zaufanie do mnie jako adwokata. Nigdy nie byłem obwinionym w postępowaniu dyscyplinarnym, gdyż nikt mi nie postawił żadnych zarzutów dyscyplinarnych i określanie mnie w ten sposób miało na celu poniżenie mnie w opinii publicznej i narażenie mnie na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania mojego zawodu.

Nigdy również nie obrażałem w żaden sposób sądu.
W związku w powyższym na podstawie art. 24 kodeksu cywilnego wzywam Pana do niezwłocznych przeprosin poprzez opublikowanie na własny koszt na portalach internetowych: tvn24.pl, wyborcza.pl, onet.pl, wp. pl, natemat.pl, interia.pl przez okres 3 dni przeprosin o następującej treści:

 

„Ja, Adam Tomczyński przepraszam mecenasa Romana Giertycha za naruszenie jego dóbr osobistych, którego dopuściłem się w dniu 11 lutego 2020 roku w trakcie spotkania z mediami w budynku Sądu Najwyższego, gdzie fałszywie pomówiłem w/w o to, że jest obwinionym w postępowaniu dyscyplinarnym i że nie potrafi się należycie zachowywać. Czynu swego dopuściłem się ubrany w togę sędziego Sądu Najwyższego czym przyczyniłem się do pogłębienia przeświadczenia u postronnych osób, że słowa moje mają powagę wygłaszania uzasadnienia orzeczenia SN.”

Jednocześnie wzywam Pan do wpłaty kwoty 30 tysięcy złotych na Polski Czerwony Krzyż (okradziony ostatnio przez działaczy PiS na kwotę 3 milionów złotych) tytułem przewidzianej w art. 24§1kc zapłaty na cel społeczny.

Brak dokonania przeprosin do końca przyszłego tygodnia lub brak wpłaty w/w sumy na PCK będzie skutkować niezwłocznym skierowaniem pozwu przeciwko Panu do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Z należnymi wyrazami,

Roman Giertych
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Halszkawymagany formatZwinkaObserwatorPiotr Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

A nie mówiłem że sędzina jest za cienki na Romana!? Zaimponował mi zwrot w podpisie listu: „Z należnym wyrazami”. Jak dla mnie to wyrafinowana sztuczka na zwyzywanie in blanco.

Piotr
Piotr

Brawo!Brawo!

Obserwator
Obserwator

Ale fajne, brawo Panie Giertych!

Zwinka
Zwinka

„Należne wyrazy” aż się cisną na usta ! 🙂

wymagany format
wymagany format

To po co się Pan do nich zwracał per „wysoki sądzie”? Błąd aplikanta.

Halszka
Halszka

Panie Romanie,jest PanWIELKI( nie mówię o wzrośćie) .Takich mądrych i odważnych ludzi nasza Ojczyzna,potrzebuje.