Roman Giertych tłumaczy, dlaczego Kaczyński poparł projekt „Ratujmy Kobiety”

Roman Giertych uważa, że Przyłębska nie może być prezesem TK

We właściwym tylko sobie stylu, były wicepremier Roman Giertych rozprawił się w swoim blogu z projektem ustawy „Ratujmy kobiety”. Analizując kolejne jego punkty pyta, czy autorki – same walcząc o prawo do demonstracji – rzeczywiście chcą zakazu demonstracji przeciwko ustawie proaborcyjnej który jest oczywiście sprzeczny z Konstytucją, a także z prawem europejskim? Czy ktoś rzeczywiście poważnie proponuje, aby opozycja szła do wyborów z takim programem?


Giertych dowodzi, że zapis proponowanej ustawy wprowadza penalizację każdego publicznie wyrażonego sprzeciwu wobec aborcji lub antykoncepcji, również tego głoszonego na kazaniach. Do tego oznacza wprowadzenie kar wiezienia za poglądy, które wyznaje w Polsce przynajmniej połowa społeczeństwa. „Jest najbardziej skrajnym przypadkiem łamania wolności słowa jaki kiedykolwiek od komunizmu ktoś w Polsce zaproponował” – pisze.

„Nie dziwię się, że projekt poparł Kaczyński. Dla niego otwiera on furtkę do zakazów demonstracji lub krytyki w innych obszarach”. Nikt już zdaniem mecenasa nie będzie mógł zarzucić projektom PiS, że łamią prawa człowieka i Konstytucję, gdy np. wprowadzą zakaz krytyki „prawdy smoleńskiej”, albo „bohaterów niepodległości” lub „interesów strategicznych Państwa”? Dowodzi, że poparty przez opozycję projekt dokładnie to samo wprowadza, tylko w innych obszarach.

W swej analizie były premier posuwa się dalej z kpiną wyrażając się o stanowisku Barbary Nowackiej. Sugeruje wręcz, że został on stworzony na zlecenie PiS „bo tylko PiS na takiej głupocie opozycji wygrywa” – pisze Giertych. „Sądzę, że tak jak pani Ogórek posłużyła PiS do obalenia SLD, tak zadaniem Nowackiej jest pomóc PiS uzyskać większość konstytucyjną. Być może w zamian za rok dostanie program obok lewicowej kandydatki na prezydenta M. Ogórek” – sugeruje z ironią Roman Giertych.

/p/

Źródło: Wp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o