Roman Giertych uważa, że Przyłębska nie może być prezesem TK

Giertych pisze do Morawieckiego: „Plan B. Banaś na Prezydenta!”

Zdaniem mecenasa Romana Giertycha wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie w sprawie Mariusza Muszyńskiego (szerzej o wyroku pisaliśmy w artykule „Mariusz Muszyński nie ma prawa orzekać w Trybunale Konstytucyjnym„) może mieć dalsze konsekwencje dla całej, tak skrupulatnie, budowanej pisowskiej strategii wobec przejęcia pełnej kontroli nad sądownictwem.

Otóż skoro WSA orzekł, że Muszyński jest osobą nieuprawnioną do orzekania w składzie Trybunału Konstytucyjnego, to tym samym oznacza, według Giertycha, że Julia Przyłębska nie może być prezesem TK.

Nie dość, że kandydatura pisowskiej prezes została wysunięta niezgodnie z zapisem konstytucyjnym, to teraz okazuje się, że do jej wyboru przyczyniły się osoby do tego nieuprawnione.

Wyrok WSA w sprawie Muszyńskiego oraz opinie prawniczych autorytetów są tylko potwierdzeniem brutalnego łamania prawa przez PiS.

Jakie mogą być dalsze konsekwencje wspomnianego wyroku i czy partia rządząca będzie w stanie utrzymać walącą się własną narrację?

/wb/

Źródło: crowdmedia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

No przecież to PiS zatwierdza wyroki sądów. Tego po prostu nie uzna. A później Julia wyda właściwy wyrok i będzie praworządnie.