Roman Giertych w ostrym liście do Kaczyńskiego „(Trump) Wymierzył kopniak waszej władzy”

Roman Giertych - "List do pana Adama Tomczyńskiego podającego się wczoraj za sędziego SN"

W swoim liście adresowanym do prezesa Kaczyńskiego, Roman Giertych nie przebiera w słowach. W dosadny sposób odniósł się do odwołania wizyty w Polsce przez Donalda Trumpa.

 

„Nazwać kopniak jaki waszej władzy wymierzył Donald Trump katastrofą, to jak nazwać posłankę Pawłowicz niezbyt życzliwą lub Marka Suskiego nieprzesadnie intelektualnym” – pisze Giertych we wstępie.

W dalszej części listu mecenas porównał politykę zagraniczną PiS do przedwojennej dyplomacji. Zdaniem Giertycha sytuacja z ubiegłego wieku doprowadziła do izolacji Polski na arenie międzynarodowej, a Polska przystąpiła do II wojny światowej bez wsparcia sojuszników.

 

„Obecnie Polska jest osamotniona tak jak w 1939. Natomiast sojusze, które mamy nie są poparte realiami, gdyż z Pana winy poprzez zdradę wartości zachodnich w zakresie praworządności wykreślamy się ze świata zachodu. Tak jak wykreśliliśmy się w 1938 sprzymierzając się z Hitlerem” – pisze Giertych.

Na końcu listu mecenas zwraca się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego. „Sojusze bez wspólnoty wartości to mit. Jesteśmy sami, a jedynym winowajcą tej sytuacji jest Pan” – podkreśla mecenas.

/mr/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
jasiekIrenaBogdanJabisHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Trump pokazał prezesinie do czego naprawdę służy kacza dupa. Kop na nieprzyjeździe liczy się poczwórnie. Poza tym ten kop to samobój. Krótki sam chciał żeby”Nie przeszkadzać” to Trump nie przeszkadza, gra w pisdołki.

Jabis
Jabis

Piszta na Berdyczów. Tfu! Piszta na ŻULibórz. Może kot przeczyta? Z nudów.
Piszta do ciemnego ludu polskiego … przerobionego na lud wolski.

Bogdan
Bogdan

Prawidłowa ocena sytuacji Polski, tragicznej, wepchniętej w tę sytuację przez Kaczyńskich i ich wybrańców – prymitywów z dołów intelektualnych i społecznych.

Irena
Irena

Przeciez OSOBA nie zrozumie tego co Pan napisał !!! Dziekuje , za bardzo dobra ocene sytuacji .

jasiek
jasiek

Tylko działania prawne przynoszą efekty w postaci sądowych wyroków czy nawet rozpoczętych postępowan prędzej czy później developer od koperty poniesie karę za swoje działania. A jego przydupasy będą udawać że go nie znają.