Roman Giertych Ziobrystom się nie kłania…

Kolejna pseudoafera taśmowa PiSu, aby przykryć Obajtekgate

Roman Giertych nie daje się zastraszyć  i obóz władzy nie zna dnia ani godziny, gdy ruszy on do ataku.

Teraz zajął się panem Święczkowskim, prokuratorem krajowym z nadania oczywiście Ziobry, który w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” nazwał Giertycha „podejrzanym” i powiedział wprost, że adwokat tuszował wraz z innymi, popełniane przestępstwa.

 

No i taką wypowiedzią zdecydowanie przekroczył granice empatii i cierpliwości Giertycha. Skierował więc on do sądu prywatny akt oskarżenia, w którym domaga się 200 tys. zł odszkodowania i kary roku więzienia.

Pełnomocnik Giertycha w rozmowie z „Wyborczą” nie ukrywa, że sprawa ta ma charakter polityczny, wymiar zemsty i „jest wykorzystywana do pokazania społeczeństwu (głównie za pomocą mediów publicznych), jak niegodziwi są przeciwnicy partii rządzącej i jak skutecznie zwalcza ich przestępczość kierowana przez partię Prokuratura”.

 

Odpowiedź Prokuratury Krajowej była błyskawiczna. Na jej stronie pojawiło się oświadczenie, a w nim „Prokuratura Krajowa informuje, że Roman G. ma i nigdy nie utracił statusu podejrzanego w śledztwie dotyczącym przywłaszczenia kilkudziesięciu milionów złotych z deweloperskiej spółki giełdowej Polnord (…) Prokuratura jest przy tym jedynym organem, który decyduje o statusie podejrzanego w śledztwie”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Jednocześnie prokuratura zapewniła, że „będzie w dalszym ciągu gromadziła zgodnie z przepisami kodeksu postępowania karnego materiał dowodowy w sprawie przeciwko Romanowi G. i innym osobom. Szereg kroków medialnych i procesowych podjętych przez podejrzanego, którego intencją jest wywołanie szumu medialnego i wywieranie nacisków na prokuraturę, nie będą miały wpływu na działania procesowe prokuratury”.

I pomyśleć, że kiedyś miałam dość negatywne zdanie o Giertychu, a dzisiaj będę trzymała za niego kciuki…

Tamara Olszewska

Źródło: wp.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
20 stycznia 2021 12:55

Postawa Pana mecenasa godna pochwały i naśladowania. On pewnie wie jak w II RP, a następnie w pierwszych latach PRL, traktowano wszelkiej rasy świnie (wszystkich o których wiedziano, że są osobnikami po odsiadce wyroku bądź dopuścili się czynów haniebnych, a później za współpracę z nową władzą) zwykle przechodzono na drugą stronę ulicy żeby nie mijać się z kimś na jednym chodniku..