Rosja chce dostać treść ostatniej rozmowy Kaczyńskich. Zawiera szokującą prawdę?

Rosja chce dostać treść ostatniej rozmowy Kaczyńskich. Zawiera szokującą prawdę?

Członek Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej Andriej Iwanow przekazał, że Rosja złożyła wniosek o udostępnienie jej treści ostatniej rozmowy Kaczyńskich.

Osobliwa prośba jest efektem wypowiedzi sędziego Wojciecha Łączewskiego, który zasugerował, że jest represjonowany przez władzę, bo zna treść ostatniej rozmowy telefonicznej Jarosława i Lecha Kaczyńskich przed katastrofą w smoleńsku.

 

Z uwagi na to, że ta informacja wymaga oceny ze strony rosyjskich organów śledczych, złożyliśmy do polskiej strony prośbę o udostępnienie zapisu fonograficznego i stenogramu wspomnianej rozmowy telefonicznej… W Polsce jest wniosek o pomoc prawną” – przekazał rosyjskim mediom Iwanow.

Iwanow dodał też, że wszystkie dowody zebrane przez Rosjan wskazują na to, iż do katastrofy doszło na skutek próby lądowania przy całkowitym braku widoczności.

Co więcej, również polska komisja Jerzego Millera wskazywała na błędy załogi. Zwróciła jednak uwagę na liczne uchybienia ze strony rosyjskich organów, które m.in. nie zamknęły lotniska oraz użyły kiepskiej jakości urządzeń naprowadzających.

 

Po zmianie władzy w 2015 r. PiS coraz głośniej oskarża Rosjan o spowodowanie katastrofy – prokuratorzy wnioskowali nawet o aresztowanie rosyjskich kontrolerów. Jeszcze wcześniej część przedstawicieli obozu władzy starała się udowodnić, że katastrofa Smoleńska była tak naprawdę zamachem.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Dowodów na zamach nikomu jednak nie udało się znaleźć.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
25 listopada 2020 19:08

Ależ tej rozmowy w Polsce nie ma! Antoni by ją znalazł. Był guzik, jakiś palec ale rozmowy ani śladu! Ruscy muszą poszukać u siebie, we wraku – o ile złomiarze jej nie wynieśli.

Chermes
Chermes
26 listopada 2020 17:10
Reply to  HerodAntypis

A skąd wiesz, że Antoś nie znalazł?
Być może, dzięki temu nagraniu, trzyma Karakana w garści?

jurek
jurek
25 listopada 2020 19:38

Raport Millera, jakże detaliczny i fachowy, o użyciu telefonu satelitarnego wspomina tylko podając czas rozpoczęcia rozmowy [6:21:40] na 20 minut przed uderzeniem w ziemię [6:41:07,5], gdy już prognoza pogody stawiała misję rozpoczęcia kampanii prezydenckiej pod znakiem zapytania.
Nie było to użycie przez załogę, ale nie podano nawet czasu trwania rozmowy, ani innych szczegółów. Precyzja Raportu w tym względzie staje się nagle mętna, tak jak opóźnienie startu opisane bez podania powodu. Wyraźnie nie chciano kłaść na te 2 fakty zbytniego znaczenia. Niestety skutków tego koniunkturalizmu doświadczamy od 10 lat.

AntyKaczor
AntyKaczor
25 listopada 2020 20:00

Czyżby szach i mat?

Rafapon
Rafapon
25 listopada 2020 20:04

A Prokuratura Krajowa już twierdzi, że żadnego takiego zapisu nie ma. A czy pan sędzia Wojciech Łączewski ma kopię? Nie chwali się, ale na jego miejscu byłbym bardzo ostrożny.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
26 listopada 2020 00:21

Rosyjska Komisja Anodiny podała prawidłowo główną przyczynę katastrofy: „Czynnik ludzki” – od Lecha – śpiocha, przez zaszantażowanego Gem. Błasika – jego nominacja do Dowództwa sił lotniczych NATO w Arizonie + pensja amerykańskiego generała – w prezydenckim biurku, nigdy nie podpisana. Major Protasiuk, który desperacko próbował wykonać niewykonalne zadanie, bo awansował za szybko, po wywaleniu kompetentnego pilota, który odmówił lądowania w Tbilisi. Wisielczy łańcuch lekceważenia zasad bezpieczeństwa, wymuszania i bałaganu. Wszystkie te wątki wiodą do obu bliźniaków. Nietrudno się domyślić o czym rozmawiali. „Masz być w TVP, przemówić do ludu bo przegramy” Jeden został i na „kulcie smoleńskim” buduje e Polsce swoją satrapię. Jak długo jeszcze?

Chermes
Chermes
26 listopada 2020 17:08

Przecież to logiczne. Rosjanie zaaresztują kontrolerów lotu i wydadzą ich polskiej prokuraturze, gdy tylko dostaną nagranie rozmowy braci – bliźniaków.
W końcu jakieś podstawy prawne do ekstradycji muszą mieć, nieprawdaż? 🙂