Roszady w rządzie pod dyktando Rydzyka

„Bóg obdarzył go jakąś szczególną misją”, powiedział Kaczyński o Rydzyku

Niezależnie od tego, czy do rekonstrukcji na szczytach władzy dojdzie, czy nie, rządzący już teraz przystępują do podziału łupów.

Wiele wskazuje na to, że pierwszy „poleci” minister środowiska. Jan Szyszko stanowi olbrzymie obciążenie wizerunkowe dla PiS, dlatego w opinii wielu znalazł się w rzędzie murowanych kandydatów do dymisji. Jednak jest pewne ale… Szyszko jest w PiS–owskim rządzie ministrem najbardziej związanym z założycielem Radia Maryja. Odwołanie go oznaczałoby poważne naruszenie nieformalnego układu pomiędzy Tadeuszem Rydzykiem a Jarosławem Kaczyńskim w kwestii obsady stanowisk. PiS postanowił więc toruńskiemu duchownemu wynagrodzić to awansem dla jego innego faworyta.

Jak pisze „Fakt”, Tadeusz Rydzyk ma „zagwarantowaną” w spółkach Skarbu Państwa pulę stanowisk dla swoich ludzi, o czym zrobiło się głośno przy okazji zatrudnienia w zarządzie PZU posłanki PiS Małgorzaty Sadurskiej.

Obecnie do gry wchodzi Andrzej Jaworski, były poseł PiS, który swego czasu w zarządzie PZU musiał ustąpić Małgorzacie Sadurskiej. Przez wiele miesięcy pozbawiony był intratnej posady w państwowej spółce, co miało być karą wymierzoną przez prezesa PiS za angażowanie się w lokalną politykę podczas pracy w PZU.

Teraz Jaworski został powołany do zarządu Krajowej Spółki Cukrowej, należącej w 80 proc. do Skarbu Państwa. Jak podaje „Fakt”, powołując się na informatora z PiS, nominacja ta ma bezpośredni związek z planowaną dymisją Jana Szyszki.
(Źródło: money.pl)

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
NikajurekMaciek123454321Polka gorszego sortuWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Najwyższy czas powołać do życia Państwowy Bank Zbożowy. Jakby kto nie pamiętał, przypominam: jego prezesem był sam Nikodem Dyzma.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

I wkrótce kornika drukarza zastąpi brudnica mniszka.

Maciek123454321
Maciek123454321

Hop siup
zmiana dup.

Nika
Nika

Rozbawil mnie Pan komentarzem do łez. Nie da sie tego lepiej streścić!

jurek
jurek

„Mój mąż jest z zawodu dyrektorem”. Ciekawe, kiedy suwerena zeżre polska zawiść, że ONI mają po te 90 000 a on nie. Cyyba niemożliwe, żeby tolerowali to tak długo jak pazerność kleru. CI będą na końcu.