Różaniec musi być przed kamerami lub we fleszach?

Różaniec musi być przed kamerami lub we fleszach?

„Różaniec do granic” za nami. Uczestniczyło w nim także wielu polityków PiS. Wśród nich oczywiście Krystyna Pawłowicz, która do oficjalnej intencji modlitw dodała własną: „by pan Prezydent wrócił do nas”.

A co z samym prezydentem?! Kiedyś przecież ratował upadającą hostię, innym razem osuwający się obraz Matki Boskiej, często widziany był na klęczkach, więc jedna z użytkowniczek Twittera nie kryła rozczarowania, kiedy w sieci nie doczekała się żadnych zdjęć Andrzeja Dudy z różańcem w dłoni.

Zawiedzionej użytkowniczce portalu odpowiedział wreszcie sam prezydent, pytając: „Jest Pani pewna? Różaniec musi być przed kamerami lub we fleszach? Hmmm. Nie wiedziałem… Był w kaplicy Pałacu. Bez kamer…” – zapewnił prezydent na Twitterze.

Nieusatysfakcjonowana odpowiedzią autorka zarzutu odpisała prezydentowi, za właściwy przykład podając Beatę Szydło, która pozdrowiła uczestników „Różańca do granic”.
(Źródło: naTemat)

/j/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "Różaniec musi być przed kamerami lub we fleszach?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted

To się nazywa rozdział państwa od kościoła.

Zwinka

Kto ma różaniec, ten ma władzę. Oto Polska Anno Domini 2017. Czekamy na nowe Krucjaty, zwłaszcza Dziecięcą. Poprzednie, znane z historii, skończyły się fatalnie, no ale w dobie internetu, cateringu i w ogóle … Trzeba wszelkiemu zaprzaństwu pokazać, kto tu rulez …

bart

nie wiem, jak pan „prezydent”, ale pani „premier” w swoim zdewoceniu już całkowicie odleciała.

Maria

Nasi katolicy na pokaz robią obciach nie sobie – chcą się popisywać przed kamerami, ze tacy wierzący i praktykujący ich sprawa – ale robią obciach Kościołowi, który powinien i stara trzymać się z dala od polityki.
Nie wiem czyja to była inicjatywa, ale większość pomyśli, ze hierarchów Kościoła.
Bardzo mi się podoba postawa p. Prezydenta. Wiara nie jest na popis.
Premierka zamiast gwiazdorzyć lepiej by zrobiła odmawiając różaniec z rodziną, z synem księdzem.
Myślę że Matce Boskiej byłoby bardziej przyjemnie, bo Ona choć była Wielką Świętą nie popisywała się – żyła w cieniu, cierpiała w ukryciu.

Nihil

A co to różaniec?Kto kazał się mim posługiwać i nim walczyć?Jezus?
Przecież On podobno był chłopcem z żydowskiej rodziny

Ted

Może ta cała akcja różańcowa, to było przygotowanie do islamizacji ? To nie był różaniec ale SUBHA.
Kto był w krajach islamskich , pamięta ludzi, w miejscach publicznych, właśnie z takim różańcem muzułmańskim

Nika

Nie wierzę w Boga, przynajmniej w ten katolicki sposób, ale wciąż przy okazji tematów religijnych, kołacze mi się po głowie pytanie. Czy modlitwa to nie powinna być intymna relacja z Bogiem? Czy nie buduje się Świątyń i Kościołów właśnie dlatego aby aktom religijnym nadać szacunek? Dla mnie ten Różaniec do granic to trochę jak całowanie się z języczkiem nastolatków w tramwaju.

Irena

Nazwijcie mnie niepoprawna marzycielka i naiwniaczke, a ja mam wrazenie, ze w Dudzie cos sie na dobre przekrecilo. Otworzyl oczy i zobaczyl, ze nie ma przyjaciol ani sprzymierzencow w rzadzie, ani w calej partii PiS. Byc moze tez odwroci sie od kosciola polskiego. Wyglada na to, ze odsunal sie od rodzicow, ktorzy wychowywali go na kolanach. Wydaje sie jakby bardziej dojrzaly i chyba zrozumial role prezydenta w wolnej demokratycznej Polsce.

Polka gorszego sortu

E tam, zrozumiał. Zrozumiał tylko to, że jeśli sam nie wyszarpie dla siebie władzy, to mu ją zabiorą. Stąd ten cały kontredans z vetami i pisaniem ustaw. To nie dojrzałość, tylko desperacja. Nie wierzę mu w ani jedno słowo. I już nie uwierzę, przepadło.

Wiola

Tak dla odmiany- popieram prezydęta. Mojego szacunku tym nie odbuduje, ale popieram go w tym wypadku- rózaniec na pokaz to już nie różaniec…. a z modlitwy innych się rozliczac nie powinno- chyba, że się jest faryzeuszem….

Zwinka

Zaraz tam faryzeuszem. Pisowiec wystarczy.