Rozdzierający ryk mamuta Jędraszewskiego

Abp Jędraszewski odbierze nagrodę na KUL za… „mówienie prawdy i demaskowanie kłamstwa”

Fundamentalistyczny beton w episkopacie wie, że jego epoka nieodwołalnie przemija, i desperacko próbuje zatrzymać czas.

Arcybiskup epidemiolog Marek Jędraszewski, specjalizujący się w zwalczaniu „tęczowej zarazy” oraz „zarazy ateizmu”, pochwalił 15-letniego Jakuba Baryłę, który z krzyżem i różańcem samotnie stanął na drodze płockiego Marszu Równości. Porównał go do ks. Skorupki – i z tego porównania płynie logiczny wniosek, że ci, których przemarsz młodzieniec usiłował zablokować, to współcześni bolszewicy dokonujący najazdu na Polskę. Zupełnie jak w 1920 roku, kiedy na szczęście nastąpił Cud nad Wisłą i nasz kraj został przed tą inwazją obroniony.

 

To bardzo pociągająca analogia, urzekająca swą prostotą. Pragnę jednak zwrócić panu arcyepidemiologowi uwagę na parę faktów, które być może przegapił. Otóż, po pierwsze, ci, przed którymi Kościół wspierany przez Jakuba Baryłę chce Polskę obronić, nie są najeźdźcami z zewnątrz. Urodzili się tutaj, są obywatelami Polski, dziećmi Polek i Polaków, ich językiem ojczystym jest polski, chodzili do polskich szkół (niektórzy z nich pewnie do tej samej, do której uczęszcza Jakub Baryła), w Polsce płacą podatki (w przeciwieństwie do pana arcyepidemiloga, który podatku PIT nie płaci).

Gdy więc słucham bojowych apeli Jędraszewskiego do rozprawienia się z „zarazą”, na myśl przychodzi mi nie Polska z roku 1920, lecz raczej Rwanda z lat 90. XX wieku, kiedy to rządzący Hutu rozprawili się z zarazą współobywateli Tutsi. Wielu tamtejszych duchownych stanęło później przed trybunałem, a niektórzy wylądowali nawet za kratkami za zbrodnicze szczucie jednych obywateli na drugich. Gdyby Jędraszewski był zainteresowany szczegółami, niech się zwróci do swego kolegi Hosera, który był wtedy na miejscu, więc może mu o tym opowiedzieć.

Po drugie, chciałbym panu arcyepidemilogowi zwrócić uwagę na trend, który wyraża się w fakcie, że Jakub Baryła był jeden, a w marszach równości z roku na rok uczestniczą coraz większe tłumy młodych ludzi. Nie tylko LGBT, lecz generalnie osób, które chcą żyć w Polsce tolerancyjnej, otwartej, wielobarwnej i przyjaznej. Parady i marsze równości, organizowane wcześniej tylko w stolicy i kilku największych metropoliach, odbywają się dziś w coraz mniejszych miastach, jak Polska długa i szeroka.

Ich uczestnicy, w większości ludzie młodzi, w przeciwieństwie do Jakuba Baryły nie wznoszą wysoko krucyfiksu ani różańca, ale wprost przeciwnie – odkładają te rekwizyty na samo dno szuflady. Jak pokazują statystyki, w wielkich miastach – a wszak to one są ośrodkami wzorotwórczymi i wyznaczają kierunki zmian – na religię chodzi już tylko 44 proc. uczniów ostatnich klas szkół średnich. I odsetek ten wciąż spada.

 

Za symbol zmian dokonujących się w Polsce możemy uznać fakt, że w tym roku do seminarium duchownego w Olsztynie po raz pierwszy w historii nie zgłosił się ani jeden chętny. Ani jeden!

Warto o tym wszystkim pamiętać, patrząc na samotną sylwetkę Jakuba Baryły, wznoszącego krzyż, a następnie wynoszonego z trasy pochodu przez policjantów.

Myślę jednak, że abp. Jędraszewski w gruncie rzeczy zdaje sobie z tego sprawę. I właśnie stąd te wszystkie jego niemądre i przepełnione nienawistną goryczą pohukiwania. Wie, że jest przedstawicielem świata nieodwołalnie odchodzącego w przeszłość, jednym z ostatnich chodzących po ziemi mamutów – i absolutnie nie może się z tym pogodzić. Chciałby więc zadekretować, że świat mamutów ma być wiecznie żywy. Jak Lenin.

Wojciech Maziarski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

30
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
20 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
JanAndrzejHistorykGrzegorzAdam Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Młody Polak
Młody Polak

mam nadzieję że przyszłe wybory do PE wygrają w jeszcze większym procencie normalni ludzie i uda się zdelegalizować śluby dewiantów homoseksualnych w całej UE, plus dla kościoła że stanął po stronie prawdy, im więcej organizacji się zaangażuje tym szybciej wygramy z ideologią LGBT opartą na kłamstwie rzekomej normalności dewiacji seksualnej jaką jest homoseksualizm

Grzegorz
Grzegorz

Według tego co piszesz w kościele katolickim będzie wojna domowa.Przecież u nich 70% to homoseksualiści, 25% pedofile,a 5% ma kochanki i dzieci.A poza tym jako „wierzący” wiesz zapewne,że nic się nie dzieje bez wiedzy i woli boga.

Maciek123454321
Maciek123454321

Dla odmiany mamy teraz trolla katolskiego. Jak ma na imię ten LGBT, który napisał ideologię nazwaną jego nazwiskiem? Bo ideologia marksistowsla na ten przykład pochodzi od Marksa, który miał na imię Karol.

Jantar
Jantar

Homoseksualiści istnieli od początku świata. Niejeden z cesarzy rzymskich był przynajmniej biseksualny, o czym coraz częściej mówią i piszą historycy. Konopnicka była związana z drugą kobietą, więc była homoseksualna. Przykładów można by podać więcej. I poczytaj trochę źródła naukowe, medyczne na ten temat, bo medycyna udowodniła istnienie osób posiadających zarówno organy płciowe żeńskie, jak i męskie. Plenete emituje na ten temat dokument. A ty bezmyślnie powtarzasz tylko słowa hierarchów kościelnych, dla których nauka nie istnieje, bo cała nauka to oni.

mas60
mas60

Czy wiesz, że Twój przewodnik duchowy cię okłamuje? Życzę przejrzenia na oczy i powrotu do normalności. 🙂

smętek
smętek

Jeśli takie jest myślenie młodych, to czas najwyższy z Polski wyjechać. Kocham kraj między Odrą i Bugiem ale jestem obywatelem Europy i nie pozwolę na wdrażanie faszystowskich zasad w codzienne życie. Muszę dbać o spokojny rozwój moich Córek.

Buba
Buba

Im bardziej ktoś jest inny, im bardziej ktoś jest dziwny, tym bardziej ma twarz Chrystusa. Kiedy religię mylimy z ideologią, to ona przeradza się we własną karykaturę. ks. Jan Kaczkowski

Jabis
Jabis

A … co z neomamutami?
Dla przykładu PODKRĘTKA bp Mirosława Milewskiego … przecież on ma 48 lat. Biskupem uczynił go 23 stycznia 2016 papież Franciszek.

Jantar
Jantar

„…jest przedstawicielem świata nieodwołalnie odchodzącego w przeszłość…”. Tak, doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Cała reszta hierarchów kościelnych także. Śmiem twierdzić, że już JPII doskonale zdawał sobie z tego sprawę – nie był głupcem, siedział pół wieku w Watykanie, widział co się dzieje, spotykał się na prywatnych audiencjach z premierami i prezydentami państw zachodnich, gdzie rola Kościoła została ograniczona przez społeczeństwo i rządy. Dlatego JPII podejmował dokładnie takie decyzje personalne w nominacjach biskupich i kardynalskich. Bo wiedział, jacy to są ludzie, że dla Kościoła i religii są zdolni do rozpętania wojny domowej, byle tylko udało się narzucić państwo wyznaniowe Polsce,… Czytaj więcej »

smętek
smętek

Sytuacja jest gorsza jak w czasach II RP a tę opisywał Tadeusz Żeleński Boy. Niezwykle mądre felietony o roli kościoła i staraniach hierarchów do podporządkowania sobie kraju zawarł w zbiorze zatytułowanym „Nasi okupanci”.

Zbyszek
Zbyszek

Jaki Bóg potrzebuje takiego arcykapłana?

Maria
Maria

nie Bóg, ale bożek z Torunia

Jantar
Jantar

Nie tylko bożek z Torunia, ale także i przede wszystkim samozwańczy Zbawca Narodu z Nowogrodzkiej.

Savonarola
Savonarola

Czarna zaraza wprost ze średniowiecza chce opanować umysły polaków, zapominając, że średniowiecze dawno minęło!

Maria
Maria

i to jest kara jaką zgotowali nam wyborcy PiS

Konrad
Konrad

Autor tego artykułu pisząc go był chyba pod wpływem śubstancji odurzających, bo dawno nie czytałem takich bzdur.

Jantar
Jantar

Prawda jednak boli, co? Doedukuj się trochę, zanim kolejny raz napiszesz, że to bzdury, bo w komentarzu pokazałeś, że łykasz wszystko, co mówią z ambony i nawet się nad tym nie zastanawiasz.

Historyk
Historyk

To ty się doedukuj, wcale nie coraz więcej osób uczestniczy w marszach tylko ich tam dowozicie z całej Polski

Jantar
Jantar

To Kaczyński z PiS-em mają monopol na dowożenie ludzi na tzw. pikniki z politykami PiS. To poszczególne plebanie w Polsce organizują darmowe wyjazdy na takie spotkania. Wiem, bo przyjaciółka mojej mamy mówiła, że widziała ogłoszenia parafialne o takich wyjazdach organizowanych przez księdza z jej kościoła. I skoro PiS z plebanami tak robią to uważasz, że inni także. Otóż nie, nikt nikogo do niczego nie zmusza i siłą nie dowozi – jeśli ktoś nie chce to nie uczestniczy, jeśli chce to sam się organizuje ze znajomymi.

Historyk
Historyk

I po co gadasz od rzeczy? Dowozić można, nie można kłamać, że uczestników jest coraz więcej

Mieciimieciu
Mieciimieciu

Kto dał wam pozwolenie na obrażanie naszych katolickich świętośc profanacji naszych świętych symboli z gołmi tyłkami powinniście w klatkach w zoo paradować tam wasze miejsce nie będziecie nazucać nam katolikom Polakom co nam wolno a co nie

HerodAntypis
HerodAntypis

Nie potrzebujemy twego pozwolenia Kmieciuśmieciu.

Jantar
Jantar

A katolicy całemu światu mogą narzucać, co wolno, a czego nie? Przypomnę ci, że w swojej historii przedstawiciele kościoła narzucali religię ogniem i mieczem! Nawet w Polsce, gdy Mieszko zdecydował się na przyjęcie chrztu, a ludność dalej czciła swoje dawne bóstwa to jego wojska paliły całe wioski. Ileż ofiar rzekomych zarzutów czarów spłonęło na stosach, ileż ludności ci miłosierni kapłani wraz z wojskami wymordowali w imię ewangelizacji w obu Amerykach, ileż wojen krzyżowych i religijnych przeszło przez kraje Europy i ileż ofiar pochłonęły, albo najświeższe mordy ludności w Ruandzie, w których brał udział Hoser! Czy wiesz, przez ile stuleci działała… Czytaj więcej »

Historyk
Historyk

I dlaczego kłamstwa piszesz?

Jantar
Jantar

Od kiedy to źródła historyczne kłamią? Mienisz się historykiem, więc powinieneś poczytać odpowiednie książki, obejrzeć dokumenty… A nie bzdury wypisujesz i zarzucasz kłamstwa ludziom, którzy czytają coś więcej, niż Biblię i oglądają coś innego, niż TV Trwam czy TVP. Korzystasz z internetu, skoro tutaj piszesz, więc sprawdź w internecie, czy to są kłamstwa, bo póki co to dałeś piękny popis swojej znajomości historii.

Historyk
Historyk

Indian północno-amerykańskich wymordowali protestanci, nie katolicy. Twoja wiedza odnośnie krucjat pochodzi z Internetu, moja z opracowań historycznych. Bzdury pleciesz jak zwykle zresztą

Adam
Adam

Wróżę Baryle wielką karierę, na wzór Misia, albo Rysia.

Grzegorz
Grzegorz

Niech tylko sobie wazelinke przygotuje.

Andrzej
Andrzej

Panie Jędraszewski kiedy ogłosi pan pierwszą polską krucjatę dziecięcą?

Jan
Jan

„Rozdzierający ryk mamuta Jędraszewskiego” ??? PROTESTUJĘ przeciwko obrażaniu mamutów !!!
W tym przypadku powinno się użyć innego porównania: „Rozdzierający ryk mendy Jędraszewskiego”, „Rozdzierający ryk kleszcza Jędraszewskiego”, „Rozdzierający ryk modliszki Jędraszewskiego”, „Rozdzierający ryk karalucha Jędraszewskiego” itp.
Wiem … to robactwo nie potrafi ryczeć, ale przecież Jędraszewski też nie ryczy, tylko wypowiada te swoje nienawistne kwestie miękkim, aksamitnym, pełnym „miłości do bliźniego” głosem, którego wyuczył się w seminarium duchownym na lekcjach homiletyki !!!