Rozpad KOALICJI rządowej!? PiS zerwało negocjacje z sojusznikami!

Rozpad KOALICJI rządowej!? PiS zerwało negocjacje z sojusznikami!

Politycy PiS spotkali się dziś na posiedzeniu ws. rozmów koalicyjnych z sojusznikami – Porozumieniem Jarosława Gowina oraz Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry. Zadecydowali na nim o pilnym zerwaniu toczonych rozmów!

 

To było nadzwyczajne posiedzenie. Wynikało trochę z sytuacji, jaka się wytworzyła w klubie. Prezes bardzo stanowczo ostrzegł tych, którzy chcieliby inaczej głosować, niż wskazuje to partia, ale też powiedział, że konsekwencją ewentualnej niesubordynacji mogą być poważne konsekwencje wobec osób, które tak postąpią, łącznie z zawieszeniem w prawach członka partii i utratą wszelkich stanowisk i funkcji zarówno w Sejmie, jak i w okręgach” – powiedział Ryszard Terlecki z PiS.

Również prezes odniósł się do sytuacji negocjacji z naszymi koalicjantami, stwierdzając, że w tej sytuacji nie mają one sensu, skoro nasi czasowi koalicjanci występują z innym programem i pomysłami niż cały klub” – dodał.

 

Prawdopodobnie Terlecki miał na myśli ostatnie zamieszanie wokół zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Przeciwko tym pomysłom opowiedziała się część polityków Solidarnej Polski, Porozumienia, a nawet partii Jarosława Kaczyńskiego.

Terlecki zagroził też wyborami, w których PiS wystartuje sam, zostawiając jednocześnie Porozumienie i Solidarną Polskę na pastwę losu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Innym powodem zerwania rozmów mógł być też sprzeciw Solidarnej Polski wobec pomysłów wprowadzenia ustawy gwarantującej bezkarność urzędnikom. Postulowana przez PiS ustawa miała uratować ich przed odpowiedzialnością za błędne decyzje podjęte w trakcie walki z pandemią koronawirusa.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ObserwatorJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Z twittera: „Życzę Polsce i nam, by powtórzył się rok 2007.”. Podpisuję się pod tym obiema rękami!!!

Co do przewidywań… Równie dobrze niektórzy z PiS mogą przejść do Ziobry lub Gowina. Może Kaczyński nieposłusznych wyrzuci przy tej okazji, tak jak to ma w zwyczaju? A w sytuacji stałego poparcia na poziomie ponad 40% i fatalnej koalicji antypisowskiej Kaczyński może być pewny wygranych wyborów i może się połasić na samodzielne rządzenie.

Obserwator
Obserwator

Klasyczna ściema w wykonaniu prezesa wolski w celu zakrycia wydarzeń w Parlamencie UE dotyczących przestrzegania praworządności przez państwo pis- i teraz wszystkie media zajmują się problemami wewnętrznymi pisujów, gowinowców i ziobrystów- gratulacje dla prezesa za umiejętne manipulowanie opinią publiczną bo przecież wiadomo, że chodzi tu o „wielkie koryto” jakim dla nich pozostaje Polska więc jeszcze dzisiaj dojdą do konsensusu jak twierdzi mistrz suski.