RPD woli grzebać w historii niż rozwiązywać problem młodego pokolenia

RPD woli grzebać w historii niż rozwiązywać problem młodego pokolenia

Rzecznik Praw Dziecka albo się nudzi, albo nie ma pojęcia, na czym polega jego rola. Znalazł sposób na rozwiązanie wszystkich problemów dzieciaków i …właśnie zwrócił się do pana Czarnka z propozycją nie do odrzucenia.

RPD, wspierając dyrektora (p.o.!) powstającego Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu, Ireneusza Maja, chce, by wprowadzić do podstaw programowej, wyodrębnioną w oddzielny dział, martyrologię polskich dzieci.

(…) do zadań nowej placówki należy oprócz ukazania losów najmłodszych ofiar ludobójczej polityki III Rzeszy także upamiętnienie gehenny dzieci na terenach Polski okupowanej przez ZSRR, powojennych losów sierot wojennych, a także dzieci Żołnierzy Wyklętych, bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego”, więc jak najbardziej wskazane jest, by te zagadnienia znalazły się również w programie szkolnym.

Pan rzecznik wspierany przez Maja, chciałby omawiać tę martyrologię w kontekście „systemów sowieckich i niemieckich obozów pracy, obozów koncentracyjnych i obozów zagłady, a także omawianiu kwestii deportacji i wysiedleń ludności oraz jej planowanego wyniszczenia”.

Czy ktoś mi wytłumaczy, jak tego typu inicjatywa ma się do pracy RPD? W jaki sposób wprowadzenie działu martyrologii polskich dzieci do szkół, pomoże mu w rozwiązywaniu problemów młodego pokolenia?

Za co my temu facetowi właściwie płacimy?

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Tamara Olszewska

Źródło: radiozet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
28 lipca 2021 09:43

Jednym z wielu punktów na których pisowcy mają pierdolca jest historia. Non stop jakieś muzea, pomniki i upamiętnienia. Porównując brutalnie do układu trawiennego, jest to niezdrowa fascynacja gównem i notoryczne w nim grzebanie zamiast zająć się tym, co trafia na talerz i do ust. Historia służy do wyciągania wniosków na przyszłość, a nie do masochistycznego rozdrapywania ran.

Maciek123454321
Maciek123454321
28 lipca 2021 09:53

Czy ten ćwok chce, żeby makabra wojenna śniła się dzieciom po nocach? Ostatnio ta marna kutasina zdemaskowała się jako antyszczepionkowiec, pamętacie?

Zwinka
Zwinka
28 lipca 2021 11:51

Przy Czarnku i ordojurysie Pawlaku w elementarzu As i Ala będą wychudzonymi zwłokami dzieci zamęczonych przez wrogów Polski,

Marek
Marek
28 lipca 2021 12:34

Można by założyć ze PiS z Kaczyńskim na czele zrobili jakąś „łapankę” wyłapując wszystkich „czubków” i „kretynów” a następie obsadzając ich na stanowiskach rzeczników ministrów i premierów. Osobna łapanka była gdy obsadzano miejsca na listach wyborczych, bo w ławach sejmowych PiS też ich nie brakuje. Mam wrażenie ze PiS to nie jest partia polityczna „to stan umysłu”. Nie możliwości aby tą partię popierał ktoś, kto choć trochę używa szarych komórek .

Predator
Predator
28 lipca 2021 21:46
Reply to  Marek

Oni nie muszą nikogo wyłapywać, cały pislam to: nieuki, ćwoki, kretyni, debile, prostaki, chamy. szambo, etc.
Jeżeli tej zarazy Polacy nie zatrzymają, skończymy w czarnej dupie.