Ruch Prawdziwa Europa – to partia tworzona przez Rydzyka?

"Wróg się rodzi". W Toruniu spektakl o nienawiści w Radiu Maryja

Wszystko na to wskazuje, bo dokumenty w sprawie jej zarejestrowania złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie Mirosław Piotrowski – jeden z najbliższych współpracowników Tadeusza Rydzyka.

Piotrowski, który z rekomendacji PiS i dzięki poparciu redemptorysty jest europosłem, został pełnomocnikiem nowego ugrupowania. – „Składałem wniosek o rejestrację partii w ubiegłym tygodniu, we wtorek. Mam nadzieję, że sąd zarejestruje ją w ciągu kilku tygodni” – powiedział w rozmowie z wp.pl.

Podstawą programową nowej partii mają być założenia inicjatywy „Europa Christi”, która za cel stawia sobie odbudowę chrześcijańskiego myślenia w Europie. Nowa partia chce najpierw wystartować w wyborach do Parlamencie Europejskim w 2019 roku. – „Według wewnętrznych sondaży mamy ok. 18 proc. poparcia. Dostaniemy ok. 7-8 mandatów w PE” – twierdzi informator wp.pl. Wymienia także nazwiska kandydatów nowej partii: były minister środowiska Jan Szyszko, posłanka PiS Anna Sobecka (kiedyś lektorka w Radiu Maryja) czy były poseł PiS i były wiceprezes PZU Andrzej Jaworski. Na liście ewidentnie brakuje faworyta Tadeusza Rydzyka, częstego gościa jego mediów, Antoniego Macierewicza. – „Rozgrywałby to w PiS. I grałby tylko na siebie” – tłumaczy rozmówca wp.pl.

Co na to PiS? Jak twierdzą informatorzy wp.pl., założenie partii, za którą stoi Tadeusz Rydzyk, to zagrywka ze strony redemptorysty i próba nastraszenia PiS.

Chodzi o wymuszenie w ten sposób jak najlepszych miejsc w wyborach dla współpracowników ojca dyrektora.

bt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

19
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
MarylaMarRzeMieszkaniecJacek DolińskiPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Oto rozdział państwa od kościoła według rydzyka i innych.

Bart
Bart

To jest odpowiedź Rydzyka na skandale pedofilskie. Więcej kościoła w polityce.

Marek
Marek

Ja bym raczej się skłaniał, że to kolejny sposób dojenia państwa z kasy, w końcu partia po spełnieniu pewnych warunków ma dotacje na w zasadzie nie wiadomo co. Podejrzewam więc, że chodzi o kolejne „kilka groszy” dla biednego zakonnika z masą luksusowych samochodów od bezdomnych.

Zwinka
Zwinka

A po kiego „ojczulek” ma jakąś partię zakładać ? Na tron z nim ! Niech żyje król Rydzol I !!!

Waldemar
Waldemar

Wojna domowa w obozie PiS? Czy tylko straszak, by wymusić kolejne koncesje? Pewnie odpowiedź już niebawem. Jakby jednak nie patrzeć, Polska staje się ewenementem na skalę co najmniej europejską, bo ja nie znam kraju, w którym poważnym politycznym graczem był szeregowy zakonnik. I jak widać, nikomu w Kościele, poczynając od generała Zgromadzenia, poprzez Episkopat, kończąc na Stolicy Apostolskiej – to nie przeszkadza.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Tylko u nas! Tu bez żadnego trybu może rządzić każdy: szeregowy poseł, skromny Redemptorysta, kucharki, makijażystki, pomocnicy aptekarzy… Prawdziwa demokracja, nieprawdaż? 😉

Waldek.Kecki
Waldek.Kecki

Oby powstała partia powiązana z o. Rydzykiem. Może wtedy w końcu się coś zmieni na lepsze.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Popieram. Partia Rydzyka odbierze PiS-owi co najmniej połowę żelaznego elektoratu i Kaczyński będzie mógł tylko pomarzyć o samodzielnych rządach.

Rafał P.
Rafał P.

Już widzę, jak eurodeputowanym opadają szczęki przy wystąpieniach posłów RPE (Rydzyk Poucza Europę).

Marlenaa
Marlenaa

no i dobrze, ktoś musi w końcu zrobić porządek

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Czyli przyznaje Pani, że „dobra zmiana” to jednak jest burdel?

Magda
Magda

Bardzo popieram tą inicjatywę, na pewno to będzie wielki przełom w polityce.

Paragraf22
Paragraf22

Chcą uśpić czujność jednoczącej się opozycji. Wystartują razem z PiSsem. W ostatniej chwili.
I to by było na tyle.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Nowa partia jest potrzebna, bo obecnie w Polsce nie ma typowej prawicowej partii. Partia środowiska Radia Maryja na pewno nie będzie wrogo nastawiona do PiS-u, a wręcz przeciwnie na pewno razem z PiS-em będzie kontynuowała „dobrą zmianę” w Polsce.

Waldemar
Waldemar

Nie bardzo rozumiem: PiS nie jest typową prawicową partią? To jaką jest partią? Lewacką? Memłasz pan.

Waldek.Kecki
Waldek.Kecki

Partii tej nie tworzy ojciec Tadeusz Rydzyk. Jest on kapłanem, a żaden duchowny nie może mieszać się do polityki. Partię tą, która będzie się nazywała „Ruch Prawdziwa Europa” tworzy związany z Rodziną Radia Maryja europoseł Mirosław Piotrowski. Niemniej ta partia będzie częścią Rodziny Radia Maryja. Będzie to nowa partia, ale na pewno nie będzie wrogo nastawiona do PiS-u, a wręcz przeciwnie na pewno będzie z PiS-em współpracowała. Partia ta ma na celu przywrócenie katolickich wartości i zwalczanie ateizmu, neomarksizmu, nihilizmu i hedonizmu.

Maryla
Maryla

Naprawdę? Nie może? A kto mu zabroni, bo jak dotychczas to on miał gdzieś zakazy .

MarRze
MarRze

Nikt nie wie na 100%, że to partia o. Tadeusza Rydzyka. To są pomówienia! A tak przy okazji nowa partia na pewno się przyda

Maryla
Maryla

Do dojenia publicznej kasy nawet stanie na rzęsach, To nie są pomówienia a fakty.