Ruszają szkolenia dla terytorialsów – „Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie WOTficera”

Ruszają szkolenia dla terytorialsów – „Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie WOTficera”

– „Czy pomysłodawcy tego projektu poddaliby się leczeniu przez lekarza, który zamiast studiów sześcioletnich, legitymowałby się rocznym kursem?” – zapytał na Twitterze gen. Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. A chodzi o ruszające w lipcu 13-miesięczne szkolenia dla terytorialsów, po których zostaną oficerami.

Żołnierze WOT – formacji powołanej przez Antoniego Macierewicza – będą mieli zajęcia m.in. z taktyki, strzelania oraz topografii i łączności. – „Czekają ich dwa weekendy w miesiącu zajęć, także specjalistycznych. Ostatnie dwa tygodnie kursu spędzą w uczelni, czyli we wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych lub Wojskowej Akademii Technicznej” – poinformował ppłk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy WOT. Po trzynastu miesiącach będą zdawać egzamin oficerski, po którym otrzymają stopień podporucznika. Program szkolenia został opracowany przez Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej oraz przedstawicieli Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego MON.

– „Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie WOTficera”; – „Amatorska armia leśna. Inaczej Partyzantka Antka”; – „Popierający pomysłodawców tego projektu „leczą się” na podstawie porad „medycznych” z mediów społecznościowych, porad pisanych obok horoskopów i informacji o obserwacji Yeti. Lekarz po rocznym kursie byłby dla nich dużym postępem”;

– „Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera… Wydawało się że te czasy nie wrócą. Ktoś zapomniał, że jaka kadra oficerska i podoficerska taka wartość bojowa oddziałów. Zamiast szlifowania diamentów będzie masowa produkcja szkiełek…” – komentowali internauci.

bt

Źródło: polskazbrojna.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
DariuszDrogoRadShaqJanusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
GOOol
GOOol

Tak jest. Oficer po szkole moskiewskiej to był dopiero oficer.

daroo
daroo

Ale przynajmniej jakąś szkołę miał w przeciwieństwie do tych harcerzyków ( przepraszam prawdziwych Harcerzy)

Emigrant
Emigrant

Przynajmniej potrafił się zachować na polu walki. Umiał ochronić swoich ludzi. Wot to jest parodia armii

Shaq
Shaq

Za to ruscy cieszą się z każdej złotówki, którą Polska, zamiast na prawdziwą obronność, wydaje na wot-bzdury.

PiJar
PiJar

Na walkę z rzeczywistym agresorem takie szkolenie to za mało, ale w zupełności wystarczy, by wydać rozkaz otwarcia ognia do demonstrantów protestujących przeciwko „jedynie słusznej” władzy. Ku chwale PiS-u!

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Dokładnie tak! Podstawowe szkolenie snajpera trwa około dwóch lat, a potem jest ciągłe szlifowanie umiejętności. Ale „gołębiarzowi”, który z dachu ma strzelać do tłumu i nie jest ważne kogo trafi wystarczy kilka zajęć na strzelnicy. Poza tym główną bronią Wojsk Obrony PiS-u przeciw nieuzbrojonym demonstrantom będzie długa policyjna pała, a posługiwanie się nią jest jeszcze prostsze!

antyuzurpator
antyuzurpator

Do pacyfikowania demonstracji wielkiego szkolenia nie trzeba. Wystarczy „pała w ruch i … buch!”.
Zastanawiam się tylko, dlaczego tej niedzielnej szkółki nie zaczęli wcześniej, tak aby mieć gotowych wotficerów w okolicy wyborów.

smętek
smętek

Czyli to jest ORMO! Nic nowego nie wymyślili.

pisoff
pisoff

Akapit w tytule szczery do bólu, bo pisuary wcieliły już w życie inną prawdę: Nie matura, lecz chęć skora zrobią z ciebie dyrektora…..

oj tam, oj tam
oj tam, oj tam

Coś mi chodzi po głowie, że dawniej takie formacje nazywano ORMO, ZOMO czy tak jakoś.

JanW
JanW

Każda osoba po studiach szła niegdyś na 3-mies, kurs, po którym zostawała ppor. Zwykle później osoby takie nie miały nic do czynienia z wojskiem. Co w tym dziwnego, że terytorials po 13 mies. zostanie ppor.? I będzie wciąż, regularnie, służył w macierzystym batalionie?

Janusz
Janusz

Przecież to czyste kłamstwo ..

Rad
Rad

Wszystkie niewygodne komentarze usuwacie?
Niezłe jaja sobie robicie. I mianujecie się Wolnymi mediami. Szczyt fałszu i obłudy. Najgorsze jest to, że są ludzie, którzy się łapią na Wasze brudne sztuczki.
Mam nadzieję, że nie uda Wam się ten brudny plan i skończycie na śmietniku historii.

Drogo
Drogo

Małe sprostowanie: żeby dostać się na kurs trzeba mieć ukończone studia co najmniej 1 stopnia, a żeby dostać stopień trzeba zdobyć tytuł magistra. Przypominam, że w WP coś takiego istniało jeszcze przed WOT. I P. Generał świetnie zdaje sobie z tego sprawę, a cała wypowiedź ma podłoże polityczne.

Dariusz
Dariusz

Bingo . Tego Nam było potrzeba: armii, która zawinie kota….. Za komuny, by uniknąć armii …. trzeba było się uczyć by wejść w arkana nauki …. Teraz … trzeba się zgłosić, by być dupkiem i po 13 m-cach być oficerem …. Tak jest w Policji, w Straży, w S. Granicznej, oj, a tymbardziej w WOT …. po chu… tworzyć nowych zombie? By byli za tymi co ich stworzyli? Resident Evil jak widzę na piedestale – virus Macierewicz działa dalej !!!!!!!!!!!!!!!!