Ruszył proces księdza, który wpuścił do kościoła zbyt dużo osób

Kościoły będą otwarte. Jest tylko wspólny apel Ministerstwa Zdrowia i episkopatu

Dziś przed Sądem Rejonowym w Leżajsku rozpocznie się proces ks. Franciszka P., który w maju br. wpuścił za dużo osób na mszę do swojego kościoła na Podkarpaciu. Wniosek o ukaranie duchownego złożyła policja. Funkcjonariusze twierdzą, że Franciszek P. naruszył przepisy o zachowaniu się w miejscu publicznym.

 

Chodzi oczywiście o pogwałcenie ograniczeń dot. limitu osób zgromadzonych w świątyni. Jeszcze w maju w obiektach sakralnych mogło być maksymalnie 50 osób, ale w obiekcie nadzorowanym przez ks. Franciszka P. znalazło się ich o wiele więcej. Oskarżonemu kapłanowi grozi kara do 500 zł lub nagana.

W obronie kapłana stanęła już organizacja Stowarzyszenie Europa Tradycja. Przedstawiciele narodowo-katolickiego ruchu sugerują, że w Polsce prawo nie pozwala na ingerencje organów państwa w działalność Kościoła katolickiego.

 

Tym bardziej nakazywania kapłanom, co mają robić, czynienia z nich organów wykonawczych przepisów narzuconych Kościołowi przez państwo – a tego właśnie dotyczy proces, który rozpocznie się w najbliższych dniach w Leżajsku” – podali członkowie ugrupowania, dodając, że kapłan nie mógł wyprosić ludzi z kościoła.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Sprawy, takie jak ta z Leżajska, są niestety bardzo rzadkie – katoliccy księża najczęściej pozostają zupełnie bezkarni w przypadku podobnych sytuacji… Regularnie informujemy na portalu o karygodnych zachowaniach kapłanów, głoszących teorie spiskowe na temat COVID-19 i zachęcających swoich parafian do nienoszenia maseczek. Dla wielu z nich koronawirus jest globalnym spiskiem.

Kilka dni temu pisaliśmy o ks. Danielu Galusie, który twierdził podczas mszy, że od noszenia maseczek poza granicami Polski doszło już do zgonów: „Jak ktoś chce nosić maseczkę, to na swoją odpowiedzialność. W jednym z krajów kilkoro dzieci umarło dlatego, że w szkołach nosiło maseczki. Można się tylko zatruć, nosząc maseczkę w kościele czy gdzieś tam na zewnątrz” – powiedział ks. Galus.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
4 stycznia 2021 21:16

A u grzyba się dopatrzyli, czy dalej łżą w żywe oczy?