Rydzyk do narodowców: „Robicie bardzo dużo dobrego”

"W trzy lata zaliczył więcej wolt ideowych i organizacyjnych niż niektórzy przez całe życie"

– „Robicie bardzo dużo dobrego. Dla mnie bardzo przykre jest to, że nieraz słyszę ze strony starszych i dorosłych ludzi, mających ambicję bycia w elicie Polski, krytykę tej młodzieży, takie poniewieranie i odbieranie godności tej młodzieży, jest to jakieś nieporozumienie” – tak o narodowcach w Radiu Maryja mówił Tadeusz Rydzyk.

W audycji gościem był poseł Robert Winnicki, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej, obecnie prezes Ruchu Narodowego. I to jemu najbogatszy w Polsce redemptorysta postanowił złożyć podziękowania dla narodowców. – „Na pańskie ręce chciałbym złożyć serdeczne „Bóg zapłać” za waszą postawę patriotyczną i katolicką” – powiedział Rydzyk.

Dodał, że słowa podziękowania należą się narodowcom także za postawę na Marszach Niepodległości 11 listopada. – „Ja się na tych marszach niesamowicie buduję. Buduję się tym, jaka jest piękna młodzież. To, że bywają jakieś nieprawidłowości i są jakieś prowokacje w tych waszych zgromadzeniach, ale wszędzie są różni ludzie” – stwierdził. Oczywiście, ani słowem nie zająknął się o rasistowskich transparentach niesionych przez tę „piękną młodzież”, np. „Europa będzie biała albo bezludna” i wznoszonych przez nich okrzykach, np. „Młodość, wiara, nacjonalizm” czy „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”.

Niech komentarzem będą słowa Jana Pawła II o nacjonalizmie (Pamięć i tożsamość, Wyd. ZNAK, Kraków 2005). – „Tożsamość kulturalna i historyczna społeczeństw jest zabezpieczana i ożywiana przez to, co mieści się w pojęciu narodu. Oczywiście, trzeba bezwzględnie unikać pewnego ryzyka: tego, ażeby ta niezbywalna funkcja narodu nie wyrodziła się w nacjonalizm. XX stulecie dostarczyło nam pod tym względem doświadczeń skrajnie wymownych, również w świetle ich dramatycznych konsekwencji. (…) Charakterystyczne dla nacjonalizmu jest bowiem to, że uznaje tylko dobro własnego narodu i tylko do niego dąży, nie licząc się z prawami innych”.

bt

Źródło: radiomaryja.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
AlkaZbigniewMarlenaaMieszkaniecWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Bóg zapłać????? Chyba – Moher zapłać?????????????? Temu tłuściochowi wszystko się już myli. Przede wszystkim Bóg mu się pomylił z kasą – już wiele lat temu. Ojczyzna mu się pomyliła z Samarą w Rosji, gdzie od dawna stoją rydzykowe nadajniki. Chrześcijaństwo pomyliło mu się z sektą, której przewodzi, a papież pomylił mu się z samym sobą. Po odsunięciu PiS-u od żłoba dwa wezwania do prokuratury i do Urzędu Skarbowego. Nie pojawi się Tłusty, zrobić desant GROM-u na rozgłośnię siejącą nienawiść i fanatyzm. Zabezpieczyć wszystko, co się da. i zawiesić nadawanie. Rydzyka aresztować za lekceważenie organów państwowych. Zaapelować do Ojca Świętego, aby… Czytaj więcej »

Alka
Alka

Do Ojca Swietego poszla juz Petycja-skarga,z wypunktowanymi grzechami i naduzyciami Rydza,podpisana przez setki tysiecy osob,ja tez podpisywalam.I cisza…

Anda
Anda

No cóż, bezwstydnmy i zupełnie już jawny sojusz nazi-bandziorów z ubranym w habit mistrzem defraudacji. Dodajmy jeszcze: ponieważ nikt z jego zwierzchników nie zaprotestował, można spokojnie wnioskować, że w tym układzie uczestniczy cała hierarchia.

Waldemar
Waldemar

Dawnych wspomnień czar. Nie dajmy się zwieść, proszę Państwa, pozorom XXI wieku, które umiejętnie stwarza Rydzyk. Nie, to jest Kościół lat 30. , hołubiących ONR na Jasnej Górze, wydający „Mały dziennik” i wspierający ks. Stanisława Trzeciaka, antysemitę, do tej pory popularyzowanego w kręgach „narodowych”. Jakieś „nieprawidłowości i prowokacje”? Szkoda, ze Rydzyk nie mówi o „wypaczeniach”, bo niemal czytałbym dawną „Trybunę Ludu”. Doprawdy, trzeba niemałej hipokryzji, by w tej sytuacji budować Muzeum Jana Pawła II. Temu papieżowi, który bronił swoich kolegów-Żydów na Uniwersytecie Jagiellońskim przed poprzednikami pana Winnickiego, nie byłoby po drodze z ONR.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

Tamci robili te manifestacje specjalnie by prowokować. W tym wypadku narodowcy rzeczywiście starali się udaremnić profanowanie świętego miejsca. Tamci mogli protestować ale tak by nie przeszkadzać innym, a idąc na Jasną Górę mieli cel jasny – przeszkadzać modlącym się tam ludziom.

Waldemar
Waldemar

Myli się Pan. Rydzyk odnosi się do „nieprawidłowości” (?) w marszach ONR, mając na myśli transparenty i skandowane hasła. Co do pikiety, to z wszelkich relacji i zapisów wideo wynika, ze to falangiści rzucili się wyrywać transparenty pikietującym, więc nie ma co odwracać kota ogonem. No a poza tym, nie wiem czy katolik powinien wnosić na Jasną Górę transparenty w stylu „Śmierć wrogom Ojczyzny” czy „Biała Europa” plus faszystowskie krzyże celtyckie.

Maciek123454321
Maciek123454321

Nie kłam trollu. Cała Częstochowa głosuje na lewicę, bo ma już dość tych cholernych pielgrzymek, tego tłumu hipokrytów katolskich, po których zostają góry śmieci i tony zużytych prezerwatyw.

Marlenaa
Marlenaa

i dobrze mówi, po co robili te manifestacje akurat w tak wielkim dniu dla katolików

Alka
Alka

Wielkim dniu dla katolibanow,katoli,lub katofaszystow.Wybierz sobie co Ci najbardziej pasuje.

Mieszkaniec
Mieszkaniec

W tym akurat wypadku narodowcy rzeczywiście się przydali bo blokowali zakłócanie mszy przez manifestujących. Tamci mogli przyjść kiedy indziej ale prowokacyjnie przyszli podczas mszy – tylko po to by prowokować.

Alka
Alka

Ta szopka propagandowa to byla dla ciebie msza?

Zbigniew
Zbigniew

Przynajmniej oni normalnie podeszli do uroczystości. W porównaniu do „tęczowych”, których tam być nie powinno

Maciek123454321
Maciek123454321

Nie dziwi Was, że tyle wpisów katolskich się tu nagle pojawiło? Obrońcy „wiary” się znaleźli, psiakrew. Sami hipokryci udający katolików, pieprzący się po kątach, wznoszący nienawistne hasła i zalewający się hektolitrami piwska. Nagle „obrońcy wiary”! I my mamy w to uwierzyć?