Rydzyk marzy o tym, by bogaci płacili na jego uczelnię

Rydzyk marzy o tym, by bogaci płacili na jego uczelnię

Marzę o tym, by ludzie, którzy odnieśli sukces, prowadzą firmy, spółki, biznesy, zechcieli pomóc młodym ludziom, by mogli oni studiować na naszej uczelni” – powiedział.

Dodał też, że zakładając rozgłośnię liczył, że utrzyma się ona z datków, a nie z reklam. Uważa, że pomoc w jego imperium powinna być „ambicją” bogatych katolików.

Jak twierdzi, jego uczelnia jest „bezpieczna, jeżeli chodzi o formowanie, nie jest skażona marksizmem”, a wśród jego studentów są ludzie „zdolni, pracowici, ambitni, pomysłowi, szlachetni”.

Można sobie zadać pytanie, czy w takim razie uczelnia nie powinna być odpłatna?

Zdolni, pomysłowi i pracowici studenci od dawna już dorabiają sobie w czasie studiów, poradziliby sobie zatem i z czesnym w szkole toruńskiej.

Zwłaszcza, że mają potem niemal gwarantowane zatrudnienie w państwowych i prawicowych mediach. A myślenie, że bogaci mają się dzielić z biedakami (rzekomymi w tym przypadku), jest właśnie cechą lewicowego światopoglądu.

Redemptorysta zabiega o odpis podatkowy oraz darowizny od wiernych, mimo że otrzymuje przecież spore dotacje rządowe.

W latach 2018 – 2020 na jego biznes poszło 307 tys. zł z resortu kultury, 105 tys. z ministerstwa pracy oraz 335 tys. z Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, a z resortu rolnictwa – pośrednio 172 tys. zł.

W ciągu 5 lat pomoc państwowa dla niego – wg obliczeń Onetu – mogła kosztować podatników 300 mln zł. I jeszcze mu mało – ciśnie się komentarz.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/td/

Źródło: money.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
daroo
daroo
21 kwietnia 2021 07:46

Z całym szacunkiem ale czy przypadkiem te wyliczenia z lat 2018-2020 nie powinny być w mln. a nie tys. zł bo cosik mało wyszło na tle doniesień innych portali 😐

Tamara Olszewska
Editor
21 kwietnia 2021 09:54
Reply to  daroo

Następne zdanie w artykule – „W ciągu 5 lat pomoc państwowa dla niego – wg obliczeń Onetu – mogła kosztować podatników 300 mln zł” 🙂

daroo
daroo
21 kwietnia 2021 14:50

Dlatego „z całym szacunkiem” i nie żebym się czepiał ale mimo wszystko troszkę zabrakło uwagi przy jednostkach

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
21 kwietnia 2021 10:58

Czesnego młodzi adepci prawacko – katolskiej propagandy płacić nie mają! Seminaria Duchowne też są za friko. Ale – i tu i tam trzeba mieć dobrą opinie od księdza proboszcza. Gdy tylko tą szkółkę założyli, zastanawiałem się po co ona i komu potrzebna. Był wtedy ciekawy reportaż uczestniczący. Młody współpracownik GW zdobył rekomendację w swojej parafii i studiował jeden semestr i napisał duży reportaż. Mocne to było. Teraz te psy wojny ideowej zostały spuszczone z łańcucha i kąsają.

Jantar
Jantar
21 kwietnia 2021 11:52

Do momentu, gdy rząd nie uchwali ustawy, na mocy której będzie pobierane obowiązkowe ileś % zarobków na media Rydzyka, tatko inkasent może sobie marzyć. Ale jeśli Kaczyński wprowadzi konstytucyjne państwo wyznaniowe to nie miejmy złudzeń, że taki obowiązek zostanie nam narzucony. W końcu przecież Szydło mówiła, że uczelnia Rydzyka „jest najważniejszą uczelnią w Polsce” i tylko osoby, które ją ukończyły, zasługują na wysokie stanowiska w państwowej administracji i biznesie, w tym biznesie prywatnym, że „tylko ta szkoła formuje odpowiedniego Polaka katolika”.

Gustaw
Gustaw
21 kwietnia 2021 16:19

Ale Maybacha nie sprzedal.

HENRYK
HENRYK
21 kwietnia 2021 18:04

TEN STARY OSZUST I AFERZYSTA NIE ZNA UMIARU W WYŁUDZANIU PIENIĘDZY. RZĄDZĄCA MAFIA SOWICIE OACA SIĘ SWOJEMU BOSSOWI …. A JEMU CIĄGLE MAŁO