Rydzyk: Mięczaki i podstawieni przebierańcy atakują metropolitę gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia

Rydzyk: Mięczaki i podstawieni przebierańcy atakują metropolitę gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia

Taką mniej więcej teorię próbuje ukuć toruński redemptorysta T. Rydzyk, komentując niedzielny protest 100 – osobowej grupy wiernych, którzy przed gdańską kurią domagali się odejścia Leszka Głódzia.

Po tym jak w programie „Czarno na Białym” w TVN24 widzowie wysłuchali relacji duchownych nękanych przez Głódzia, 16 księży podpisało oświadczenie potwierdzające prawdziwość tych doniesień – do kontrataku ruszyła toruńska rozgłośnia.

 

T. Rydzyk i jego zaufany współpracownik były poseł PiS z Gdańska Andrzej Jaworski nie przebierali w słowach, przekonując że oto doszło do niewybrednego ataku na kolejnego duchownego.

„Tutaj mamy do czynienia z zupełnie nowym rodzajem ataku, bo do tej pory nie było podszywania się pod kogoś. Teraz mamy sytuację taką, że jakaś grupa ludzi zbiera się pod kurią i próbuje pokazywać, że oni chcą odzyskać swój kościół, mówią, że są katolikami i jako katolicy żądają dymisji biskupa. Media to później nagłaśniają i zwykły człowiek ma taką zbitkę, że „katolicy żądają odwołania arcybiskupa Głódzia” – mówił Andrzej Jaworski.

Dodał, że „osoby, które publicznie krytykują i atakują swoich duchownych „powodują różnego rodzaju wymiar zgorszenia” i wyrządzają „olbrzymią krzywdę osobom atakowanym, niemogącym się bronić”.

 

W tym miejscu ostro zaatakował media zwłaszcza „Wyborczą”, za pokazywanie, że „katolicy żądają zmian w Kościele”.

Dla podgrzania emocji Rydzyk odwołał się do czasów PRL-owskich. „Kochani, ja pamiętam czasy komunistyczne, co oni robili. Do tego stopnia, że byli tak zwani księża patrioci i oni potrafili robić swoje spędy w sutannach, by przemawiać przeciwko prymasowi Wyszyńskiemu, przeciwko biskupom. Także się nie dziwmy” – oznajmił Rydzyk.

A jeśli w ogóle jest w tym wszystkim ziarno prawdy i faktycznie byli jacyś księża potwierdzający oskarżenia wobec Głódzia, to zdaniem redemptorysty „albo nieroztropni, albo to takie mięczaki mogą być rozpieszczone. Taki wyjdzie z domu, a co? Biskup nie ma prawa mu rozkazu wydać? A posłuszeństwo wobec biskupa? Nawet jeżeli, to dlaczego ma iść i mówić o tym, do pogan, do mediów. To jest wielkie uderzanie w Kościół katolicki” – przekonywał o. Tadeusz Rydzyk.

/p/

Źródło: Wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Rafał PsmętekWiktorgboorWolnościowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszek
Leszek

Przewielebny uprzedza rychłe głębsze zainteresowanie nim samym i jego sposobami krzewienia religii

Mimi
Mimi

Posłuszeństwo posłuszeństwem. Tu chodzi o zastraszanie, poniżanie, obrażanie, dręczenie. A to nijak się ma do „posłuszeństwa”. Nawet żołnierz ma prawo odmówić wykonania rozkazu w określonych okolicznościach, a o ile wiem, księża nie są zmilitaryzowani, mają prawo do własnych opinii, mają prawo do szacunku i godności osobistej. Amen.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Kościół Katolicki gardzi Polakami odcinek 2137.

gboor
gboor

Mięczakiem i pipą jest ktoś, kto gnoi słabszych. Z cała pewnością nie jest mięczakiem ktoś, kto potrafi postawić się przełożonemu od którego zależy cała jego przyszłość.

Wiktor
Wiktor

Obrzydliwość tak kreatura w koloratce ;niestety 40 % populacji Polaków cierpi na schizofrenię religijną polegającą na tzw. wierze w nieistniejącego i inny dziwactwa głoszone przez aparat propagandy kościelnej

smętek
smętek

Niech sobie wierzą. Ich wybór. Dlaczego zachowują się czołobitnie wobec klechów popełniających różnego rodzaju przestępstwa. Tego nie jestem w stanie zrozumieć bo w Świętych Księgach nigdzie nie ma mowy o tym, że założenie sutanny czyni człowieka pomazańcem Boga.

Rafał P
Rafał P

Brawo bezdzietny ojcze Muchomorku! Więcej takich jak Ty i policja będzie musiała w niedziele zaganiać ludzi do kościola.