Rydzyk może spać spokojnie. Ziobro daje mu miliony na ochronę „praw chrześcijan”

Rydzyk może spać spokojnie. Ziobro daje mu miliony na ochronę "praw chrześcijan"

W maju 2020 r. Fundacja Lux Veritatis stworzyła Centrum Ochrony Praw Chrześcijan – COPC i jak podaje OKO.Press, ma ona dostać dotacje z zarządzanego przez Ziobrę Funduszu Sprawiedliwości. Pieniądze zostały przyznane w ramach V konkursu na „przeciwdziałanie przyczynom przestępczości na lata 2020-2023”.

Konkurs ten miał sprecyzowaną tematykę – w jego ramach przyznano kasę na „obronę wiary i moralności” (sic!!!). OKO.Press podaje, że w tym roku COPC dostało już z Funduszu Sprawiedliwości ponad milion złotych.

Trudno odgadnąć, na jakie działania Centrum może wydać aż tyle pieniędzy. Kwota dotacji na taki cel jest o tyle zaskakująca, że finansowane z FS ośrodki pomocy ofiarom przestępstw – czyli główny cel działania funduszu – dostały ok. 2-4 mln złotych na trzy lata działalności. A z tych pieniędzy muszą opłacić pomoc prawną, psychologiczną i finansową dla ofiar” – podaje OKO.Press.

Można spodziewać się, że na konto COPC w kolejnych latach przyjdą kolejne miliony złotych. Organizacja na tę chwilę zdążyła już powołać swoją stronę i social media. Umieszcza na nich „przedruki” z prawicowych portali i informuje o zagrożeniach, które rzekomo płyną ze strony tzw. ideologii LGBT i gender.

Zbigniew Ziobro, co należy podkreślić, regularnie wspiera „dzieła” o. Rydzyka. Fundusz Sprawiedliwości, który miał służyć pomocy ofiarom przestępstw, od lat służy do hojnego finansowania narodowo-katolickich podmiotów i organizacji.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Andrzej Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Czyżby grzyb chciał podnieść moralność pisdzielców z przystawkami?