Rydzyk oskarża Gretę Thunberg o manipulację i wysyła ją do szkoły. Ekologów przyrównuje do Armii Czerwonej, Unię Europejską do ZSRR

Watykan odpowiedział na petycję w sprawie Rydzyka... "obawy zostały odnotowane"

Szef Radia Maryja T. Rydzyk w obszernym wystąpieniu wyraził swoje stanowisko w sprawach związanych z ekologią. Gretę Thunberg określił „dzieckiem, które ma się uczyć, a nie manipulować innymi dziećmi”. O ekologach powiedział, że działają wbrew naturze i nazwał ich ekoterrorystami oraz porównał do Armii Czerwonej, a Unię Europejską do Związku Radzieckiego.

 

„Teraz jest wojna ideologiczna. Mamy teraz 100 lat od cudu nad Wisłą; Polska zatrzymała Armię Czerwoną, która szła na Europę. Czy my zatrzymamy to wszystko?” – martwił się zakonnik.

Wszystko zaczęło się od wystąpienia Szczepana Wójcika, prezesa Instytutu Gospodarki Rolnej, jednego z czołowych hodowców zwierząt futerkowych. Skarżył się, że jeden z parlamentarnych zespołów będzie zmierzał do wprowadzenia w Polsce całkowitego zakazu hodowli zwierząt gospodarskich.

 

Niedługo zaczną zajmować się zakazem hodowli krów” – dolewał oliwy do ognia prowadzący program, a Rydzyk ironizował, że z czasem przejdą do gołębi, które „męczą się lataniem”, a następnie do rybek akwariowych. Dostało się też dobrej zmianie, która zdaniem redemptorysty przy okazji afery z Puszczą Białowieską wykończyła wprost ministra Jana Szyszkę.

Rydzyk przekonywał, że obecnie Niemcy i Francja dyktują Polsce, jak ma prowadzić politykę środowiskową. „Kiedyś nas zniewalał Związek Radziecki, a teraz inny związek jest” – stwierdził.

Nie wprost, ale zaatakował Lewicę, której posłowie stanowią znakomitą większość Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Zwierząt Hodowlanych. Nazwał ich sodomitami.

Zarzucił osobom o lewicowych poglądach hipokryzję: „są przeciwko zabijaniu zwierząt, a jednocześnie opowiadają się za zabijaniem ludzi poprzez aborcję oraz eutanazję” – podkreślił.

Krytycznie wyraził się też o nawoływaniach do zamykania kopalń i właśnie w tym kontekście negatywnie ocenił zaproszenie Grety Thunberg na światowy szczyt klimatyczny.

/p/

Źródło: Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
KrzysztofMajagustawLehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lehoo
Lehoo

Ten zabobonny opas pomimo doktoratu, zdobytego, notabene, w oparciu o stosunki koleżeńskie (cokolwiek by to nie znaczyło) dalej wysławia się jak tępy wsiur z dechami zabitej prowincji.

gustaw
gustaw

Kryminalista głosi słowo Boże

Maja
Maja

Gdybym miała kręcić film pt. „Szatan”, ojdyr byłby pierwszym kandydatem do roli tytułowej.

Krzysztof
Krzysztof

Można by Rydzykowi przypomnieć gremialny udział episkopatu w konfederacji targowickiej