Rydzyk ostro o protestach. „Piekło to będzie, jeżeli nie będziemy słuchać Pana Boga”

Rydzyk sprzedaje żywność. Mąka za „jedyne” 50 zł za kilogram

Ojciec Tadeusz Rydzyk w mocnych słowach odniósł się do protestów przeciwko zakazowi aborcji. Duchowny podzielił się swoją opinią ze słuchaczami Radia Maryja.

Widzę, co się dzieje w tej chwili w związku z orzeczeniem Trybunału o niezgodności z Konstytucją zabijania nienarodzonych niepełnosprawnych. Konstytucja to mówi i tak TK orzekł. I za to też dziękujemy” – powiedział redemptorysta.

 

W związku z tym, co ta strona lewicowo-liberalna [robi], zobaczcie, jaka jest wolność w Polsce. Mówią w Unii Europejskiej niektórzy, nawet z Polski eurodeputowani, że w Polsce nie ma wolności. Zobaczcie, jaka wolność, aż swawola. To wyzywanie, te bluźnierstwa tej lewicy, lewactwa” – dodał.

Na zakończenie wyśmiał hasło „Piekło kobiet” używane przez zwolenników wyboru. „Piekło to dopiero będzie, jeżeli nie będziemy słuchać Ducha Świętego, jeżeli nie będziemy słuchać Pana Boga. Nikomu tego nie życzę, tego piekła” – powiedział.

Wcześniej protesty skrytykowała także Konferencje Episkopatu Polski.

 

Arcybiskup Stanisław Gądecki, w imieniu KEP, napisał, że Kościół katolicki niezmiennie jest przeciwko aborcji i za tzw. obroną „życia poczętego”. Rzymskokatolicki hierarcha oskarżył protestujących o wulgarność i profanacje.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Wulgaryzmy, przemoc, obelżywe napisy i zakłócanie nabożeństw oraz profanacje, których dopuszczono się w ostatnich dniach – mimo iż mogą one pomóc niektórym osobom w rozładowaniu ich emocji – nie są właściwą metodą działania w demokratycznym państwie. Wyrażam mój smutek w związku z tym, że dzisiaj w wielu kościołach, uniemożliwiono osobom wierzącym modlitwę i przemocą odebrano prawo do wyznawania swojej wiary” – napisał arcybiskup w oświadczeniu.

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lehoo
Lehoo
26 października 2020 19:58

Niejaki Pambu istnieje tylko w wyobraźni tego zabobonnego oszusta. A swoją drogą gdzie i kiedy go zwierzchność na xiunca zamianowałą.
Ktoś ? Coś ?

Kundzia
Kundzia
26 października 2020 20:50

Piekło to rydzyk. Najpierw niech on coś dobrego zrobi dla kobiet i chorych dzieci a potem niech zabieta głos. Fanatykiem jest był i zostanie. Rydzyk to demon w ludzkiej skórze.

Agnieszka
Agnieszka
26 października 2020 21:05

Brrr, juz sie boje….

Nihil
Nihil
26 października 2020 22:19

Ta sekta skiba po skibie sama się zaorać. Grzyb ciągnie pług sinym ciągnikiem

Nihil
Nihil
26 października 2020 22:26

Mam w telefonie okienko na pisanie szerokości ok 3 mm, resztęzaslaniaja reklamy. Ale godzę się na to pisząc. Proszę jednak Szanownych Forumowiczów za błędy wynikające z powodów technicznych

Zwinka
Zwinka
27 października 2020 01:41

Na takiego to tylko Tadeusz Kościuszko.

Shaq
Shaq
27 października 2020 07:53

Wyobrażacie sobie, ile tłuszczu się wytopi, gdy Toruński Radiopiernik trafi wreszcie do kotła w piekle?

Kazimierz
Kazimierz
27 października 2020 17:25
Reply to  Shaq

nie trafi , piekła nie ma

Wiktor
Wiktor
27 października 2020 13:13

Ten wasz bóg rydzyk to wyjątkowa kanalia ,poniżająca i upokarzająca ludzi ; każe przed sobą klękać czy bić się w piersi za rzekome winy ;to wykreowana przez was obrzydliwa kreatura ,nie jest możliwym aby coś tak ohydnego istniało ;to wasz instrument do trzymania tzw. wiernych we wiecznym strachu przed śmiercią,służy wyłącznie do prania mózgów ,pomaga wam w utrzymaniu władzy nad nimi i wyciąganiu finansów nad tymi biedakami i układu politycznego,
Nigdy w niego nie wierzyłem mam swój rozum i tylko nim kieruje się w życiu ,które mi się wyjątkowo udało i mimo wieku (ponad 70 )po latach aktywności zawodowej żyję dynamicznie i ciekawie w dostatku i aktywnie ciągle w podróży a choróbska mnie omijają .
Kościoła i tego tralala jakie szerzycie nigdy traktowałem poważnie a raczej jako narzędzia przebiegłych cwaniaków okradających tzw. wiernych bo jesteście pasożytami ssącymi krew i kasę tym biednym nieświadomym, zaczadzonym i zagubionym ofiarom

Maria
Maria
28 października 2020 15:24
Reply to  Wiktor

Święte słowa Panie Wiktorze

Joanna
Joanna
27 października 2020 17:01

Kilku panów w naszym kraju uroiło sobie w swoich chorych głowach, że Bóg przez nich przemawia. Tak samo myślał Jim Jones, czy David Coresh. To typowe dla przywódców sekt.

malgoska
malgoska
28 października 2020 01:54

Jak Rydzyk i reszta pójdą do nieba to ja nie chcę tam być.

mark
mark
28 października 2020 14:21

TEGO POSRAŃCA NALEZY WYKASTROWAC. I BĘDZIE SPOKÓJ