Rydzyk PRZEPROSIŁ! „Nie było moją intencją ranienie kogokolwiek”

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka! Rydzyk stanie przed sądem

Ojciec Tadeusz Rydzyk podczas urodzin Radia Maryja wygłosił przemówienie, które zostało odebrane przez wiele osób jako obrona pedofilów w sutannach i chroniących ich biskupów. Zakonnik określił w nim oskarżonego o ochronę pedofilów bp. Edwarda Janiaka mianem „współczesnego męczennika” oraz mówił, że każdy, nie tylko ksiądz, ma „pokusy”.

 

Teraz, w reakcji na krytykę, wydał oświadczenie, w którym wytłumaczył swoje słowa.

Chcę stanowczo oświadczyć, iż w słowach, które wypowiedziałem 5 grudnia 2020 r. przy okazji obchodów rocznicy założenia Radia Maryja, nie było moją intencją ranienie kogokolwiek, a zwłaszcza osób, które jako małoletnie doświadczyły przestępstw seksualnych ze strony duchownych. Tacy sprawcy, po rzetelnym dochodzeniu i udowodnieniu, winni spotkać się ze stosowną karą” – rozpoczął wiadomość redemptorysta.

Kocham Kościół, dlatego nie miałem zamiaru w żaden sposób rozmywać trawiącego go dramatu grzechu i przestępstwa pedofilii. Mówiąc to, mam na myśli przede wszystkim ofiary tych czynów, będące przecież także dziećmi Kościoła” – dodał.

 

Podkreślił też, że nie zaatakował w żadnym stopniu decyzji Kościoła, który zdecydował o zawieszeniu wspomnianego już wcześniej biskupa Edwarda Janiaka.

W mojej wypowiedzi odnosiłem się do atmosfery medialnej, która ferując przedwczesne wyroki, utrudnia właściwym organom rzeczowe zbadanie problemu, dogłębne wyjaśnienie jego przyczyn, aby ofiary mogły otrzymać niezbędne zadośćuczynienie, a Kościół – również zraniony takimi czynami – środki zaradcze na przyszłość” – wyjaśnił.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W dalszej części wiadomości Rydzyk przeprosił, co nie jest u niego często spotykane.

„Zdaję sobie sprawę, iż moje spontanicznie wypowiedziane słowa zostały inaczej zrozumiane i boleśnie dotknęły wiele osób. Przepraszam, iż tak się stało. Nie było to moim zamiarem” – napisał, dodając na zakończenie, iż modli się za skrzywdzonych przez księży.

Co myślicie o przeprosinach ze strony założyciela Radia Maryja? Zrobił to z własnej woli? Czy może tylko przestraszył się bardzo krytycznej reakcji społeczeństwa?

/nt/

Źródła: tvn24.pl, pap.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
8 grudnia 2020 15:13

No i Ziobro się pogubił

Maciek123454321
Maciek123454321
8 grudnia 2020 15:45

To niebywałe… Pierwszy raz KTOŚ coś KAZAŁ powiedzieć rydzykowi, a ten POSŁUCHAŁ. Pytanie zasadnicze – kim jest ten KTOŚ???? Dziennikarz, który wskaże tego KTOSIA, powinien zostać Dziennikarzem Roku.

Zwinka
Zwinka
8 grudnia 2020 15:58

Przeprosił, bo pewnie dostał OPR, pytanie tylko od kogo. To nie ma żadnego znaczenia, bo on tak właśnie myśli.

Lehoo
Lehoo
8 grudnia 2020 16:09

Łżesz, gamratki synu

Jantar
Jantar
8 grudnia 2020 16:52

„Zrobił to z własnej woli? Czy może tylko przestraszył się bardzo krytycznej reakcji społeczeństwa?”

Redemptoryści kazali mu przeprosić po liście prymasa, więc wydukał. Jeszcze rano udzielał wywiadu w Naszym Dzienniku i wszystko powtórzył.

smętek
smętek
8 grudnia 2020 17:20

On postępuje w myśl starej zasady „powiedziałem ale nie miałem zamiaru nikogo obrażać”. Mamy multum służb, których zadaniem jest zwalczanie tego rodzaju wypowiedzi i zachowań. Gdyby to nie na imprezie rydzyka złamano bezczelnie prawo posypałyby się dotkliwe kary finansowe. Wszczęto by postępowania przygotowawcze do aktów oskarżenia. A tutaj NIC. CISZA. rydzyk nie powiedział co powiedział.

Rafapon
Rafapon
8 grudnia 2020 17:25

Spontaniczne słowa? Raczej bezmyślne gadanie.

Savonarola
Savonarola
8 grudnia 2020 17:35

Geszefciarska gnida i czarci pomiot……Redemptorystom należy się kasata zakonu, ani chybi…!

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
8 grudnia 2020 18:41

Musieli mu zaproponować wyprowadzkę do klasztoru na odludziu i pobyt incomunicado do czasu zdania egzaminów upoważniających do przyjęcia święceń kapłańskich. Póki co to to tylko szeregowy zakonnik. Żadnych młodych korepetytorów!

Zwinka
Zwinka
9 grudnia 2020 02:31

Z tymi zaprzańcami tak już jest. Co który palnie jak wróbel o parapet, to za chwilę okazuje się, że mu to, co powiedział, wyjęto z kontekstu. Ale „jeśli ktoś się poczuł dotknięty” to mogą przeprosić …

Inna
Inna
9 grudnia 2020 04:47

Myślałam. że może stał się cud i pan Rydzyk przeprosił chociaż raz za to co zrobił, ale nie, jest jak
było. On , poprzez te rzekome przeprosiny, chce jedynie ludziom wmówić, że nie było tak, ja było..

jajakobyły
jajakobyły
9 grudnia 2020 14:01

Zapewne ten, tylko grzeszący ksiądz, nie miał zamiaru skrzywdzić, tylko zrobić sobie dobrze. Za co więc go potępiać.