Rydzyk stanął przed sądem. Rozprawa została jednak odroczona

Sąd nie zawiesił sprawy Fundacji Lux Veritatis. Tego Rydzyk pewnie Ziobrze nie daruje

Dziś miała mieść miejsce rozprawa sądowa ws. liderów katolickiego Lux Veritatis, którzy według organizacji Watchdog Polska nie podzielili się z opinią publiczną informacjami na temat funduszy otrzymanych od rządów Prawa i Sprawiedliwości.

 

Szef fundacji, o. Tadeusz Rydzyk, pojawił się przed sądem w Toruniu, skąd jego zeznania miały być transmitowane na żywo w formie wideo do sądu w Warszawie.

Budynek toruńskiego sądu został wcześnie otoczony przez funkcjonariuszy, którzy  „pilnowali” Rydzyka przed tłumem demonstrantek z ruchu feministycznego. Działaczki zebrały się na miejscu i to, pomimo tego, że miejsce zeznań utajniono.

„Policjanci ustawili szpaler, jakbyśmy mieli rzucać grantami w ojca Rydzyka, a przecież nie chcieliśmy zrobić mu nic złego. Wręcz przeciwnie, ja do niego nawet krzyczałam, że życzę mu wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Jesteśmy rozczarowani postawą policji, która zachowywała się tak, jakby chroniła swojego szefa. Zostaliśmy spisani i podejrzewamy się, że na tym się nie skończy. Spodziewamy się mandatów albo spraw w sądzie, choć nie zrobiliśmy nic zakazanego przepisami” – skomentowała jedna z kobiecych aktywistek.

 

Rozprawa jednak została odroczona bez wyznaczenia terminu. Niestety, nie wiadomo jeszcze, dlaczego tak się stało.

Przypomnijmy, że wcześniejsza rozprawa w tej sprawie nie odbyła się, ponieważ o. Rydzyk nie pojawił się w sądzie ze względu na trwanie pandemii koronawirusa.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Czy sąd zmusi w końcu Lux Veritatis do ujawnienia informacji o finansowaniu?

/kw/

Źródła: tvn24.pl, onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
29 kwietnia 2021 19:02

Finanse Rydzyka to jest wielka tajemnica wiary. Prawdę o nich ujawnił Bóg w Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej. Trzeba czekać na jej poznanie do czasu Sądu Ostatecznego.

jurek
jurek
30 kwietnia 2021 07:42

Szacunek za konsekwentną postawę dla Watchdog Polska..
Warto ich dotować aby poznawać tajemnice państwa jednoosobowej „partii”.