Rydzyk za 70 tys. zł wykupił działkę wartą prawie pół miliona

Rydzyk o „atakach na Kościół”. To jest uderzenie w naszą tożsamość narodową

Pisowski wojewoda kujawsko-pomorski przekazał najsłynniejszemu polskiemu redemptoryście kolejną działkę w użytkowanie wieczyste. Grunt należący do Skarbu Państwa Tadeusz Rydzyk kupił za 15 proc. jego wartości. To działka w Porcie Drzewnym w Toruniu warta ok. 470 tys.

Na jej terenie ma powstać muzeum – tak twierdzą redemptoryści. Istnienie jakichś planów jego utworzenia miało przesądzić o tym, że Rydzyk dostał bardzo atrakcyjny teren niedaleko Wisły za niewielkie pieniądze. W żadnym z urzędów nie udało się dziennikarzom onet.pl dowiedzieć, jakiego rodzaju ma to być muzeum.

Właściwie Rydzyk może czuć się rozczarowany, bo prezydent Torunia, który zarządzał terenem Skarbu Państwa uważał, że zniżka może wynieść 99 procent. – „Mając na uwadze charakter niekomercyjny inwestycji oraz to, że będzie ona służyła kolejnym pokoleniom, zdecydował o przyznaniu 85 proc. bonifikaty” – powiedział Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego.

„To rodzaj korupcji politycznej. Rządzący oddają za bezcen redemptorystom działkę w zamian za poparcie polityczne i głosy kontrolowanych i manipulowanych przez Radio Maryja „owieczek”. Nie liczy się kompletnie interes publiczny, a tylko korzyści płynące dla stron tego układu. To także zwykły cynizm i oportunizm” – powiedział onet.pl Arkadiusz Brodziński ze stowarzyszenia Polska Laicka. Jego zdaniem, ta sytuacja pokazuje mechanizmy działania obecnie rządzących, którzy tworzą przywileje dla „swoich”.

O wyjątkowej „przychylności” PiS dla Tadeusza Rydzyka i jego przedsięwzięć wielokrotnie już pisaliśmy. Dotacje i zamówienia idą w miliony złotych, a – jak się okazuje – końca nie widać…
(Źródło: onet.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
kikisstaszekPolka gorszego sortuWaldemarZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Tomasz

Końca może nie widać, ale koniec będzie. Sinusoida nastrojów społecznych. Po wychyleniu prawicowym, które mamy obecnie, nadejdzie wychylenie lewicowe. A im bardziej prawacy będą naginać rzeczywistość do swoich celów, tym większy dostaną później łomot. Nawet w katolickiej Polsce ludzie osiągną taki stan zmęczenia nachalnością kleru, że z lubością oglądać będą odbieranie kościelnych majątków, opodatkowanie duchownych, wywalenie religii ze szkół, legalizację aborcji, itd.

Zwinka
Zwinka

W Republice Weimarskiej zasada wahadła nie zadziałała. . Niepokojąco wielu historyków widzi (tragiczne w skutkach) analogie. Przykro to pisać, ale zbyt duży procent polskiego społeczeństwa wykazuje zapyziałą, czworakową mentalność i zmęczenie ludzi, choćby o jeden promyczek światlejszych, budzi w nich tylko złośliwą satysfakcję ( „kwiczą świnie odrywane od koryta, he he he „) A co jak co, ale akurat takie nastroje kler potrafi wykorzystywać dla swoich celów z chirurgiczną precyzją, a kiepskiej klasy (niestety) politykierzy służą tylko za narzędzia do ich osiągnięcia.

Tomasz
Tomasz

Sądzę, że u nas zadziała, W przypadku Niemiec była wojna, co diametralnie zmieniło ewolucję nastrojów społecznych. U nas miejmy nadzieję, tak to się nie skończy. Może musi dorosnąć nowe pokolenie, które poczuje obciach, gdy narzucany będzie im w szkole młodzieżowy lans oparty o wycieczki z różańcem i koszulki z PW. Sztuczność, miałkość i fałsz tej całej prawicowej retoryki zacznie drażnić i w zależności od skali zamordyzmu, albo będą bunty jak w 1956, 1968, 1970, 1976, 1980, albo nastąpi zmiana, jak w 1992, czy w 2007. I nie zawsze jest tak, że bunt następuje w wyniku złej sytuacji ekonomicznej – rok… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Proszę nie zapominać o ONR, OT i rozmaitych kibolach ( o przepraszam, dorodnej młodzieży), które to koła wzajemnej adoracji z jakiegoś powodu są przez „wierchuszkę” – zarówno tę cywilną jak i sutannową hołubione (czyt. wszystkie ekscesy uchodzą im na sucho, a nawet kwitowane są …zrozumieniem !), że nie wspomnę o narastającej „fortyfikacji” miejsc kultu religijnego (???) …Wyliczać dalej ?
Bardzo bym chciała się mylić, bo smutno się człowiekowi robi na myśl, że wszystko, co zdołaliśmy bezkrwawo osiągnąć, idzie właśnie w PiS …

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Reguła przegiętej pały. Oby i tu zadziałała.

antyuzurpator
antyuzurpator

Wybory nadchodzą, więc symbioza rozkwita.

eugeniusz
eugeniusz

pamietam jak milosnicy zeglarstwa wyszli z incjatywa stworzenia tam przystani z zapleczem socjalnym oraz rekreacyjnym nie tylko dla pasjonatow zeglarstwa lecz im odmowiono.powod na ktory sie wtedy powolywano to ze sa to tereny zalewowe.jakims dziwnym trafem po przejeciu terenow przez p.Rydzyka stal sie cud n/.Wisla i nikomu z wladz miejskich przestalo przeszkadzac byc moze zdjeto klauzule o terenie zagrozonym.malo tego goraco debatuja jak podprowadzic linie tramwajowa z petla konczaca wlasnie tam.kilka lat temu pracownicy Towimoru.Platkow sniadaniowych i innych firm zglaszali postulat o poprowadzeniu nitki tramwajowej przy okazji wydluzenia jej za tereny owczesnej Czesanki.odmowa.jesli juz maja w planach taka inwestycje to… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar

Od wielu już lat mam wrażenie, ze Toruń to jakiś ogromny folwark przy zakonny, administrowany przez redemptorystów z o. Rydzykiem na czele. Pewnie nie byłoby to tak śmierdzące korupcją, gdyby media zakonne nie stały się jedną z podstawowych tub propagandy partyjnej. Co otworzę TV Trwam|: Maciarewicz, Szyszko, Kowalczyk, Sasin. I regularne opluwanie opozycji. Ma rację pan Tomasz na tym forum: zapłaci kiedyś za to nie tylko Rydzyk, ale i cały Kościół, gdy zbudzi się, jak mówił o. Gużyński, „z ręką w nocniku”.

staszek
staszek

no i tak moja prawdę wyżucono o Rydzyku i to jest demokracja

staszek
staszek

No tak a gdzie CBA przecież to korupcja za takie pieniądze sprzedać na co na muzeum tylko jakie muzeum i to tak jest nabijanie konta Rydzykowi a ona da poparcie złodziejom Pisowskim.Którzy poniżają Naród Polski a najbardzej nasza służbe zdrowia Polacy chyba dość mamy tego cholernego kleru pobory ich zmniejszyć do najnższej krajowe i opodatkować i etaty do 80% zmniejszyć oraz zakaz budowy takich kościoło molochów za wielkie pieniądze nasze podatników

kikis
kikis

od lat fundacja Rydzyka rzetelnie informuje, kształci, zajmuje się geotermią; sto razy wolę wspierać jego fundację działającą dla Polaków jak fundacje lewicowo-liberalne; za poprzednich rządów były wspierane milionami;