Rydzyk znalazł sposób na zebranie pieniędzy dla swoich mediów – sprzedaje maseczki i przyłbice

Watykan odpowiedział na petycję w sprawie Rydzyka... "obawy zostały odnotowane"

Najlepszy biznesmen w polskim Kościele Tadeusz Rydzyk znalazł sposób na zarabianie pieniędzy dla swoich fundacji i mediów w czasach pandemii koronawirusa. Rozpoczął właśnie sprzedaż maseczek i przyłbic.

 

Przypomnijmy, że niedawno z powodu pandemii uskarżał się na brak przychodów. Pisaliśmy o tym w artykule „Rydzyk apeluje o wpłaty: „Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych katolików i Polaków”.

Za wielorazową bawełnianą maseczkę trzeba zapłacić 9,90 zł. Plastikowa przyłbica kosztuje 16,90 zł, która – jak czytamy – „zmniejsza ryzyko zakażenia drogą kropelkową”.

 

A wszystko można zamówić w sklepie internetowym fundacji, w której władzach zasiada Rydzyk. Na wysyłkę towarów trzeba czekać do pięciu dni, ale masek i przyłbic podobno w magazynach fundacji redemptorysty nie brakuje.

– „W którym DPS-ie pomaga zarażonym koronawirusem pensjonariuszom wielebny Ojciec Tadeusz Rydzyk z Torunia?” – zapytał jeden z internautów.

bt

Źródło: se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

20
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
9 Thread replies
4 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
KrzysztofSavonarolaRafał PChermesWiśnia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Starzeje się Tatko Inkasent. Nie wyczuł interesu od razu na starcie epidemii, tylko jęczał o kasę.

Piotr
Piotr

Czekał na zarządzenie o obowiązkowym noszeniu masek,może nawet transport z tego dużego samolotu pojechał do niego,jakoś się to czasowo wszystko zgrało.Swoją drogą coś o maskach w sąsiednim niemieckim kraju, tam jest tylko zalecenie do noszenia, nikogo się nie karze,sport można uprawiać , na rowerze jeździć ,do lasu chodzić ,jest tylko apel o abstand.

Zgredzinka
Zgredzinka

I nie ma na niego sposobu.
Nawet papież Franciszek ograniczył swoją reakcję na otrzymaną petycję do obietnicy przyjrzenia się delikwentowi.
Przez lata wszyscy się mu tylko przyglądają, a ten robi co chce.
Po nim to najlepiej widać, że jest tylko tu i teraz, więc … hulaj dusza, piekła nie ma.

Nihil
Nihil

Mam cichą nadzieję że kiedy ta bandycka „wadza” upadnie, to ta ochydna pijawka zostanie skazana i kara będzie surowa

HerodAntypis
HerodAntypis

Mnie to akurat nie dziwi. Przecież to redemptorysta, czyli Odkupiciel. Odkupuje więc od rządu to, co mu się akurat opłaca. Kiedyś odkupił grunty, teraz widocznie rząd tanio mu sprzedaje maski, więc odkupuje. Przy okazji spełnia dobry uczynek; pomaga rozprowadzić czterysta ton sprzętu! Gdyby był Szpitalnikiem, zapewne przebywał by w szpitalach i DPS-ach. Oczywiście bez maski, ze względu na konsekrowany nos i usta.

Goool
Goool

W sumie cena normalna. Kupi, kto chce.

HerodAntypis
HerodAntypis

Przyjdzie głupi i kupi.

smętek
smętek

Nie o cenę a o proceder chodzi. Autor tego nie kuma?

Goool
Goool

Ale kto mu zabroni handlować czymkolwiek? Osobiście nie chciałbym, aby księża zajmowali się biznesem, ale mają do tego prawo. A Rydzyk to od dawna wpierw biznesmen, potem duchowny.

HerodAntypis
HerodAntypis

Przypomnij sobie, jak Jezus rozwalił żydom stragany wokół świątyni, mówiąc: „z domu Ojca mego zrobiliście jaskinię zbójców”. To chyba jasno pokazuje stosunek Jezusa do handlu, kupczenia i lichwy, ale czarnuchy bardzo nie lubią o tym pamiętać. Z nazwy chrześcijanie, z zachowania katolicy. Skrajna hipokryzja to znak szczególny tej religii. Można też powiedzieć, że to stałe, nieusuwalne rozdwojenie jaźni.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Cena nominalna na Poczcie Polskiej, w tym zysk dla poczty 2.40, a zysk dla producenta niewiadomy. Przed epidemią maseczki były po kilkadziesiąt groszy.

Goool
Goool

Mówimy o wielorazowej maseczce. Zamawiałem takie hurtowo dla firmy po 8 zł sztuka. 10 zł w detalu nie poraża.

Wiśnia
Wiśnia

Ja w detalu kupiłem po 6,5. Pytanie jaka jakość. A ten ojczulek powinien już dawno siedzieć za naciąganie staruszków

Rafał P
Rafał P

Do qrwy nędzy, my wszyscy płacący podatki już za te maski i sprzęt zapłaciliśmy. A ponadto za transport 12 mln. To powinno być rozprowadzane bez dodatkowych opłat.

Wyborca PiS
Wyborca PiS

Zazdrośni? Wy sprzedajecie tylko hejt antypisowski.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

To mi przypomina inne okazje u ojca biznesmena dla jego owieczek: antena satelitarna z napisem „Trwam” i dekoder za 399 zł:, podczas gdy u innych dostawców można go było w regularnej promocji dostać za 99 zł i telefony komórkowe „W rodzinie” (ten biznes już chyba upadł): podpisując umowę na rok albo dwa można było dostać telefon starego typu, kupiony na zachodzie pewnie po cenie złomu, za kilkaset złotych, podczas gdy u konkurencji były smartfony po 99 zł.

Oleandra
Oleandra

Do roboty niech idzie zakałą naszego kraju i zarobi1500zł zobaczy jak przecietny Polak żyje,za czyjeś pieniądze dobrze jest prowadzić hulaszczy tryb życia kupować samochody za5mln zł,a tyle dzieci jest chorych mają policzone godz życia to go nie interesuje itd… jego głowa będzie leżała na drodze do piekla

Chermes
Chermes

Powoli wychodzi na jaw gdzie podział się sprzęt i środki ochrony osobistej, których 400 ton, samolotem o udźwigu 250 ton, w ilości 96 ton (według oficjalnych, rządowych danych) sprowadził z Chin rząd polski. 🙂

Savonarola
Savonarola

Czy ten spasiony geszefciarz z Torunia sprzedaje maseczki poświęcone swoją konsekrowana ręką (tfu)?!
No i ciekawe, czy do każdej maseczki oferuje r9wnież relikwie 2-go stopnia sprzedawzne zwykle u niego wysyłkowo po 5 zł sztuka?!

Krzysztof
Krzysztof

Ciekawe, skąd ojciec inwestor ma towar?