Rydzyka sposób na kasę. Może być partia polityczna, a wystarczy park i gazeta

Rydzyka sposób na kasę. Może być partia polityczna, a wystarczy park i gazeta

Siła argumentacji toruńskiego redemptorysty jest wielka, a i kolejność zapowiedzi nie wydaje się przypadkowa. Najpierw, lotem błyskawicy obiegła media wiadomość, o powstającej u boku przebiegłego duchownego – partii politycznej a teraz pojawia się ta właściwa, dużo ważniejsza, bo informująca, że potrzeba kasy…

Rysują się imponujące plany inwestycyjne, a swoje imperium Rydzyk zamierza powiększyć o park pamięci narodowej: „Tam będą nazwiska tych, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów. Mamy około 40 tys. takich nazwisk. (…) Kilkanaście osób bada te wszystkie sprawy. Trzeba to robić, czy nie? Przecież Polacy to nie są antysemici, prawda?” – cytuje Onet przewrotne słowa ojca dyrektora.

W planach jest też nowa gazeta: „Niedługo będzie następny miesięcznik, następny tytuł” – zapowiedział Rydzyk. Dołączy tym samym do toruńskiej grupy medialnej na którą składają się już Radio Maryja, jego internetowa wersja, Telewizja Trwam, gazeta „Nasz Dziennik”, miesięcznik „W Naszej Rodzinie” oraz ufundowany niedawno przez ministerstwo sprawiedliwości portal Ostrzegamy.online

Toruński interes kręci się z coraz większym rozmachem. Redemptorysta inwestuje w szkołę, geotermię, uzdrowisko i muzeum powstające na działce, która z ogromną zniżką została przekazana mu przez Skarb Państwa. Teraz państwo „dorzuci” do tej inwestycji 70 mln zł….

Duchowny nie rezygnuje też z walki o finansowanie prywatnych uczelni z budżetu państwa. Swoje wielkie potrzeby ma założona przez niego Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Rafał P.NihilObserwatoragaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Rydzyk to worek bez dna. Jak pleśń obrasta Polskę.

Maciek123454321
Maciek123454321

Tłuścioch Toruński w gruncie rzeczy jest umysłowym prymitywem, ale i tak bije na głowę wszystkie pisiory razem wzięte. No, bo gdyby było inaczej to ktoś dawałby mu kasiorę?

aga
aga

Chcą odebrać samotnym rodzicom 500+ a dać takiemu darmozjadowi, który naciąga biednych emerytów i wszystko w imię Boga, tylko którego Boga ja się pytam?

Obserwator
Obserwator

Proponuję nazwać nowe „dzieło” pana redemptorysty „Sztuka dojenia i strzyżenia baranów”

Nihil
Nihil

On próbuje tworzyć państwo w państwie i od 3 lat nieźle mu to wychodzi. Może chce podzielić prawicę dla swoich interesów, by przejąć polityków którymi może grać? Ale z tym balastem „politykerów” dojdzie do miejskiego szaletu. Nie znam jego filozofii, ale czy ten baran wierzy w to że Prawica będzie rządzić jeszcze 3 kadencję?
Wszystko w naszych rękach, czyli wybory. Wybieranie rozsądne (Kałuża wypłynął z gnojówki)

Rafał P.
Rafał P.

Rydzol to raczej modelowy biznesmen. I jakkolwiek nie dołożę się do jego biznesu, to muszę przyznać, że w porównaniu z wieloma biznesmenami, którzy kręcą lewe interesy, Rydzol robi wszystko legalnie. Nawet jeśli kiedyś ktoś doszuka się w tym czegoś nielegalnego, to wina będzie leżeć wyłącznie po stronie polityków finansujących Rydzola. A tak przy okazji: Rydzol ma już 73 lata. Czy ktoś słyszał o tym, żeby już szykował swojego następcę?

Nihil
Nihil

A za rok będzie wielkie dup… Pieniądze i inwestycje zostaną rozliczone.
Kłamstwo ma krótkie nogi, a złodziej nie śpi-czuwa kiedy po niego przyjdą.
Wszyscy przestępcy w USA na początku XX wieku żyli bogato bo przechytrzli policję, ale powołano instytucje która ich bogactwo przegnała na prerię a apartamenty zamieniła na sypianie w samochodach.
Ciekawe czy rydz ukryje się w lesie?