Rydzykowi ciągle mało

„Chryja pod Radiem Maryja" odbędzie się – sąd uchylił zakaz pisowskiego wojewody

Teraz zapragnął wybudować… kinoteatr i aż dziw bierze, że nie weźmie na to pieniędzy od PiS. Chociaż… zobaczymy…

Rydzyk sięga więc do kieszeni słuchaczy Radia Maryja i Telewizji Trwam. Tym – jak się okazuje – przestaje się to powoli podobać. – „Widzę, że wielu starszych ludzi traci już cierpliwość, szczególnie, jeśli słuchają radia non stop. Na zmianę tylko słychać podziękowania za jedne wpłaty i apele o kolejne. Teraz na salę, która mogłaby służyć i filmowym projekcjom, i występom teatralnym” – powiedziała „Nowościom” pani Irena, słuchaczka Radia Maryja.

Niedawno pisaliśmy o otwarciu przez Rydzyka kawiarni, sklepiku z pamiątkami i księgarni z „jedynie słuszną” literaturą. Za budynkiem kawiarni ma powstać rzeczony kinoteatr. Z pewnością wyświetlane w nim będą wyprodukowane przez redemptorystę dwa kinowe „dzieła” – „Pilecki” i „Zerwany kłos”.

Rozrastanie się imperium Rydzyka coraz więcej kosztuje, więc szerokim strumieniem płyną do jego fundacji publiczne pieniądze. W planach – poza kinoteatrem – jest także stworzenie uzdrowiska termalnego. Ministerstwo środowiska na ten cel już przekazało fundacji Lux Veritatis 26 mln zł.

Dotychczasowa działalność Rydzyka tylko w 2015 roku przyniosła mu przychód w wysokości 56 mln złotych, w tym 11 mln zysku. I ciągle mu mało! W audycji „Rozmowy niedokończone” skarżył się, że na swoją działalność „ze spółek Skarbu Państwa dostaje mniej niż kot napłakał”
(Źródło: nowości.com.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
5 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
invictusObserwatorZwinkaJanantyuzurpator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiśnia
Wiśnia

Podobno ślubował ubóstwo.

Jan
Jan

No to co? Ani to jego własność, ani nie ma syna który by po nim dziedziczył;)

Zwinka
Zwinka

Chodzi o OBŁUDĘ i strzyżenie owieczek. Rozumie Jan ?

Obserwator
Obserwator

Czy Jan ma pewność?

invictus
invictus

He,he,he.! I ubóstwo, i skromność, i miłość bliźniego

mędrkowski
mędrkowski

Historia nas uczy. Najpierw staramy się pozyskać dobra materialne, potem władza polityczna, a potem ubóstwienie i stawianie pomników. Od czasów sumeryjskich annunakich, egipskich faraonów, rzymskich cesarzy trwa to do dzisiaj.

Zwinka
Zwinka

Wszystko się zgadza, no, może oprócz tej I osoby liczby mnogiej, bo „pozyskiwanie dóbr materialnych, potem władzy politycznej, a potem ubóstwienie i stawianie pomników” od zawsze dotyczy III osoby – ONI. MY jesteśmy tylko do brania po tyłkach, aby ONI mogli ” pozyskiwać, ubóstwiać i stawiać”. Do czasu, bo zawsze przychodzą kolejni ONI, którzy też chcąc posiadać i stawiać, tyle że najpierw muszą zwalić… Historia aż się roi od takich przypadków.
Jak w słynnym „Kabarecie” :
Money makes the world go around
…the world go around
…the world go around….

antyuzurpator
antyuzurpator

To może dlatego tvpis wymyśla nowe pozycje katolickie w programie. Być może większy wsad „patriotyczno”-narodowy a mniejszy „fiskalny” stopniowo przeciągnie do nich choć część moherowego audytorium. (W końcu jako kapłan religii smoleńskiej z powodzeniem występuje minister rozbrojenia, a nie grzyb z Torunia.) A wtedy może uda się cichaczem mniej lub bardziej ograniczyć budżetopijność zakonnika pazerniaka. Będzie więcej na „pińcet plus”.