Ryszard Terlecki nie tęskni za Jarosławem Gowinem w rządzie

Ech, ta koalicja...jeśli jest tak dobrze, to dlacego jest tak źle?

Dzisiejszym porannym gościem TVN24 był szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. Oczywiście, że w trakcie takich rozmów najważniejsze jest to co gość ma do powiedzenia. W tym przypadku, dla odbioru całości, istotnym także było –  jak gość stacji telewizyjnej wypowiadał swoje kwestie. Dopiero połączenie treści i sposobu przekazywania opinii, w przypadku Terleckiego, powoduje pojawienie się przysłowiowych ciarek.

 

Bez owijania w bawełnę wicemarszałek przyznał, że: „żaden moment nie byłby dobry” na wprowadzenie ustawy zwiększającej uposażenie parlamentarzystów. Następnie z rozbrajającą szczerością kontynuował swoje wynurzenia: „Środek lata, wakacje. Ludzie są zajęci innymi problemami, niż śledzenie medialnej nagonki”. Powyższy wątek rozmówca TVN24 zakończył tak: „gdyby Senat głosował nad tą ustawą w piątek, to ona by przeszła. A w poniedziałek już wszyscy się wystraszyli”.

Prowadzący rozmowę zapytał swego gościa o to czy: „tęskni za Jarosławem Gowinem w rządzie”. Także tutaj odpowiedź była prosta bez cienia niedomówienia: Nie, nie, bynajmniej-czytamy na tvn24.pl. Co do ewentualnego składu rządu po rekonstrukcji w kwestii obecności w nim Gowina Ryszard Terlecki twierdzi, że: ”z tego, co się orientuje, ma na to wielką ochotę”. Za wcześnie, zdaniem szefa klubu PiS, na rozmowę o takim wariancie bo nie ma jeszcze decyzji co do kształtu rządu po zapowiadanych zmianach organizacyjnych

 

Jeśli chodzi o powody „szorstkiej przyjaźni” między panami to Terlecki podaje dwa: pierwszy to sposób reformowania przez Gowina szkolnictwa wyższego, drugi to działania byłego wicepremiera w kwestii daty wyborów prezydenckich: „to, co zrobił Gowin, uniemożliwiając wybory 10 maja, wydaje się wysoce niewłaściwe”..

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Jakich polityków wolimy? Takich, którzy trochę „czarują” twierdząc, że wszystko co robią, robią dla nas i dla kraju czy może takich, którzy bez zmrużenia powieką twierdzą, że lato, wakacje to idealny moment aby „schować” przed społeczeństwem decyzje o podniesieniu sobie pensji?

//as/

Źródło:tvn24.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bart
Bart
21 sierpnia 2020 08:18

Zawsze gdy obserwuję Terleckiego, czekam, aż mu coś odpadnie z przedniej części głowy.
I proszę się mnie nie czepiać, że zwracam uwagę na fizjonomię, bo ona to i tak okaz piękna w porównaniu z plugastwami, które wypowiada to indywiduum.