Ryszard Terlecki – zły policjant Kaczyńskiego

Ryszard Terlecki - zły policjant Kaczyńskiego

Ryszarda Terleckiego znamy dzięki charakterystycznym rysom twarzy oraz zamiłowaniu do chamskich wypowiedzi i zachowań. Dziennikarze dobrze poznali plecy Terleckiego, które im pokazuje w odpowiedzi na próby zadawania niewygodnych pytań.

Na długo zapamiętamy jego atak na Swietłanę Cichanouską i białoruską opozycję sprzed kilku dni. Terlecki nas wszystkich skompromitował, ośmieszył naszą scenę partyjną, pokazał jak małostkowa, bezwstydna i niepoważna ekipa rządzi Polską. Na kolejny wybryk marszałka nie czekaliśmy długo.

We wtorek 22 czerwca odbyła się uroczystość nadania jednej z sal sejmowych imienia Olgi Krzyżanowskiej. W uroczystości uczestniczyli m.in. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wicemarszałkowie Sejmu: Ryszard Terlecki z PiS i Małgorzata Kidawa-Błońska z KO, wicemarszałkowie Senatu: Bogdan Borusewicz z KO i Marek Pęk z PiS oraz liczni parlamentarzyści.

Po wystąpieniach oficjeli głos zabrała Magdalena Krzyżanowska-Mierzewska córka Olgi Krzyżanowskiej. Powiedziała m.in.: „upamiętnienie to jest dowodem promieniowania jej osobowości i trwałości jej sposobu pojmowania i praktykowania parlamentaryzmu w Polsce. To mimo wszystko świadectwo ciągłości państwa polskiego i nieodżegnywania się od postaci i tradycji niekoniecznie wygodnych dla dzisiejszej większości sejmowej„.

I dalej: „Jak państwo wiecie, mama była krytyczna wobec partii rządzącej, rujnowania państwa prawa, odsądzania od czci i wiary przeciwników politycznych, a szczególnie wobec podporządkowania prokuratury bieżącej polityce„.

W tym momencie wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki wyszedł z sali.

Zanim ocenimy zachowanie Terleckiego, warto przypomnieć, kim była Olga Krzyżanowska. Łatwiej wtedy zrozumiemy jej wyjątkowość, a także wyjątkową niestosowność czynu marszałka.

Olga Krzyżanowska urodziła się 10 września 1929 roku w Warszawie. Była córką podpułkownika Aleksandra Krzyżanowskiego – dowódcy Armii Krajowej na Wileńszczyźnie – i Janiny Krzyżanowskiej – kapitan Armii Krajowej i komendantki powstańczego szpitala. Olga Krzyżanowska należała do Szarych Szeregów, a za swoją działalność została odznaczona Krzyżem Walecznych. W 1952 ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Gdańsku. W 1980 wstąpiła do „Solidarności”, zasiadała w Krajowej Komisji Koordynacyjnej Służby Zdrowia. Sprawowała funkcję posłanki na Sejm X, I, II i III kadencji, wicemarszałkini Sejmu X i II kadencji, senatorki V kadencji.

Jak widać, mamy do czynienia z osobą wyjątkową, darzoną szacunkiem i słuchaną z uwagą przez większość Polaków.

Ostentacyjne opuszczenie uroczystości przez urzędującego wicemarszałka sejmu było aktem politycznej małostkowości i barbarzyństwa.

W cywilizowanym świecie politycy potrafią w określonych sytuacjach wznieść się ponad podziały i różnice zdań. Zachowanie Terleckiego oznacza brak szacunku dla Olgi Krzyżanowskiej a także tradycji i wartości stojących za jej niezwykłym życiorysem.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Krzysztof Hoffmann

Źródło: TVN24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
23 czerwca 2021 09:26

Pies mówiący plecami nie zdzierżył krytyki i skoro sala nie chciała opuścić jego, to on opuścił salę. Taka góra i Mahomet po pisowsku.

Zwinka
Zwinka
23 czerwca 2021 12:30

Znałam Panią Olgę na gruncie towarzyskim i to od czasów, kiedy nie była jeszcze politykiem. Przeurocza osoba z ogromnym poczuciem humoru…
Terleckiego nie chciałabym znać w żadnych okolicznościach…

ech
ech
23 czerwca 2021 14:32

Taka gnida zrodzona przez Kaczyńskiego, jak inni zresztą akolici pisbandy, nie mogą zachowywać się „normalnie” i z honorem. To odwrócenie do góry nogami wszelkich zasad i pokaz chamstwa.

Maciek123454321
Maciek123454321
24 czerwca 2021 05:00

Cham Chamem – rzekł Onufry Zagłoba.

Wiśnia
Wiśnia
24 czerwca 2021 10:14

BYDLE!.Izaznaczam że nie chcę obrazić żadnego bydlątka.