Rząd bierze się za bezrobotnych

Fikcyjni bezrobotni bez prawa do leczenia?

Zła wiadomość dla osób, które zapisują się w urzędach pracy jako bezrobotni tylko dlatego, by mieć prawo do ubezpieczenia zdrowotnego.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek zapowiada w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” reformę urzędów pracy.

Rząd planuje oddzielić statut bezrobotnego od ubezpieczenia zdrowotnego.

Jak podaje „GDP”, „zreformowane urzędy pracy miałyby kłaść większy nacisk na aktywizację zawodową i wspierać rozwój kompetencji pracowników przez całe życie. Istotną korektą ma być oddzielenie statusu bezrobotnego od ubezpieczenia zdrowotnego. Nie chodzi o pozbawienie opieki zdrowotnej osób pozostających bez pracy, ale o ukrócenie zjawiska rejestrowania się pracujących na czarno jako bezrobotnych tylko po to, by mieć prawo do leczenia”.

Zapewne rozniesie się teraz po Polsce głos oburzenia tych, którzy szli na łatwiznę. Potraktują to jako bezpardonowy atak na swoją wolność i swoje prawa. No bo jak to? Odbierać im to, co im się należy jak psu zupa?

Akurat ten pomysł ma sens, bo może już czas najwyższy, by nasze narodowe leniuszki, przestały stawiać na cwaniactwo, wyciągać wiecznie rękę po wsparcie socjalne i wzięli się do roboty? A że dzięki temu PiS straci kolejnych wielbicieli…no cóż, mnie to nie martwi.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: bankier.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
28 grudnia 2020 10:10

Czy rządzący zdają sobie sprawę ile miejsc pracy mogło powstać dzięki miliardom wywalonym na te wszystkie „plusy”???

Andrzej
Andrzej
28 grudnia 2020 17:14

Nadchodzi czas na LEWICĘ.