Rząd chce oszukać pracowników ws. płacy minimalnej? Antypracownicza gęba PiS

Rząd chce oszukać pracowników ws. płacy minimalnej? Antypracownicza gęba PiS

„Dziennik Gazeta Prawna” poinformował o planach budżetowych PiS na 2021 r. Okazuje się, że prawica chce zamrozić wszystkie płace w budżetówce i zwiększyć płacę minimalną do zaledwie 2716 zł (wcześniej obiecywano wzrost do 3000 zł).

Niesłowność PiS skomentował już Piotr Szumlewicz z ZZ Związkowa Alternatywa. Związkowiec nie ukrywa, że działania rządu są antypracownicze i szkodliwe. „Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa z oburzeniem przyjął wstępne deklaracje rządowe dotyczące przyszłorocznego budżetu. Wynika z nich, że obóz rządzący po raz kolejny zamierza oszukać pracowników i zrezygnować z obiecywanych podwyżek płac” – napisał przewodniczący stowarzyszenia.

Chce on też, by PiS-owski rząd wypełnił swoje obietnice wyborcze i dotrzymał słowa. „Nie widzimy podstaw, aby ta obietnica miała być niedotrzymana, tym bardziej że rząd przeznaczył dziesiątki miliardów złotych na wsparcie dla firm. Nie zgadzamy się, aby w czasie kryzysu firmy miały się bogacić, a pracownicy ponosić koszty” – skomentował sprawę oszukania Polaków przez PiS ws. płacy minimalnej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Co ciekawe, również proPiS-owska NSZZ „Solidarność” chce wyższych płac! Przewodniczący związku Piotr Duda domaga się zwiększenia płacy minimalnej do 2800 zł. Oznacza to podwyżkę o zaledwie 200 zł netto.

Również wspomniany plan zamrożenia płac w budżetówce budzi sprzeciw związków. „Sprawna i dobrze zarządzana kadra urzędnicza oraz rozwinięty system usług publicznych to jeden z filarów sprawnej walki z sytuacjami kryzysowymi, a taką niewątpliwie jest epidemia koronawirusa. Niestety, zamiast dbać o jakość administracji, w tym o warunki pracy pracowników sfery budżetowej i samorządowej, premier grozi masowymi zwolnieniami. To działanie nieodpowiedzialne i szkodliwe dla społeczeństwa” – twierdzi Szumlewicz ze Związkowej Alternatywy.

Organizacja Szumlewicza domaga się też zwiększenia płac w budżetówce o 10%.

Rząd propozycje dot. płacy minimalnej i wynagrodzeń w sferze budżetowej ma przedstawić podczas obrad Rady Dialogu Społecznego – zaczną się one za tydzień.

nt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pola gorszego sortu
Pola gorszego sortu
24 lipca 2020 20:36

Aż się chce powiedzieć w stylu klasyka: „Tegoście chcieli, to teraz macie, skumbrie w tomacie, pstrąg”.

Zwinka
Zwinka
25 lipca 2020 01:47

Głupi uwierzyli. Jeszcze nie raz im gały na wierzch wyjdą. I dobrze.

Maciek123454321
Maciek123454321
25 lipca 2020 07:08

PiS wszystkich robi w ch…………… nawet dudziarza, przywracając na stołek największą kanalię RP, czy Jacusia kur(w)skiego. A głupie ludzie głosują na tych, co ich dymają.