Rząd dał DZIESIĄTKI TYSIĘCY na bibliotekę ze skrajnie antysemickimi materiałami

Rząd dał DZIESIĄTKI TYSIĘCY na bibliotekę ze skrajnie antysemickimi materiałami

Rząd, jak podaje Gazeta.pl, wspiera finansowo Cyfrową Bibliotekę Myśli Narodowej. Projekt ten zajmuje się publikowaniem przedwojennych „myślicieli” endeckich, którzy głosili poglądy zaskakujące bliskie faszyzmowi i skrajnie antysemickie.

 

To tylko jeden z materiałów dostępnych w CBMN:

Zanim to nastąpi akademik – patriota musi sobie postawić za zadanie zwalczanie żydów na każdym kroku. Bojkot towarów i sklepów żydowskich, bojkot studentów żydów, okazywanie im zawsze, iż są nam wstrętni i zbyteczni, wreszcie eliminacja żydów z kół naukowych, sportowych, literackich, prowincjonalnych i wszelkich innych jest obowiązkiem każdego studenta polskiego” .

Pomysłodawcy projektu nie kryją, że ich celem jest propagowanie nacjonalistycznego dorobku. „Dorobek intelektualny polskiego ruchu narodowego jest ciągle słabo dostępny. Chcieliśmy zatem  zwiększyć jego dostępność w świecie cyfrowym poprzez digitalizację i udostępnienie w nowoczesnej formie najważniejszych klasyków i ideologów polskiej myśli narodowej, uwzględniając przy tym wielość występującej w niej nurtów” – publicznie głoszą inicjatorzy CBMN.

 

I tak, jak ustaliła „Rzeczpospolita”, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dało na ten projekt 28 tys. zł w tym roku i 20 tys. w ubiegłym.

Narodowe Centrum Kultury powierzyło natomiast CBMN 19 tys. zł.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Czy tak skrajne treści i materiały powinny być finansowane z pieniędzy podatników? Na antysemityzm i nacjonalizm nie powinno być miejsca w żadnym cywilizowanym miejscu, szczególnie tak skrzywdzonym przez faszyzm jak Polska.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o