Rząd Morawieckiego nie radzi sobie z pandemią

Rząd Morawieckiego nie radzi sobie z pandemią

Na zlecenie Rzeczpospolitej firma sondażowa SW_Research zadała Polakom pytanie:

Jak Pani/Pana zdaniem rząd radzi sobie w walce z epidemią koronawirusa w Polsce?

 

Na tak zadane pytanie „bardzo dobrze” odpowiedziało 3,5 proc. respondentów, „dobrze” wybrało 11 procent. 27 proc. respondentów oceniło, że rząd radzi sobie w walce z epidemią „przeciętnie”. Natomiast 17,8 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „źle” a 34,3 proc. wskazało odpowiedź „bardzo źle”. 6,4 proc. nie ma zdania w te kwestii.

Pytanie, które zadano Polakom brzmi pozornie niewinnie, jednak w rzeczywistości jest pytaniem o to, czy rząd zrobił wszystko, by ochronić zdrowie i życie obywateli. Nie ma bardziej fundamentalnego obowiązku, który spoczywałby na rządzących. W tym kontekście odpowiedź negatywna (52,1 proc. oceniło walkę rządu z pandemią bardzo źle lub źle a tylko 14,5 proc. dobrze lub bardzo dobrze) brzmi szczególnie dramatycznie i powinna skłonić rządzących do refleksji.

 

Długo można by pisać o przyczynach tych złych ocen, jednak największym błędem było bez wątpienia wpuszczenie do kraju w grudniu 2020 roku, tysięcy Polaków z Wysp Brytyjskich bez testów i kontroli. To o tej decyzji, która kosztowała zdrowie i życie wielu Polaków, poseł Karczewski z PIS powiedział: proszę sobie wyobrazić, co by się stało, gdyby rząd tej decyzji nie podjął, jaka by się fala hejtu i krytyki wylała! Tak więc brytyjska wersja wirusa zbiera żniwo, bo premier bał się hejtu…

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Krzysztof Hoffmann

Źródło: wiadomości.gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
druh Marek
druh Marek
6 kwietnia 2021 11:16

Dla bezdusznych cyników takich jak: Karczewski, Kaczyński ,Morawiecki liczą się doraźne interesy partyjne. Dla nich życie ludzkie ma drugorzędne znaczenie.

Dron
Dron
6 kwietnia 2021 19:38

Ten rząd najlepiej sobie radzi w rozdawaniu kasy i ustawianiu swoich na państwowych synekurach. W innych dziedzinach jest „błędem systemu”.