Rząd Morawieckiego zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych na terenie kraju

Rząd Morawieckiego zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez na terenie kraju

Premier Mateusz Morawiecki zorganizował we wtorek konferencję prasową dotyczącą koronawirusa. „Podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich imprez masowych w Polsce. Chcemy być mądrzy przed szkodą, a nie po szkodzie i wprowadzić ten krok na czas. Do organizatorów imprez wojewodowie będą przekazywać dokładne informacje” – poinformował szef rządu.

 

Morawiecki powołał się przy tym na wytyczne wyznaczone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). „Podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganiu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczanie jego skutków społecznych, przede wszystkim dla zdrowia publicznego” – zapewnił.

Wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker dodał, że część wydarzeń będzie mogła się odbyć – dotyczy to meczów sportowych, które będą się rozgrywać bez kibiców. „Imprezy masowe będą odwoływane. Takie wydarzenia, które mogą odbyć się bez udziału publiczności będą mogły się odbyć” – napisał na Twitterze polityk.

 

Kancelaria Premiera zapewniła, że wspomniane działania podjęte zostały w oparciu o zalecenia epidemiologów i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Podobne działania wprowadzono m.in. w Niemczech i we Francji. Sytuacja w Polsce nie jest aż tak drastyczna, lecz liczba chorych rośnie i wynosi na tę chwilę 18 osób.

/nt/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
10 marca 2020 13:11

Spędy wyborcze PADa też? Chociaż, skoro TVPiS dostała te miliardy, to spędy już niepotrzebne.

Jantar
Jantar
10 marca 2020 14:10

Z twittera: „Co ze szkołami?! Dzieci chorują bezobjawowo. Będą się wzajemnie zakażać i przenosić do domów.”. Szkoły będą zapewne dalej normalnie funkcjonowały. Przecież w szkołach odbywają się właśnie rekolekcje, które potrwają kilka tygodni. A według hierarchów kościelnych żadnej epidemii nie ma i nie ma powodu, żeby wierni nie brali udziału w mszach, rekolekcjach, drogach krzyżowych, etc. i żeby nie używali wody święconej. Plotka głosi, że Szydło mówiła, że „tylko modlitwa może nas uchronić przed wirusem”.

To wszystko skończy się stanem wyjątkowym. Coraz bardziej to widać… Kaczyński i PiS dostali gigantyczny prezent od losu, dzięki któremu utrwalą swoje rządy na lata.

Rafał P
Rafał P
10 marca 2020 14:51

Przecież wiadomo, że Polak przed szkodą i po szkodzie głupi. Co z tego, że Pinokio nie wpuści kibiców na mecz, skoro ci najbardziej podatni na tego „wirusa w koronie” będą masowo spotykać się co niedzielę w zatłoczonych kosciołach, gdzie będą na siebie kichać i parskać, a wcześniej zanurzać łapy w tym, do czego kiedyś Wałęsa nasikał.

Lona
Lona
10 marca 2020 15:02

Koscioly pozamykane rozumiem?

Zbyszek
Zbyszek
10 marca 2020 17:49
Reply to  Lona

Głupek. Wiesz czym są imprezy masowe?

Jantar
Jantar
10 marca 2020 18:31
Reply to  Zbyszek

Tylko że do kościołów chodzą głównie ci, którzy są najbardziej zagrożeni, czyli osoby starsze. W Poznaniu władze miasta chcą zmniejszenia liczby mszy w kościołach, na co Gądecki ostro zareagował, że absolutnie nie ma mowy. Wręcz przeciwnie: Gądecki żąda zwiększenia ilości mszy w kościołach. Tymczasem episkopat w Czechach zawiesił wszystkie msze w kościołach na najbliższe 2 tygodnie. A u nas? U nas wszędzie będzie więcej mszy, więcej rekolekcji, więcej spotkań z księżmi, więcej całowania księży po rękach, więcej komunii świętych i więcej używania wody święconej w kościołach, co oczywiście da zwiększone wpływy na tacy. Mam nadzieję, że wierni w trosce o własne zdrowie zignorują msze i żądania kleru.