Rząd nie jest winny temu, że reforma wymiaru sprawiedliwości nie wyszła

Terlecki do Cichanouskiej. „Źle przysłużyła się pani sprawie białoruskiej w Polsce”

Wicemarszałek sejmu, Ryszard Terlecki, oczywiście zna przyczynę porażki: to słabo przygotowane ustawy ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości są winne.

Wymiar sprawiedliwości musi funkcjonować sprawnie i bezstronnie. W tej chwili tak nie jest i mamy do czynienia z niedobrą sytuacją, niewielkiej wprawdzie, ale jednak części środowiska sędziowskiego” – powiedział Radiu Plus. Według niego to część aparatu sędziowskiego łamie zasady demokracji w sądownictwie.

 

Prowadzący zwrócił uwagę Terleckiemu, że politycy Solidarnej Polski mówią, jakoby reformę sprawiedliwości zatrzymał PiS i rząd Morawieckiego. „To nie jest oczywiście wina rządu, tylko wina rozmaitych okoliczności” – zaprzeczył marszałek. „Jeżeli trafiały do Sejmu projekty, do których my sami musieliśmy wnosić potem dziesiątki poprawek, to świadczy o tym, że nie były dobrze przygotowane”.

Prawdziwy problem, według Terleckiego, leży jednak w tym, że opozycja używa różnych sądów i trybunałów europejskich jako narzędzia przeciwko sądom w Polsce. „To stało się pewnym kłopotem, który w jakiejś części trwa do dziś…(Ja bym) odwołał sędziów, którzy nie stosują się do prawa”.

Na uwagę, że to jest niezgodne z Konstytucją odparł, że trzeba zmienić Konstytucję.

 

Terlecki był także pytany o relacje wewnętrzne Zjednoczonej Prawicy. „Nasi koalicjanci zrozumieli powagę sytuacji i troszkę złagodzili swoje fochy” – powiedział. Owszem, należy się spodziewać dalszych rozmów między koalicjantami, ale to nie jest już takie pilne. Koalicjanci przestraszyli się przedterminowych wyborów, bo to dla nich samobójstwo.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Marszałek Terlecki jest regularnie wypuszczany przez Kaczyńskiego, by szturchać Ziobrę i pokazywać mu, że albo będzie na łasce Kaczyńskiego, albo nie będzie go wcale” – skomentował jego wypowiedź Marcin Kierwiński z PO – „Widać, że ta zimna wojna w koalicji trwa”. Poradził też, by Terlecki nie dystansował się tak od reformy sądownictwa, bo jest za nią współodpowiedzialny: „głosował za tymi rozwiązaniami, popierał je, bronił ich”.

A my zrozumieliśmy z tego wywiadu, że wg Terleckiego demokracja w kraju jest wtedy, gdy sądy i Konstytucja robią to, co rządowi aktualnie pasuje. Do czego, mamy nadzieję, jednak nie dojdzie.

/ep/

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dron
Dron
11 maja 2021 14:22

Co jemu tak mózg wyżarło???

didja
didja
11 maja 2021 17:33
Reply to  Dron

Ponoć klej. W tamtych czasach butapren z woreczka był dość popularny. Prawie 30 lat temu przeczytałam, że jedno takie „sztachnięcie” zabija 400 tys. komórek nerwowych, co zresztą jak nic innego przekonało mnie do trzymania się z dala od tej używki :). Po tym, co bredzi Terlecki, tym bardziej jestem przekonana, że artykuł miał rację…

Predator
Predator
11 maja 2021 15:00

Reforma wymiaru sprawiedliwości wyszła wspaniale. pisowska grupa przestępcza może okradać wszystko i wszystkich bez żadnych konsekwencji.

ewa
ewa
11 maja 2021 15:49

Terlecki a kto te łapy podnosił za każda ustawą krasnoludki

Rafapon
Rafapon
11 maja 2021 17:15

Jeśli ten butapren mówi, że reforma wymiaru sprawiedliwości nie wyszła, to przerażenie bierze, jeśli pomyśleć, co by było, gdyby im wyszła.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
11 maja 2021 21:02

Ale zaraz, jak to? Zawiniły okoliczności? Więc to nie wina Tuska??? Pan Terlecki się pogrąża. 😉

marian
marian
12 maja 2021 08:07

Jeżeli „naród „będzie w dalszym ciągu taki gnuśny, to PIS nas wypierdoli w kosmos

Marek
Marek
12 maja 2021 08:51

Rząd niewinny, Ziobro niewinny, Duda niewinny ….Terlecki zapomniał że „Winny jest Tusk i totalna opozycja.”