Rząd nie wprowadzi miejsc „tylko dla zaszczepionych”

Rząd nie wprowadzi miejsc "tylko dla zaszczepionych"

Rząd nie weźmie na siebie ryzyka i nie wprowadzi rozwiązań polegających na funkcjonowaniu miejsc „tylko dla zaszczepionych”. Zdaniem dziennikarzy RMF FM Morawiecki obawia się buntu. Tak więc rozwiązania francuskie i włoskie nie staną się naszym udziałem.

 

Premier zdecydował się na kontynuowanie rozwiązań przetestowanych w naszym kraju wiosną: jedynie zaostrzone zostaną limity dla osób niezaszczepionych. Równocześnie żadne limity nie będą obejmować osób zaszczepionych – czytamy na rmf24.pl

W praktyce będzie to wyglądało następująco: wesela, mecze restauracje będą dostępne wyłącznie dla ograniczonej limitem liczby osób niezaszczepionych powiększonej o dowolną liczbę  tych, którzy szczepieniom, w pełnym wymiarze, się poddali.

 

Rada Medyczna funkcjonująca przy premierze w tej sprawie ma jednoznaczne stanowisko. Zdaniem członków rady niektóre miejsca powinny być objęte twardym zakazem wstępu dla osób niezaszczepionych.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Jak przyznają, w nieoficjalnych rozmowach, współpracownicy Morawieckiego powodem takiego stanowiska rządu ma być bojaźń przed społecznym buntem.

„Lekarze zwracają natomiast uwagę, że we Francji i we Włoszech twarde ograniczenia bardzo mocno zwiększyły zainteresowanie szczepieniami.”

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? W kraju powinny zacząć obowiązywać twarde reguły w stosunku do osób, które nie chcą się szczepić?

/as/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
26 lipca 2021 15:20

Przecież Kaczyńskiemu jest na rękę 4-a fala jesienią! Teraz żadnych ograniczeń nie będzie, bo przecież nikt przy wejściach gdziekolwiek nie będzie żądać dowodów zaszczepienia – info o szczepieniu będzie się podawać na gębę. Nawet, gdyby gdzieś ktoś prosił o dowód szczepień to po kilku wyzwiskach pełną łaciną i nie wpuszczeniu takich osób, w końcu z proszenia o dokument zrezygnuje. Kolega wyjeżdżał na urlop ze znajomymi i nikt ich nigdzie o szczepienie nie pytał, a szczepiony nie jest. Mamy więc teraz serię wyjazdów, pielgrzymek, wesel, odłożonych komunii i bierzmowań, a także imprez sezonowych (koncerty stacji telewizyjnych, na których są tłumy i większość bez maseczek). A we wrześniu czeka nas 4-a fala i znów pełny lockdown wszystkiego z zakazem protestów i może też godziną policyjną. Kaczyński wykorzysta ten okres do uchwalenia lexTVN i ustaw podnoszących podatki (już jest mowa, że muszą być uchwalone i podpisane przez Dudę do listopada, żeby od stycznia obowiązywały). Kasa państwa jest pusta, Unia kasy nie da, a przecież trzeba dać obiecane bonusy suwerenowi, który głosował na ukochaną władzunię. Więc innym trzeba zabrać, a to wywoła protesty, więc 4-a fala pozwoli ich uniknąć. Służby spacyfikują tych, którzy się nie dostosują, ale większość będzie się bała wyjść. I to są powody takich decyzji.

Maciek123454321
Maciek123454321
27 lipca 2021 10:05
Reply to  Jantar

Nierząd nie wprowadzi obostrzeń dla płaskoziemców, bo się trzęsie, że odpłyną do faszystów z konfedery. Dlatego gotów jest zamordować jeszcze kilka tysięcy (co najmniej) współrodaków. Inna rzecz, że umrą głównie wyznawcy pisu, a tego pisowskie k….y nie biorą pod uwagę.Ciekawe swoją drogą, że pisiory pierwsze wpadły na pomysł, żeby stworzyć sobie własny elektorat złożony z ciemniaków i ogólnie wszelkiej maści hołoty. Przynajmniej teraz wiemy, ale tej hołoty mieszka w naszym kraju. Zgroza………

Rozbawiony
Rozbawiony
26 lipca 2021 15:31

Proszę sobie wyobrazić następującą sytuację: rząd wprowadza obowiązkowe szczepienia. Tym samym, bierze na siebie pełną odpowiedzialność z tytułu odszkodowań za odczyny poszczepienne i otwiera drogę poszkodowanym do sądów. I wisieńka na torcie: w co najmniej dwóch dokumentach instytucji państwowych, w tym rozporządzeniu ministra finansów, szczepienia przeciwko covid, nazwano eksperymentami medycznymi. Konstytucja, art.39: „Nikt nie może być poddany eksperymentom naukowym, w tym medycznym, bez dobrowolnie wyrażonej zgody.” Rząd się nie boi protestów. Rząd się boi spadku słupków poparcia i lawiny pozwów sądowych. A chciałbym zwrócić uwagę, że przedsiębiorcy którzy nie zamknęli swoich interesów i otrzymali grzywny, masowo wygrywają w sądach do tego stopnia, że sanepid już z własnej woli umarza postępowania i zwraca kasę. Bo ograniczeń nie można wprowadzać rozporządzeniami, lecz ustawami. PiS wpadł w sidła, które sam na siebie zastawił.

irena
irena
26 lipca 2021 17:18
Reply to  Rozbawiony

Oczywista oczywistosc bo albo rybka albo piec zlotych !!!

HerodAntypis
HerodAntypis
26 lipca 2021 16:56

A gdyby tak Marsz Niepodległości miał być tylko dla zaszczepionych, to jak wielki rwetes by był?

Marek
Marek
26 lipca 2021 17:47
Reply to  HerodAntypis

Jak wielki? Zerowy. „Marsz niepodległości” (daję w cudzysłowach, bo to tak samo kłamliwa nazwa jak nazwa partii kaczyńskiego) tyle razy szedł nielegalnie, łamiąc wszelkie prawo, więc co zmieni jeden raz więcej? Milicja i tak będzie miała rozkaz pobłażać i odwracać wzrok. Nie legitymują nawet pijanych agresywnych bandziorów, więc nie ma siły by sprawdzali zaświadczenia o szczepieniach.

Waldemar
Waldemar
26 lipca 2021 21:18

Cóż za lękliwy rząd! Bunt społeczny? Brakuje dziarskich funkcjonariuszy, pałek teleskopowych, gazu i armatek wodnych? O ile pamiętam zeszłoroczną jesień, raczej nie brakowało. Więc jak się domyślam, nie w tym rzecz, bo co jak co, ale protesty nasza władza ma w dużym poważaniu.

Maciek123454321
Maciek123454321
27 lipca 2021 10:08
Reply to  Waldemar

Rząd? Raczej nierząd.