Rząd PiS prześcignął PO! Ma już 100 wiceministrów

Rząd PiS prześcignął PO! Ma już 100 wiceministrów

PiS pobiło kolejny rekord, o czym donosi „Super Express”. Oto ekipa PiS – rozsławiona w spotach biało-czerwona drużyna –  ma już 100 wiceministrów, najwięcej w historii naszego kraju.

Na arenie europejskiej pod tym względem ustępujemy jedynie Węgrom, którzy mają aż 155 wiceministrów. Nawet PO, tak oskarżane o ośmiorniczkowe koneksje, w czasach największego rozrostu miała 91 sekretarzy i podsekretarzy stanu (czyli wiceministrów). Tymczasem, jeśli chodzi o rząd sterowany z tylnego siedzenia przez Jarosława Kaczyńskiego, dokładnie wczoraj padł ów rekord. Jaki? Jako setny swoja funkcję objął Tadeusz Skobel, jako wiceminister energii. Dodajmy, że najwięcej sekretarzy i podsekretarzy stanu odnaleźć można w KPRM, za to największą liczbą tych urzędników dowodzi Mateusz Morawiecki, czytamy na portalu se.pl. Dlaczego?  Po prostu kieruje dwoma resortami, po 8 wiceministrów każdy.

Opozycja nie ma jednak złudzeń. – „To hipokryzja! Dopóki rządzili inni, PiS zapowiadał, że można zmniejszać liczbę stanowisk, teraz robią to samo, co każda partia, czyli szukają kolejnych posad dla swoich działaczy” – piekli się poseł Kukiz’15 Piotr Apel. Rząd ma jednak wyjaśnienie na każdą okazję. Także w przypadku przerostu własnej administracji. – „Liczba wiceministrów wzrosła nieznacznie, a wynika to z ilości realizowanych zadań. Trzeba pamiętać, że powstały także dwa nowe ministerstwa” – wyjaśnił rzecznik rządu Rafał Bochenek. On także jest jednym z wiceministrów.
(Źródło: se.pl)

mpm
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ted Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

A poza tym, to oczywista wina PO, poprzednia władza powinna mieć 200 wiceministrów i wtedy PiS by miał mniej.