Rząd potraktował kluby „Gazety Polskiej” jak piąte koło u wozu

Piotr Gliński o swoim histerycznym zachowaniu w studiu RMF FM

„Rząd obiecywał dopiąć wszystko na ostatni guzik, a zawalił na całej linii” – powiedziała Wirtualnej Polsce osoba związana z Klubami Gazety Polskiej, oceniając organizację obchodów 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. „Gdy obchody są państwowe, władza sobie z tym kompletnie nie potrafi poradzić, gdy za obchody odpowiadaliśmy my, wszystko chodziło jak w zegarku. Ludzie mieli przepustki, identyfikatory, a nie mogliśmy nawet wejść na Plac Piłsudskiego, na którym było mnóstwo wolnej przestrzeni” – żaliła się rozmówczyni, zwracając uwagę na wielki wkład klubowiczów w organizację kolejnych 96. miesięcznic.

Klubowicze zjechali się z całej Polski, a traktowani byli zdaniem rozmówców WP przez policję jak „intruzi”. „Odsyłano nas od bramki do bramki, odgradzano nas. Podobne zamieszanie było na Krakowskim Przedmieściu” – relacjonował jeden z klubowiczów. Tłumaczył, że „w obchodach chciało wziąć udział mnóstwo starszych osób, wykończonych, po wielogodzinnych podróżach”. Efekt był taki, że obchody 10 kwietnia opuszczali z płaczem mówiąc, że nie rozumieją postępowania władz, którym oddali przecież czas, serca i pieniądze. Ryszard Kapuściński – prezes klubów „GP” –  nie ukrywał wściekłości na resort Glińskiego, który był głównym organizatorem uroczystości.

Co prawda w piątek wicepremier Gliński zamieścił post na Twitterze, w którym przeprosił m.in. członków Klubu „Gazet Polskiej” – „których dotknęły błędy w organizacji uroczystości odsłonięcia Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej”. Czy to ich jednak zadowoli?

https://twitter.com/DariuszKabza1/status/984750510413701120

To bowiem nie jedyna z ważnych spraw, której nie dopilnował resort Glińskiego. Jak ujawniła WP, Ministerstwo Kultury wielu rodzinom smoleńskim w ostatniej chwili e-mailem wysłało zaproszenia na obchody, z czego sam wicepremier musiał później tłumaczyć się w publicznym radiu.

/p/

Źródło: wp.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
ZgredzinkaHulaj dusza, piekła nie maAlkaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Biedne GaPolki.

Zgredzinka
Zgredzinka

Świetne określenie.

Alka
Alka

Komentarz Chlodnego Zolwia cudny! A swoja droga,pisiorki, tak trzymac!Robicie sobie kolo d..y bez pudla.Szkoda tylko tych biednych ludzi,umeczonych podroza,ktorych potraktowano jak intruzow na imprezie wybrancow.Ale moze chociaz cos zrozumieja…..i nie bedzie tego zlego co by na dobre nie wyszlo.

Hulaj dusza, piekła nie ma
Hulaj dusza, piekła nie ma

Partactwo i bałaganiarstwo są znakami firmowymi pisuaru! Skoro coraz częściej egzystują w ogrodzony hej barierki i strzeżonym przez tabuny policjantów enklawach, to widomy znak, że mają coś na sumieniu i się boją! Chyba nawet swojej sekty skupionej wokół Gazety Polskiej nawiedzonego i opętanego nienawiścią Sakiewicza!