Rząd przysłał na Warmię i Mazury maseczki. Część z nich jest bezwartościowa

Kilkanaście tysięcy pielgrzymów nie łamie zakazu uczestnictwa w zgromadzeniu?

W związku z rosnącą liczbą zakażeń wirusem COVID-19 minister zdrowia wspólnie z  premierem postanowili przekazać maseczki dla mieszkańców najbardziej dotkniętych koronawirusem terenów.  „Razem z panem premierem Mateuszem Morawieckim zdecydowaliśmy o udostępnieniu maseczek w trybie zarządzania kryzysowego obywatelom najbardziej dotkniętych regionów.

 

Te maseczki będą dostarczone z Agencji Rezerw Strategicznych do wojewodów, którzy będą odpowiedzialni za dystrybucje wewnętrznie w województwach” – mówił w środę na konferencji prasowej Adam Niedzielski. Kilka milionów maseczek miało trafić do dwóch województw: warmińsko-mazurskiego (5 mln) i pomorskiego (10 mln).

Niestety po raz kolejny rządowe deklaracje zderzyły się z brutalną rzeczywistością. Jak informuje portal gazetaolsztynska.pl, maseczki rzeczywiście trafiły do regionu, jednak aż 137 tys. sztuk jest zupełnie bezwartościowa, bo kończy się ich sześciomiesięczny termin użycia. Decyzją Wydziału Zarządzania Kryzysowego Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie dystrybucja maseczek została wstrzymana.

 

„Stwierdziliśmy, że kończy się data używalności tych maseczek. Maseczki są ważne jeszcze cztery dni. Strażacy odbierają je z Olecka oraz gmin: Kowale Oleckie, Świętajno, Wieliczki   i przekazują do Olsztyna. Następnie zostaną odesłane do Agencji Rezerw Materiałowych” – powiedział w rozmowie z Onetem kpt. Rafał Melnyk z Komendy Wojewódzkiej PSP w województwie warmińsko-mazurskim.

Zostań patronem KODUJ24.PL

wb

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
6 marca 2021 17:19

To gdzie te maseczki przechodziły to kontrolowane starzenie?
p.s. Nie bardzo rozumiem, jak mogły się zestarzeć, jeśli były nie tylko nieużywane, ale opakowane.

Hiro
Hiro
7 marca 2021 08:27
Reply to  Rafapon

Tak działa czas mój przyjacielu – niezależnie od miejsca.

Rafapon
Rafapon
7 marca 2021 20:23
Reply to  Hiro

Nie przyjmuję tego pseudo wyjaśnienia. Jak ten czas działa? Konkretnie.
Z doświadczenia wiem, że na praktycznie każdym produkcie producent jest zobowiązany umieścić datę jego ważności. Skąd ją bierze? Z głowy, czyli z d…
A taka maska czym jest, oprócz tego że jest „szmatą”? A szmata, jeśli nie została zeżarta przez mole, jest taką samą szmatą i po 100 latach. W najgorszym wypadku wystarczy ją wyprać.

Janina
Janina
6 marca 2021 18:46

Jaki „dobroczyńca” taki prezent. I tyle w temacie.