Rząd się bierze za oszczędzanie, więc nie będzie podwyżek dla budżetówki

Rząd się bierze za oszczędzanie, więc nie będzie podwyżek dla budżetówki

Kiepska wiadomość dla pracowników budżetówki.

Ponad 560 tys. urzędników nie ma co liczyć w przyszłym roku na podwyżkę, co przy inflacji na poziomie 5% oznacza faktycznie obniżenie dochodów.

Jak mówi Monika Fedorczuk z Konfederacji lewiatan, „nie podnosząc wynagrodzeń w sferze budżetowej doprowadzimy do tego, że po prostu nie będzie chętnych do pracy w administracji. Już zresztą jest z tym problem i trudno się dziwić, gdyż niektóre urzędy niższego szczebla proponują wynagrodzenie w granicach pensji minimalnej”.

Nie ukrywa też, że „niestety, mamy już do czynienia z selekcją negatywną, kto nie dostał pracy w sferze prywatnej, idzie do administracji. A pamiętajmy, że niedługo będziemy realizować Krajowy Plan Odbudowy i wydawać miliardy unijne. Do tego będą potrzebne procedury i ludzie, którzy będą je wdrażać. Bez dobrej, z uczciwą płacą administracji możemy mieć problem z wdrażaniem KPO”.

Również związkowcy z OPZZ są bardzo negatywnie nastawieni do takiego potraktowania tysięcy obywateli.

Jesteśmy rozczarowani propozycją (…) Po pierwsze, w pandemii na urzędników choćby z inspekcji pracy, inspekcji sanitarnej, urzędów pracy, ZUS nałożono nowe obowiązki. Po drugie, mamy inflację sięgającą prawie 5 proc. Brak podwyżki oznacza więc realną obniżkę wynagrodzeń. I wreszcie po trzecie, rząd uruchamiał kolejne tarcze antykryzysowe, aby wspierać prywatny biznes i bardzo dobrze, bo bez tej pomocy firmy by upadały. Ale skoro pomagano prywatnemu biznesowi, to powinno się pomóc też pracownikom administracji publicznej. Nie może być tu dyskryminacji”.

Politycy PiS przyznają, że ta decyzja wiąże się z koniecznością oszczędzania.

No proszę! Nie jest więc tak różowo jak nam to wmawia obóz władzy. Trzeba oszczędzać, a właściwie…trzeba dowalić jednym, by dać innym.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
11 czerwca 2021 11:56

No przecież PiS-owska nomenklatura swoje dostać musi, a ktoś za te obietnice zapłacić powinien. Po pielęgniarkach, nauczycielach czas na urzędników też powinni poznać na własnej skórze skutki rządów Zjednoczonej Prawicy

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
11 czerwca 2021 16:57

W praktyce obniżka o 5%. Nie dotyczy pisiorków oraz ich krewnych i znajomych. Będą dyskretnie wypłacanie nagrody i rekompensaty

Dawid
Dawid
12 czerwca 2021 09:23

ech, jak sami sobie na przyszlosc nie oszczedzimy, to nie bedziemy miec. tak to niestety widze, dobrze ze przynajmniej program PPK dziala jak nalezy i tam jakies srodki na przyszlosc mi sie odkladaja

antyuzurpator
antyuzurpator
14 czerwca 2021 08:47
Reply to  Dawid

O działaniu PPK będziesz mógł cokolwiek powiedzieć, gdy nadejdzie czas wypłacania z tego PPK. Obyś się nie zdziwił.