Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu

Zniesienie części ograniczeń, by zadowoleni obywatele wzięli udział w majowych wyborach

Rząd Morawieckiego wprowadza drastyczne obostrzenia w walce z koronawirusem! Od jutra w całym kraju obowiązywać będzie całkowity zakaz wychodzenia z domów.

 

Od środy (25.03) w całym kraju wprowadzony zostanie zakaz wychodzenia bez niezbędnej potrzeby życiowej – wyjść będziemy mogli tylko do pracy (i z powrotem), w celu zrobienia zakupów oraz uczestnictwa w wolontariacie w walce z COVID-19.

Także udział w publicznych zgromadzeniach zostanie ograniczony do minimum. W zgromadzeniach uczestniczyć będą mogły odtąd maksymalnie dwie osoby. Minister Łukasz Szumowski zapewnił, że nowe obostrzenia „są konieczne, aby ograniczyć etap rozprzestrzeniania się koronawirusa”.

Polityk zaapelował przy tym do Polaków, aby zachowali zdrowy rozsądek. „Jeśli nie ograniczymy (…) kontaktów do minimum, nie uratujemy ludzkich żyć. Ograniczamy wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu czy wyjść w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb. Bądźmy rozsądni i uratujmy swoje zdrowie i życie. Ograniczmy nasze wyjścia do minimum. Bardzo proszę zostańmy w domu”.

Nowe ograniczenia wprowadzono także w zakresie uczestnictwa w nabożeństwach. W kościołach przebywać będzie mogło maksymalnie pięciu wiernych.

Ograniczeniu ulec ma również liczba pasażerów zgromadzonych w pojazdach komunikacji publicznej.

 

Premier Morawiecki, pomimo ogłoszenia nowych obostrzeń, zapewnił równocześnie, że egzaminy szkolne (w tym matury) powinny odbyć się w wyznaczonym terminie. Rząd nie przewiduje również zmiany terminu przeprowadzenia majowych wyborów.

Nowe ograniczenia obowiązywać będą do 11 kwietnia br. Za ich złamanie obowiązywać będzie kara „od mandatu do 5000 zł” (!).

Zdaniem premiera restrykcje przyczynią się do szybkiego zatrzymania epidemii. „Chcemy, żeby po świętach wielkanocnych sytuacja epidemiczna była taka, żeby Polacy mogli wrócić do pracy (…) żeby wrócić do nowej normalności” – zapewnił.

/nt/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

21
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
jghjghjhgmghmwefwwSzczeryzafrasowany Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

A czlonkow nie będą przedluzac…..tylko pytam ?

Daniela
Daniela

Na razie chyba nie.

Chermes
Chermes

„Nowe ograniczenia wprowadzono także w zakresie uczestnictwa w nabożeństwach. W kościołach przebywać będzie mogło maksymalnie pięciu wiernych.”
Czyli: ksiądz, dwóch ministrantów, kościelny zapalający i gaszący świece i jeden wierny. (Zakładając, że ksiądz i jego pomocnicy wierzą… )

daroo
daroo

A organista?

zafrasowany
zafrasowany

…no a ochraniarze brylanta z Nowogrodzkiej TW”Balbina”, będą czekać przed kościołem na ich „skarb narodowy”?

Marek
Marek

Morawiecki i cały pis po raz kolejny udowadniają, że są skrajnymi debilami, którzy nie mają o niczym pojęcia. W innych źródłach czytałem o ich pomyśle by w pojeździe komunikacji miejskiej mogło być tylko tyle osób ile jest miejsce/2 co ma zapewnić „odpowiednia odległość między osobami”. Jasno widać, że pisowcy nigdy nie byli w takim pojeździe bo połowa miejsc nie zapewni niczego. Aby zapewnić osoby musiałyby siedzieć co drugi rząd (a nawet co trzeci) czyli bardziej 1/4 niż 1/2 miejsc. Pytanie co na to Polacy. Kolejne ograniczenia naszych demokratycznych praw bez konstytucyjnych podstaw i gwarancji a my co? Dalej nic i… Czytaj więcej »

hgmghm
hgmghm

dobrze wiedzxą wszystko nie wykonują swoich pomysłów tylko ich mocodawców- koncernów banków i ich właścicieli. Cała epidemia to wielka ściema żeby nastraszyć ludzi, wystraszonym da się wcisnąć każdy przepis i każdą truciznę pod przykrywką wybawieńczej szczepionki.

Iza
Iza

Co to za zakaz skoro ludzie mają chodzić do pracy, gdzie jest największe skupisko osób.

ech
ech

„Chcemy, żeby po świętach wielkanocnych sytuacja epidemiczna była taka, żeby Polacy mogli wrócić do pracy (…) żeby wrócić do nowej normalności” – zapewnił. Kłamie… wrócić do wyborów, Jarek nakazał choćby po trupach.

Obserwator
Obserwator

Coraz bardzie czuć Białorusią!

Jsro
Jsro

Jak mamy się chronić jak autobusy jeżdżą jak w wakacje a ludzi w autobusach dużo jeździ do pracy 9statnio pojechałem na 6 do pracy pracy to czułem się jak sardynka w puszce

Zbyszek
Zbyszek

Jakie obostrzenia ?! To w koncu pozamykajcie zakłądy pracy ! Co za debil to wymyślił ! Wożę ludzi do roboty i jaką mam pewność że któraś z przewożonych osób nie jest zainfekowana i co dalej wrócę do domu i pozarażam rodzinę ?!

Szczery
Szczery

Ale na wybory – nakaz kurdupla: „wszyscy do urn” ale chyba nie wyborczych?!

Denisa
Denisa

Jakby nie było „lot do domu” to by nie było w Polsce takiej zarazy. To oni to przywieźli.

Marcin
Marcin

Stan wojenny niech wprowadza

daroo
daroo

Wypluj te słowa bo najwyraźniej nie masz pojęcia czego sobie życzysz 😐

Rafał P
Rafał P

Mam pytanie: jeśli w kościele może przebywać tylko pięciu wiernych, to ilu niewiernych może się tam pałętać?
Ratujmy nasze zdrowie i nasze rzycie.

daroo
daroo

Nasze co? 😐

jghjghj
jghjghj

rzyć- tylna część ciała umiejscowiona na wysokości pomiędzy udami a krzyżem:)

pisoff
pisoff

Większych bełkotliwych i arcypropagadowych postanowień Matołusza krzywogębego – nie słyszałem wcześniej. Teraz on przechodzi sam siebie.
Haniebna, kłamliwa i nieudolna podła zmiana. Klika gówniarzy bawi się w piaskownicy, której na imię Polska, podczujnym okiem i pod dyktandem zdziwaczałego, kulawego dziadygi z Nowogrodzkiej.
Zaczynam się coraz częściej zastanawiać, czy działania tej mafijnej, pisuarskiej bandy, nie wynikają jednak z przemyślanej premedytacji, a niez głupoty.

wefww
wefww

Bandyci, złodzieje nie ma żadnej epidemii.!!