Rząd zaleca, aby nie podawać sobie rąk, a w TVP Info z tego kpią i demonstracyjnie ściskają dłonie

Kaczyński zabronił występować ziobrystom w TVP Info?

– „Dziś pan Adrian Klarenbach cieszył się jak dziecię z podawania łokcia zamiast ręki, padały określenia „Monthy Python” i demonstracyjnie ściskano sobie w studiu dłonie. Rząd właśnie zaapelował, by nie podawać rąk, ministrowie stuknęli się łokciami. To tyle o odpowiedzialności mediów” – napisał na Twitterze Konrad Piasecki z TVN24.

Przypomnijmy, gest witania się za pomocą stykania łokciami demonstrowali na dzisiejszej konferencji rządu wicepremier Piotr Gliński i minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski. – „Nasze zachowania codzienne muszą się zmienić, np. podawanie ręki – piękny gest w wielu kulturach, także w polskiej bardzo istotny i ważny. Zamieniamy podawanie ręki na podawanie łokcia” – powiedział Gliński.

Klarenbach, który prowadzi w TVP Info programy publicystyczne, próbował się nieudolnie bronić, odpisując Piaseckiemu: – „Szanowny Panie Konradzie, przed wejściem i po wyjściu ze studia myję dłonie. Polecam 🙂”.

Piasecki odpowiedział: – „Serio Pan nie rozumie? Że nie chodzi o Pana nawyki higieniczne? Tylko o promowanie postaw i zdrowego rozsądku. I umiejętność zrozumienia, gdzie kończą się potrzeby partyjnej propagandy, a zaczyna odpowiedzialność za ludzi, którzy nas oglądają?”. Klarenbach nie umiał znaleźć racjonalnych argumentów, więc uciekł się do stwierdzenia: – „Widzę, że ewidentnie od jakiegoś czasu szuka Pan zaczepki”.

– „Czyli zalecenie ministerstwa jest dla „plebsu”, a „pany” rechoczą i ostentacyjnie pokazują, że mają wywalone na to, co sami głoszą? No gratulację, kolejny palec Lichockiej czy Szumowskiego „nie badałem się, poszedłem do pracy”!”; – „A czy ktoś liczy na rozsądek Adriana Klarenbacha? Praca w PiSmediach to stan umysłu”; – „Klarenbach ma świetny humor bo kurka z kasą nikt nie zakręcił. Dojenie Polaków idzie w najlepsze” – komentowali internauci.

Dodajmy, że nie po raz pierwszy w telewizji rządowej w mało odpowiedzialny sposób podchodzi się do zagrożenia koronawirusem. Pisaliśmy o tym w artykule „Wirus zbudowany jest pod ZUS” i „Trupów jest mało” – takie opinie na temat koronawirusa usłyszeć można było w TVP Info”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Rafał PRyszardGoool Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Goool
Goool

A co z przypadkiem jak u mnie w pracy – mamy sobie nie podawać rąk, ale: stanowiska komputerowe wspólne, wspólne drabiny i wózki widłowe itd. Wszystkich przedmiotów, które dotykamy, nie sposób wymienić. Po prostu często myjmy ręce i pamietajmy aby nie drapać się po ustach, oczach itp. Nie lekceważmy ale i nie panikujmy. Zdrowia!

Ryszard
Ryszard

Klarenbach to wyjątkowe paskudztwo mentalne, a teraz, jak się dobitnie okazało, także umysłowe. Widziałem go dziś, jak się natrząchał tą całą swoją obfitością i głupotą z łokci Olejnej i Grodzkiego, a potem jego macierzysta Qurwizja pokazała w tym samym geście Glińskiego i Piątkowskiego. Czekałem na rozwój zdarzeń i teraz po wymianie zdań z Piaseckim widzę, że ten żałosny funkcjonariusz, nie potrafi godnie przegrać. No ale gdzie my tu o godności i Klarenbachu w jednym zdaniu. Zgrzyt żelaza po szkle.

Rafał P
Rafał P

A co z zaleceniem, że jeśli już kichamy, to należy kichać w rękaw, czyli praktycznie na łokieć?