Rząd zmarnował 40 mln zł? Sasin obiecywał rozlewnię szczepionek

Członek rodziny Sasina w państwowej spółce. „Teść to NIE rodzina”

Rząd wydał 40 milionów złotych na stworzenie w Tarchominie rozlewni szczepionek. Jacek Sasin, jeszcze w lutym, mówił, że działalność rozlewni w Polfie Tarchomin ruszy w ciągu kilku najbliższych tygodni. Oczywiście nie doszło do tego.

 

Linia do rozlewania preparatu ma bowiem powstać dopiero w listopadzie br. Dodatkowo, żadna z firm farmaceutycznych nie podpisała umowy, która zakładałaby, że Polfa Tarchomin produkowałaby szczepionki w nowopowstałej rozlewni.

„Prezes Polfy tłumaczy, że jeden z kontrahentów stracił zainteresowanie albo przekierował swoją uwagę na inne rynki niż europejskie, bo wygląda na to, że Stary Kontynent nasycił się szczepionkami. Drugi z kontrahentów nadal wykazuje zainteresowanie, ale rozmowy na razie nie przyniosły konkretów. List intencyjny leży na stole, ale do tanga trzeba dwojga” – podali dziennikarze TOK FM.

 

Wspomniani kontrahenci to, i tak, mniejsi gracze, którzy wchodzą na rynek.

Czysto teoretycznie, jeśli uda się teraz podpisać umowę, to być może rozlewanie szczepionek zacznie się w Tarchominie kilka tygodni po uruchomieniu linii w listopadzie. Jeśli nie dojdzie do tego, to trudno mówić o tym, aby udało się rozlewać szczepionkę w naszym kraju jeszcze w ciągu bieżącego roku… W przyszłym roku szczepionka, np. ze względu na masowe szczepienia, może już nie być potrzebna, co oznacza, że inwestycja nie będzie celowa.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Polfa Tarchomin to spółka nadzorowana przez Ministerstwo Aktywów Państwowych. Kontrolowana przez Sasina spółka w 95% należy do Skarbu Państwa.

/nt/

Źródło: tokfm.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Włodzimierz
Włodzimierz
17 czerwca 2021 14:33

Niech lepiej w Tarchominie rozlewają piwo – będzie chociaż jakiś z tego pożytek! Tylko niech Sasin nie pilotuje tego projektu bo jak zwykle coś spieprzy i nawet piwa nie będzie!

Predator
Predator
17 czerwca 2021 14:39

Prawie 200 baniek ten debil wyrzucił w błoto do tej pory, takich fachowców w pislamie jest dużo więcej, a durny naród napierdalał platformę jak wydali 8 złotych na ośmiorniczki.

piotrkazub
piotrkazub
17 czerwca 2021 18:17
Reply to  Predator

To proste: osmiorniczkozercy to wstrętna niemiecka opcja, a debile z pisu to nasi kochani, patriotyczni złodzieje i jeszcze ochłapy z pańskiego stołu czasem rzucą…

Waldemar
Waldemar
17 czerwca 2021 17:17

Żałuję, że nie przybił stępki na linii produkcyjnej – byłaby przynajmniej pamiątka.

Zwinka
Zwinka
17 czerwca 2021 18:04

Ale przelewy na pewno poszły.

daroo
daroo
18 czerwca 2021 08:48

Nie żebym się czepiał ale chyba żadna kasa na to nie została wyasygnowana w przeciwieństwie do wyborów kopertowych które się „nie odbyły” więc mowa o zmarnowanych 40 mln. to chyba niepotrzebne podgrzewanie i tak już gorącej atmosfery