Rządowe media zrobiły z Jourovej kryminalistkę

Rządowe media zrobiły z Jourovej kryminalistkę

Do białości rozgrzał prawicowe umysły list wiceszefowej Komisji Europejskiej Very Jourovej, w którym zaapelowała do prezydenta, premiera, marszałków Sejmu i Senatu o zatrzymanie prac nad ustawą o apolityczności sędziów. Zachęcała w nim polskie władze do konsultacji z Komisją Wenecką.  

 

W odpowiedzi do ataku ruszyły rządowe media opatrując swoje „newsy” na temat Czeszki dyskredytującymi ją i jej pozycję tytułami. W iście PiSowskim stylu poczęto „grzebać” w życiorysie polityczki. Prawicowy portal posłużył się skandalicznym tytułem, który dosłownie zrobił z Czeszki kryminalistkę.

Europoseł Ryszard Czarnecki w rozmowie z portalem wPolityce.pl, poszedł na całość… nawiązując do okresu, kiedy Jourova mierzyła się z bezpodstawnymi zarzutami korupcyjnymi.

 

Oznajmił, że polityczka jako wiceminister rządu Republiki Czeskiej była „aresztowana pod zarzutami korupcyjnymi”. I przypomniał: „Przez miesiąc siedziała w więzieniu”.

Sam później przyznał, że kobieta została zwolniona, przeproszona, a nawet wypłacono jej potężne odszkodowanie, ale to już nie miało w narracji Czarneckiego większego znaczenia.

Kontynuując swoje rozważania PiSowiec uznał, że polityczka „poprzez pryzmat własnego życiorysu, powinna rozumieć, że wymiar niesprawiedliwości należy zastąpić wymiarem sprawiedliwości” I to nie wszystko, bo stwierdził, że „Pani Věra Jourová powinna mieć więcej empatii do Polski niż pan Frans Timmermans”.

Vera Jourowa jeszcze zanim została wybrana na stanowisko wiceprzewodniczącej KE Jourová pełniła funkcję komisarz ds. sprawiedliwości, spraw konsumenckich i równości płci. Wielokrotnie krytykowała otwarcie działania PiS w kwestiach sądownictwa.

Jesteśmy świadkami systemowego zagrożenia dla rządów prawa w Polsce. Podział na władzę sądowniczą i wykonawczą jest w Polsce zagrożony” – napisała na Twitterze w 2017 roku, kiedy w Polsce trwały opozycyjne protesty przeciw zmianom w sądownictwie forsowanym przez PiS.

/p/

Źródło: TVPInfo/Polityce

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
JanekChermesdaroomarianbulka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Kolejna „kryształowa”.

Marek
Marek

A ja widzę to tak. Wiceszefowa KE siedziała w więzieniu na podstawie bezpodstawnych zarzutów dzięki czemu poznała jak niesprawiedliwy może być wymiar sprawiedliwości i DLATEGO obawia się pisowskich zmian, bo widzi, że po tych zmianach polski system zostanie zmieniony właśnie NA TAKI NIESPRAWIEDLIWY i nie chce by więcej ludzi doświadczyło takiej NIESPRAWIEDLIWOŚCI jak ona.
Szacunek dla Pani Wiceszefowej KE.za jej wielką empatię i troskę o los zwykłych polaków.

administrator

Szanowni Państwo, siedział we więzieniu można raczej powiedzieć o kimś skazanym wyrokiem sądowym. Pani Jourova była aresztowana – wikipedia „Jako areszt potocznie określa się tymczasowe aresztowanie – izolacyjny środek zapobiegawczy stosowany w postępowaniu karnym

Marek
Marek

Formalnie tak, choć sądzę, że ten niuans dla obrońców i wyborców pisu będzie mało zrozumiały.
Zresztą mój post miał mieć bardziej kpiący wydźwięk, wyśmiewający szczególnie ten fragment „logiki” pisu „..„poprzez pryzmat własnego życiorysu, powinna rozumieć, że wymiar niesprawiedliwości należy zastąpić wymiarem sprawiedliwości…” i jako taki miał być utrzymany w podobnym tonie.

Za doprecyzowanie jednak dziękuję.

Krzysztof
Krzysztof

UBywatelu Rychardzie… Jeszcze się dowiesz co to posiedzieć w pierdlu. Oby jak najszybciej.

smętek
smętek

A ja bardzo bym się cieszył gdyby Pani Komisarz Jurova postąpiła wobec Riharda jak Pani Poseł Thun, czyli domagała się przed sądem odwołania tych chamskich wypowiedzi.

Jantar
Jantar

Z Twittera: „Poseł Czarnecki to ten co przez telefon załatwiał pracę dla syna szalikowca? Tego syna co jak startował do sejmu to na plakat zdjęcia nie wstawił żeby pojechać na nazwisku taty?”. Dodaję: tego syna, który w zeszłym roku zaatakował i zranił nożem przyjaciela w swoim domu po zabawie sylwestrowej i któremu prokuratura chce odebrać immunitet poselski, żeby móc postawić mu zarzuty karne zagrożone kilkuletnim więzieniem. Bo to syn Czarneckiego był trzeźwy, co sam przyznał w wywiadach, a zraniony mężczyzna przez całą noc pił alkohol. I tłumaczenia Czarneckiego, że facet po pijaku sam się zranił nożem są idiotyczne. W tym… Czytaj więcej »

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Mam nadzieję że ta czeszka pozwie ich za to.

bulka
bulka

Czeszka – dużą literą. A znieważa Polak (RCz). Też dużą. Wstyd też bardzo duży.

Mira
Mira

Wszyscy polscy opozycjoniści SOLIDARNOŚCIOWI siedzieli w więzieniu . No nie wszyscy , bo np Kaczyńscy NIE . Ale dla takiego CZARNECKIEGO OBRZUCANIE LUDZI GÓWNEM , TO PIKUŚ ! Działa zgodnie z zasadą , a nóż się coś przyklei . SZMATŁAWIEC O TAKIM KIMŚ POWIEDZIEĆ to prawie komplement . Ale nie będę używała gorszych , adekwatnych określeń , bo samej mi wstyd , że takie znam .

marian
marian

czy to przypadkiem nie chodzi o tego przygłupa czarneckiego rysia?,że rozpowiada takie idiotyzmy,ale nie ma się czemu dziwić przecież on jest takim samym debilem jak jego wuc.

daroo
daroo

Etyk i profesjonalista Czarnecki BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA toż to paradne jest

Chermes
Chermes

Przecież to jest żywcem wzięte z tego dowcipu:
Komisja rekrutacyjna rozmawia z kandydatem chcącym wstąpić w szeregi policji.
– No, ale mamy w aktach, że ukradłeś rower, więc nie możemy cię przyjąc do służby…
– Ale przecież to mnie ten rower ukradziono i to ja zgłosiłem na policję kradzież roweru.
– Ty ukradłeś, tobie ukradziono… nieważne. Byłeś zamieszany w kradzież roweru, więc nie możemy cię przyjąć…

Janek
Janek

U nas w Posce też są politycy, sędziowie i biznesmeni których zwolniono z braku dowodów albo że takie były naciski aby ich zwolnić więc nie świadczy to o ich niewinności bo gdyby tak było to połowa siedziałaby przez najbliższe dwadzieścia lat w pierdlu razem z Czarneckim, Lewandowskim czy Tuskiem ale lepiej karać na pokaz za kradzież batonika niż prawdziwych bandytów za miliony a nawet miliardy.