Rządowy Krajowy Plan Odbudowy nie zachwycił Brukseli

Rządowy Krajowy Plan Odbudowy nie zachwycił Brukseli

Wreszcie rząd Morawieckiego pokazał w Brukseli swój Krajowy Plan Odbudowy i …od razu przykra niespodzianka.

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, „Projekt KPO nie spotkał się jednak z entuzjazmem”. Mówi się, że został położony w nim zbyt mały nacisk na kluczowe reformy, a proponowane, niektóre rozwiązania zupełnie odbiegają od oczekiwań.

Chodzi m. in. o program „Czyste Powietrze”, w ramach którego ma dojść do wymiany 860 tys. starych pieców na nowoczesne. Według Brukseli istnieje duże prawdopodobieństwo, że efekt tego programu nie przyniesie oczekiwanych skutków i to właśnie obywatele poniosą największy koszt realizacji tego programu w postaci wzrostu cen za ogrzewanie.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej samo przyznaje, że tych punktów, z którymi nie zgadzają się urzędnicy Brukseli, jest więcej i już trwają prace nad modyfikacją projektu.

Trochę to dziwne, bo przecież mieliśmy naprawdę dużo czasu, by Krajowy Plan Odbudowy był dopracowany w każdym szczególe i zgodny z dyrektywami z Brukseli. A tu nie dość, ze oddajemy ten projekt w ostatniej chwili to jeszcze w formie niedoróbki.

Gdyby to ode mnie zależało, to na miejscu UE przekazałabym te pieniądze w ręce samorządów, bo widząc jak po macoszemu Morawiecki i jego ludzie traktują te gminy i powiaty, gdzie nie maja władzy, trzeba liczyć się z tym, że i kolejne pieniądze zostaną rozdysponowane według klucza politycznego, czyli swoim dużo, pozostałym…zero.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kimi
Kimi
12 kwietnia 2021 12:39

Uważam,że Unia powinna wstrzymać pieniądze dla Polski do czasu zmiany rządu, bo jak teraz zaczną płynąć szerokim strumieniem to okradną nas z kretesem, a my będziemy potem spłacać dług. Niech uczciwsi dojdą do władzy i wtedy, gdy okaże się ile ukradli obecnie rządzący byłoby na latanie potrzeb

Stanisław
Stanisław
12 kwietnia 2021 19:01
Reply to  Kimi

cyt. „Niech uczciwsi dojdą do władzy”- nazwiska! nazwiska! nazwiska!- cytując Balcerowicza.

Kundzia
Kundzia
12 kwietnia 2021 17:31

Nie wymagajmy od prostego człowieka jakim jest morawiecki i jego doradcy o jeszcze mniejszej sprawności intelektualnej aby poprawnie napisali plan odbudowy.Dla nich to jest szczyt możliwości. Podejrzewam że nawet planu kibla u kaczafiego do remontu nie potrafiliby poprawnie zaplanować a co dopiero mówić o tak dużym projekcie.

Antykaczor
Antykaczor
12 kwietnia 2021 18:05

Te pieniądze nie są potrzebne do odbudowy kraju tylko do rozszabrowania ew na pisowskie (czytaj głupie i bez sensu) inwestycje. A może upieką dwie pieczenie na jednym ogniu? Mają potencjał!

Jantar
Jantar
12 kwietnia 2021 22:18
Reply to  Antykaczor

Zapomniałeś o dofinansowaniu Kościoła. Ostatnio jak grzyby po deszczu powstają kościelne szkółki niedzielne, które rząd dofinansowuje, bo zajmują się edukacją dzieci i prowadzą lokalne biznesy, które przez pandemię upadają.

Antykaczor
Antykaczor
13 kwietnia 2021 08:40
Reply to  Jantar

To się ładnie wpisuje w oba punkty, które podałem.

irena
irena
13 kwietnia 2021 15:20
Reply to  Jantar

Bardzo sie dziwie , ze Rodzice posylaja swoje dzieci na ta pseudo edukacje zamulania umyslow do szkolek koscielnych !!!

Stanisław
Stanisław
13 kwietnia 2021 18:34
Reply to  irena

„pseudo edukacje”- wypadało by napisać łącznie. Kiedyś uczono tego w podstawówkach.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
14 kwietnia 2021 00:23
Reply to  Jantar

Parafialne fotovoltaiki też się jakoś cudownie mnożą. Ciekawe za co.

Last edited 1 miesiąc temu by Polka gorszego sortu
Stanisław
Stanisław
14 kwietnia 2021 08:20

Proszę o szczegóły odnośnie tej „Parafialnej fotovoltaiki”. Piszę bez złośliwości, jestem tym zainteresowany ze względów technicznych, a po trosze i zawodowych.
Dziękuję.

Shaq
Shaq
13 kwietnia 2021 07:34

Można powiedzieć, że to nowy standard pisowskiej nieudolności. Że oni nie umieją nic wytworzyć, zarobić – ok, niektórzy są upośledzeni. Ale oni tę kasę mają po prostu dostać, a nie umieją jej sensownie wydać.
No ale cóż, pis w dotacji unijnej widzi 2 cele: po pierwsze zdefraudować ile się da, po drugie korumpować za te pieniądze wyborców.