Rzeczniczka PiS potwierdziła, że Kaczyński jednak prowadził działalność gospodarczą?

Burza w szklance wody, czyli… klapa z audytami

– „W sprawie spółki Srebrna wszystko jest czyste i klarowne, ponieważ prezes Jarosław Kaczyński miał prawo do tego, żeby prowadzić określone rozmowy, miał do tego upoważnienia. Chciał, żeby wszystko było lege artis i dopomina się określonych faktur” – powiedziała dziś w Sejmie Beata Mazurek.

Te dość zaskakujące słowa rzeczniczki PiS skomentował na Twitterze Tomasz Skory z RMF: – „No zaraz… jak mógł mieć upoważnienie, skoro oficjalnie od lat twierdzi, że go to nie dotyczy?”.

W oświadczeniu majątkowym Jarosława Kaczyńskiego w punkcie 2 pod formułką „Zarządzam działalnością gospodarczą lub jestem przedstawicielem, pełnomocnikiem takiej działalności (należy podać formę prawną i przedmiot działalności)”, prezes PiS wpisał: „nie dotyczy”. Taka sama adnotacja widnieje przy osobistym prowadzeniu działalności, jak również „wspólnie z innymi osobami”.

W kolejnym swoim wpisie Skory dodał: – „Mam świadomość, że ostatnie publikowane oświadczenie majątkowe dotyczy 2017, nie opisuje więc stanu z ub. roku. Ale mam też świadomość, że Birgfellner pracował nad zamkniętym w połowie ub. roku projektem przez 14 miesięcy”.

Wypowiedź Mazurek skomentował także Mirosław Suchoń, wiceprzewodniczący klubu Nowoczesnej:  – „Rzecznik PiS Beata Mazurek właśnie potwierdziła, że Jarosław Kaczyński miał wszelkie upoważnienia do prowadzenia negocjacji w imieniu Srebrnej. Czyli, de facto, w siedzibie partii prowadził działalność gospodarczą, czyli działalność zabronioną”.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JanuszdarooRafał P. Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał P.
Rafał P.

Zaraz dowiemy się, że coś tam prowadził, ale się nie zaciągał i robił to bez przyjemności, więc go to NIE DOTYCZY.

daroo
daroo

” Nam nikt nie wmówi że białe jest białe ,a czarne jest czarne…..” i tego się trzymajcie towarzyszko Mazurek

Janusz
Janusz

Wstyd być polakiem w takie polsce