Rzecznik byłej KRS wzywa prof. Gersdorf do obrony SN

Rzecznik byłej KRS wzywa prof. Gersdorf do obrony SN

Sędzia Waldemar Żurek, rzecznik byłej KRS, podczas rozmowy na antenie Radia TOK FM powiedział, że I prezes powinna użyć wszelkich możliwych metod w obronie Sądu Najwyższego.

Według Żurka przyśpieszenie prac nad wyłonieniem kandydatów na sędziów SN jest ostatnim dzwonkiem przed przejęciem instytucji przez uzurpatorów. „Nie chodzi o to, aby pani prezes wynajmowała prywatnych ochroniarzy uzbrojonych w broń palną, ale żeby wykorzystała wszystkie metody niepozwalające na przejęcie instytucji Sądu Najwyższego, na przejęcie dokumentacji, pieczęci, budynku.” – mówił na antenie gość TOK FM.

Na pytanie prowadzącej audycję o to czy ma na myśli fizyczny opór i czy oczekuje od I prezes strajku okupacyjnego, sędzia Żurek podkreślił, że prof. Gersdorf „wykonuje swoje obowiązki w budynku i gabinecie, który jej się konstytucyjnie należy. Nie można okupować gabinetu, co do którego ma się pełnię praw, ale symboliczne przykucie oznaczałoby nieopuszczenie budynku.

W opinii Żurka sądy i sędziowie mają obowiązek stać na straży praworządności i Konstytucji zgodnie z regułami państwa demokratycznego, „ale kiedy kończy się demokracja, pojawia się pytanie, co mamy zrobić. Czy mamy po prostu odejść spokojnie, spuścić głowę, i czekać, kiedy za chwilę zostanie jakiś obóz filtracyjny ustanowiony dla reedukacji niepoprawnych sędziów?” – uzasadnia swój apel rzecznik byłej KRS.

/wb/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MarekRozbawionyAgnieszka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Agnieszka
Agnieszka

Zapraszam na 3 Czarną Procesję 26 sierpnia o godzinie 18.00 przy Rondzie de Gaulle’a w Warszawie. Pomóż zachować demokrację w Polsce. To ważne dla wszystkich!

Rozbawiony
Rozbawiony

Do postulatu obowiązkowych badań psychiatrycznych dla kandydatów na posłów, dorzucam kolejną grupę zawodową – sędziów 🙂

Marek
Marek

Popieram. Wyraźne oznaki chorób psychicznych noszą najważniejsi obecnie politycy. Tylko krótka lista Morawiecki – patologiczne skłonności do kłamstwa, i narcyzm. Kaczyński – chorobliwa nienawiść i narcyzm. Ziobro – patologiczna nienawiść. Do tego zbiorowo jako grupa są podatni na grupowe przywidzenia, silną paranoję i manię prześladowczą,, skrzywioną percepcję.i oderwanie od rzeczywistości.