Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wobec sędziego Waldemara Żurka

Rzecznik dyscyplinarny prześwietla akta sędziego Żurka z ostatnich 4 lat!

Nominowany przez Ziobrę rzecznik dyscyplinarny Piotr Schab wszczął postępowanie wobec sędziego Waldemara Żurka. Zarzucił mu zachowania przynoszące „ujmę godności sędziego” i podważające „zaufanie do jego niezawisłości, niezależności i bezstronności”, a także naruszające zasady etyki zawodowej.

 

A chodzi o kwestionowanie przez sędziego Żurka statusu Zaradkiewicza. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Waldemar Żurek złożył pozew przeciw Zaradkiewiczowi – twierdzi, że p.o. I prezesa SN nie jest sędzią

Sędzia Żurek powiedział, że nie uchybił godności sędziego. – „Wręcz przeciwnie, uważam, że sędziowie powinni się teraz tak zachowywać i bronić zasady trójpodziału władzy i apolityczności sądów. Podjęcie czynności przez rzecznika dyscyplinarnego oceniam jako kuriozalne” – stwierdził Żurek.

 

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, odnosząc się do sprawy, napisał, że składanie pozwu przez sędziego Żurka, nie powinno „znajdować się w zainteresowaniu rzecznika dyscyplinarnego”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MajaPredatorAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

Panu Żurkowi nie spodobała się kolor piżamy Zaradkiewicza.Miał racje.

Predator
Predator

Niech Pana Sędziego Żurka w dupę pocałuja przez bibułę te matoły omyłkowo nazywane sędziami. Z niecierpliwością czekam kiedy zaczną się rozliczenia tych lizydupów.

Maja
Maja

Skąd się biorą takie schaby? Przecież pisowscy sędziowie nie mogą nie rozumieć, że będą musieli kiedyś za to wszystko co wyrabiają odpowiedzieć karnie.