Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wobec sędziego Waldemara Żurka

Rzecznik dyscyplinarny prześwietla akta sędziego Żurka z ostatnich 4 lat!

Nominowany przez Ziobrę rzecznik dyscyplinarny Piotr Schab wszczął postępowanie wobec sędziego Waldemara Żurka. Zarzucił mu zachowania przynoszące „ujmę godności sędziego” i podważające „zaufanie do jego niezawisłości, niezależności i bezstronności”, a także naruszające zasady etyki zawodowej.

 

A chodzi o kwestionowanie przez sędziego Żurka statusu Zaradkiewicza. Pisaliśmy o sprawie w artykule „Waldemar Żurek złożył pozew przeciw Zaradkiewiczowi – twierdzi, że p.o. I prezesa SN nie jest sędzią

Sędzia Żurek powiedział, że nie uchybił godności sędziego. – „Wręcz przeciwnie, uważam, że sędziowie powinni się teraz tak zachowywać i bronić zasady trójpodziału władzy i apolityczności sądów. Podjęcie czynności przez rzecznika dyscyplinarnego oceniam jako kuriozalne” – stwierdził Żurek.

 

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, odnosząc się do sprawy, napisał, że składanie pozwu przez sędziego Żurka, nie powinno „znajdować się w zainteresowaniu rzecznika dyscyplinarnego”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
28 maja 2020 20:17

Panu Żurkowi nie spodobała się kolor piżamy Zaradkiewicza.Miał racje.

Predator
Predator
28 maja 2020 21:56

Niech Pana Sędziego Żurka w dupę pocałuja przez bibułę te matoły omyłkowo nazywane sędziami. Z niecierpliwością czekam kiedy zaczną się rozliczenia tych lizydupów.

Maja
Maja
29 maja 2020 07:16

Skąd się biorą takie schaby? Przecież pisowscy sędziowie nie mogą nie rozumieć, że będą musieli kiedyś za to wszystko co wyrabiają odpowiedzieć karnie.