Rzecznik Praw Dziecka krytycznie o reformie oświaty

Rzecznik Praw Dziecka krytycznie o reformie oświaty

„Szkoła po reformie edukacji nie jest miejscem przyjaznym dziecku” – napisał Rzecznik Praw dziecka Marek Michalak do Ministerstwa Edukacji Narodowej. To kolejny już krytyczny głos w sprawie wprowadzonych przez PiS zmian w oświacie.

Michalak stwierdził, że od początku września do biura RPD kierowana jest ogromna liczba skarg i próśb o pomoc w rozwiązaniu trudnych sytuacji szkolnych, które wskazują na powagę sytuacji w polskim systemie oświaty. – „W ocenie rodziców i samych dzieci zmiany w sposób szczególny dotknęły uczniów klas siódmych szkoły podstawowej (a w przyszłości mogą dotknąć także uczniów obecnych klas piątych i szóstych)” – napisał Michalak w piśmie do Anny Zalewskiej.

Wśród najczęściej wymienianych przez rodziców problemów są brak kompletu podręczników, przepełnienie szkół podstawowych po wprowadzeniu dodatkowej klasy, przeładowanie ramowego planu nauczania, przeładowany program szkolny klas siódmych.

Zdaniem RPD, konieczna jest ocena, czy zarówno system kształcenia, jak i doskonalenia nauczycieli odpowiada na potrzeby współczesnej edukacji. Michalak podkreśla z całą mocą: – „To dziecko i jego podmiotowość powinny być podstawą wszelkich działań w tym zakresie”.

Resort Zalewskiej powinien odpowiedzieć na pismo rzecznika w ciągu 30 dni.
(Źródło: interia.pl)

bt
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Polak2RozsądnyTedZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Zamiast odpowiedzi przyjdzie dymisja, o przepraszam, wygaszenie Rzecznika Praw Dziecka.

Ted
Ted

To oczywiste, jakiś rzecznik nie jest potrzebny. Wystarczą tacy znawcy dzieci, z ogromnym doświadczeniem, jak Jarosław K. I Krystyna P.

Rozsądny
Rozsądny

Zapomniałeś o księżach katolickich! To dopiero znawcy dzieci i ich potrzeb. Szczególnie jak dziecko tak lgnie do tego księdza i usilnie błaga o miłość jego!

Polak2
Polak2

Alez rzecznik ma do powiedzenia ,ale jak zglosilem moja sprawe pooparta dowodami o lamaniu prawa dziecka przez wysoko postawionych ludzi to nie moge sie doczekac zeby tym sie zajeli, rzecznik ino krzyczy a tylka nie chce sie ruszyc i zajac sprawa mija rok kilka ponaglen ,a kiedy dzwonie to udaja ze akorat wyjechal, na pozostawiony kontakt nie odpowiedzieli.
Ten urzad to sciema tylko po to zeby dostawac sowita pensyjke i nic poza tym.
A tu wypowiada sie jak by byl kims waznym zalosne