Rzecznik Praw Dziecka się wściekł! Zarzucił polityczce „kłamstwa” i „lewactwo”

RPD woli grzebać w historii niż rozwiązywać problem młodego pokolenia

Pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Anna Schmidt-Rodziewicz odebrała nagrodę prawicowej i prorządowej telewizji wPolsce.pl. Europosłanka Sylwia Spurek wykorzystała to jako okazję do ataku na pełnomocniczkę i Rzecznika Praw Dziecka.

 

Rzecznik Praw Dziecka usprawiedliwia dawanie dzieciom klapsa, jest przeciw edukacji seksualnej w szkołach” – napisała na Twitterze europosłanka. „Pełnomocniczka Rządu ds. Równego Traktowania kwestionuje prawa człowieka. Czy tak powinny wyglądać standardy sprawowania urzędów publicznych?”.

Na wypowiedź Spurek zareagował sam RPD – Mikołaj Pawlak, który zarzucił jej „kłamstwo” i „lewactwo” (choć raczej nie ma ona z nim nic wspólnego…).

 

Pani kłamie! Tak wyglądają standardy lewackiego europarlamentarzysty” – napisał. Wypowiedź Pawlaka spodobała się skrajnie prawicowemu radnemu ze Szczecina Dariuszowi Mateckiemu, który dodał: „Spurek kłamie, kłamie nie pierwszy raz, reprezentuje najbardziej skrajną lewicę i jest europarlamentarzystką”.

Spurek nie dała się ponieść emocjom i odpisała Pawlakowi w kulturalny sposób. „Panie Rzeczniku, a co jest nieprawdą w tym, co napisałam? Nie występował Pan przeciwko edukacji seksualnej w szkołach, nie tłumaczył dawania klapsów dzieciom? Zamiast się oburzać, proszę się zająć obroną praw dzieci, a nie tylko ideologii”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Spurek nie po raz pierwszy starła się ze znanym z ortodoksyjnych poglądów RPD. W przeszłości Pawlak zarzucił jej m.in. „popieranie mordowania dzieci nienarodzonych” (w języku skrajnej prawicy katolickiej termin ten oznacza aborcję).

Sylwia Spurek została wybrana do Parlamentu Europejskiego z list Wiosny w 2019 r. Obecnie jest bezpartyjna i reprezentuje Postępowy Sojusz Socjalistów i Demokratów.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Shaq
Shaq
28 sierpnia 2020 07:45

Pawlak nie jest rzecznikiem praw dziecka, tylko aktywistą na rzecz prawicowo-religijnego omotania naszych dzieci. W jego wizji prawem dziecka jest prawo do bycia bitym przez rodziców i zajścia w ciążę w wieku nastoletnim (jako efekt braku wiedzy o życiu seksualnym). Taki kato-talib po prostu

Zwinka
Zwinka
28 sierpnia 2020 12:21

Polska opleciona mackami pisowskiej ośmiornicy, KK i Ordo Iuris krztusi się i dusi. Niewiele nam już pozostało normalnego życia…a będzie jeszcze gorzej. Dziękujemy ci, ciemny ludzie. Oby wszystkie te „łaski pańskie” spadły ci z hukiem na łeb.

Jantar
Jantar
31 stycznia 2021 13:26
Reply to  Zwinka

Ordo Iuris bierze się za następną sprawę do załatwienia: zakaz rozwodów. Zakaz związków partnerskich już jest zapisany w projekcie o zakazie promowania ideologii LGBT, więc kolejna sprawa po rozwodach to będzie wprowadzenie obowiązkowych małżeństw kościelnych, bo ślubów cywilnych oni nie uznają.

A rozwody mają być zakazane także w przypadku przemocy domowej, bo przecież ani Kościół, ani Ordo Iuris, czegoś takiego nie uznają i mówią wprost, że „mąż ma prawo karać żonę, kiedy tylko i jak tylko zechce, a żona ma obowiązek to znosić i nie może nigdzie się skarżyć”, albo inaczej „nikt nie ma prawa się wtrącać w świętość rodziny”. Nie przypadkiem najwięcej damskich bokserów jest właśnie w PiS i jego satelitach, więc chcą uznania swojego prawa za obowiązujące prawo państwowe.

Jerzy
Jerzy
28 sierpnia 2020 14:11

Katolicko nazistowskie prawactwo, pokazuje nie poraz pierwszy, swą obrzydliwą, nienawistną gębę. Robi to za pomocą państwowych funkcjonariuszy, którzy powinni prezentować neutralny światopogląd. Przypominam RPD, że jest opłacany między innymi z moich podatków, a swók katolicko nazistowski światopogląd, może uwidaczniać na spędach, zorganizowanej grupy przestępczej PiS, czyli mafii.